Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolsk ...
2018-09-11, 12:35 Autor: Ewa Skrabacz

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć
- Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przedstawił plan dla Opolszczyzny. To jest jego rola i rola naszych radnych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Szczególnym tematem dla Opolszczyzny jest służba zdrowia. Brakuje neurochirurgii, brakuje intensywnej terapii. Jest gigantyczny problem z interną, widzieliśmy co się działo w Kluczborku i Oleśnie. Ja sam przyjeżdżałem na komisję zdrowia, żeby interweniować w tej sprawie. Udało się to przywrócić. Jest niedobór lekarzy internistów, pediatrów. Byłem w szpitalu w Namysłowie, gdzie na oddziale jest jeden, dwóch lekarzy najwyżej. Należy zatem zacząć od służby zdrowia, wzmocnienia wszystkich placówek medycznych, tych ambulatoryjnych, ale przede wszystkim szpitali powiatowych, szczególnie wzmocnienia w kadry - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Prezesa PSL zapytaliśmy o także o wyborcze starcie z partią rządzącą, do którego dojdzie głównie na terenach wiejskich, gdzie obie partie konkurują o elektorat.

- Podchodząc z szacunkiem do każdego wyborcy PiS, bo to jest wolny wybór i każdy ma prawo zdecydować, ale chciałbym, żeby się wszyscy zastanowili, czy to będzie służyło Polsce, gdy wszystko będzie w całym kraju sterowane z Warszawy, z jednej ulicy, bo to jest zakończenie podmiotowości małych ojczyzn - mówił Kosiniak-Kamysz.

- My wyciągaliśmy wielokrotnie rękę do porozumienia, jako jedyny brałem udział w spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ta ręka zawsze była odrzucana, nawet ucinana. Dopóki ja będę prezesem PSL nie będzie koalicji w sejmikach z PiS, bo to jest partia antysamorządowa. Nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy każdego dnia marzą, by cię zniszczyć - stwierdził prezes PSL.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »