Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolsk ...
2018-09-11, 12:35 Autor: Ewa Skrabacz

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć
- Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przedstawił plan dla Opolszczyzny. To jest jego rola i rola naszych radnych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Szczególnym tematem dla Opolszczyzny jest służba zdrowia. Brakuje neurochirurgii, brakuje intensywnej terapii. Jest gigantyczny problem z interną, widzieliśmy co się działo w Kluczborku i Oleśnie. Ja sam przyjeżdżałem na komisję zdrowia, żeby interweniować w tej sprawie. Udało się to przywrócić. Jest niedobór lekarzy internistów, pediatrów. Byłem w szpitalu w Namysłowie, gdzie na oddziale jest jeden, dwóch lekarzy najwyżej. Należy zatem zacząć od służby zdrowia, wzmocnienia wszystkich placówek medycznych, tych ambulatoryjnych, ale przede wszystkim szpitali powiatowych, szczególnie wzmocnienia w kadry - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Prezesa PSL zapytaliśmy o także o wyborcze starcie z partią rządzącą, do którego dojdzie głównie na terenach wiejskich, gdzie obie partie konkurują o elektorat.

- Podchodząc z szacunkiem do każdego wyborcy PiS, bo to jest wolny wybór i każdy ma prawo zdecydować, ale chciałbym, żeby się wszyscy zastanowili, czy to będzie służyło Polsce, gdy wszystko będzie w całym kraju sterowane z Warszawy, z jednej ulicy, bo to jest zakończenie podmiotowości małych ojczyzn - mówił Kosiniak-Kamysz.

- My wyciągaliśmy wielokrotnie rękę do porozumienia, jako jedyny brałem udział w spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ta ręka zawsze była odrzucana, nawet ucinana. Dopóki ja będę prezesem PSL nie będzie koalicji w sejmikach z PiS, bo to jest partia antysamorządowa. Nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy każdego dnia marzą, by cię zniszczyć - stwierdził prezes PSL.

Zobacz także

2018-10-04, godz. 14:29 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Nysy Sytuacja budżetowa miasta, bilans kończącej się kadencji, walka z depopulacją i turystyka - to główne tematy poruszone w Ringu Wyborczym, w którym spotkało si ... » więcej 2018-10-03, godz. 14:37 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika Sytuacja gospodarcza, planowane od dawna inwestycje infrastrukturalne, perspektywy turystyczne oraz relacje z Czechami – o tym debatowali uczestnicy kolejnego ... » więcej 2018-10-02, godz. 14:54 Ring wyborczy - debata kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla [FILM] Piki benzenu, Odra jako szansa i zagrożenie oraz front inwestycyjny – o tym debatowali w Ringu Wyborczym w Loży Radiowe we wtorek 2 października kandydaci na ... » więcej 2018-10-01, godz. 15:14 Ring Wyborczy - debata kandydatów na prezydenta Opola [FILM] Rozwiązania komunikacyjne dla Opola, walka ze smogiem, integracja nowych dzielnic przyłączonych w ramach projektu Dużego Opola oraz relacje między opolskim ra ... » więcej 2018-09-28, godz. 15:02 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa opolskiego z okręgu 5., obejmującego powiaty nyski i brzeski W piątkowej Loży Radiowej kolejny Ring wyborczy. Tym razem spotkaliśmy się z kandydatami do sejmiku województwa opolskiego z okręgu piątego, obejmującego powi ... » więcej 2018-09-27, godz. 14:43 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku z okręgu 4, który obejmuje powiaty prudnicki, głubczycki i krapkowicki Półksiężyc biedy, problemy komunikacyjne i zagrożenie powodziowe - te trzy tematy poruszyliśmy w Ringu Wyborczym w Loży Radiowej 27 września 2018 roku. Gośćmi ... » więcej 2018-09-26, godz. 15:40 Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Miasta z okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście Rożne komitety, różne światopoglądy, ale pomysły na rozwiązania problemów ścisłego centrum Opola dość podobne. W Ringu Wyborczym w środowej Loży Radiowej 26 w ... » więcej 2018-09-25, godz. 14:49 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku z okręgu nr 3, który obejmuje powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki [FILM, ... Kolejna odsłona "Wyborczego ringu" w Loży Radiowej była poświęcona okręgowi nr 3 w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Przedstawicieli list wyborczych ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 3 [FILM] W kolejnej odsłonie Ringu Wyborczego w Loży Radiowej spotkali się kandydaci do opolskiej Rady Miasta startujący z okręgu nr 3, który obejmuje dzielnice: Gosła ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »