Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolsk ...
2018-09-11, 12:35 Autor: Ewa Skrabacz

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć
- Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przedstawił plan dla Opolszczyzny. To jest jego rola i rola naszych radnych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Szczególnym tematem dla Opolszczyzny jest służba zdrowia. Brakuje neurochirurgii, brakuje intensywnej terapii. Jest gigantyczny problem z interną, widzieliśmy co się działo w Kluczborku i Oleśnie. Ja sam przyjeżdżałem na komisję zdrowia, żeby interweniować w tej sprawie. Udało się to przywrócić. Jest niedobór lekarzy internistów, pediatrów. Byłem w szpitalu w Namysłowie, gdzie na oddziale jest jeden, dwóch lekarzy najwyżej. Należy zatem zacząć od służby zdrowia, wzmocnienia wszystkich placówek medycznych, tych ambulatoryjnych, ale przede wszystkim szpitali powiatowych, szczególnie wzmocnienia w kadry - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Prezesa PSL zapytaliśmy o także o wyborcze starcie z partią rządzącą, do którego dojdzie głównie na terenach wiejskich, gdzie obie partie konkurują o elektorat.

- Podchodząc z szacunkiem do każdego wyborcy PiS, bo to jest wolny wybór i każdy ma prawo zdecydować, ale chciałbym, żeby się wszyscy zastanowili, czy to będzie służyło Polsce, gdy wszystko będzie w całym kraju sterowane z Warszawy, z jednej ulicy, bo to jest zakończenie podmiotowości małych ojczyzn - mówił Kosiniak-Kamysz.

- My wyciągaliśmy wielokrotnie rękę do porozumienia, jako jedyny brałem udział w spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ta ręka zawsze była odrzucana, nawet ucinana. Dopóki ja będę prezesem PSL nie będzie koalicji w sejmikach z PiS, bo to jest partia antysamorządowa. Nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy każdego dnia marzą, by cię zniszczyć - stwierdził prezes PSL.

Zobacz także

2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 13:44 Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie - Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczni ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:33 Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną - Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej pot ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:32 Jacek Ruszczewski o regionalnym programie ochrony zdrowia psychicznego - Szykowana reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego jest wręcz rewolucyjna, co nas w gruncie rzeczy trochę niepokoi, bo lepsze byłyby zmiany ewolucyjne, ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Mariola Sibilska o tym, że powinniśmy przygotować się do starości - Nie jesteśmy przygotowani na nadejście starości i na to, co się z nią wiąże. Powinniśmy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej - mówiła w Loży Radiowej Mariol ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »