Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolsk ...
2018-09-11, 12:35 Autor: Ewa Skrabacz

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć

Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy chcą cię zniszczyć
- Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przedstawił plan dla Opolszczyzny. To jest jego rola i rola naszych radnych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Szczególnym tematem dla Opolszczyzny jest służba zdrowia. Brakuje neurochirurgii, brakuje intensywnej terapii. Jest gigantyczny problem z interną, widzieliśmy co się działo w Kluczborku i Oleśnie. Ja sam przyjeżdżałem na komisję zdrowia, żeby interweniować w tej sprawie. Udało się to przywrócić. Jest niedobór lekarzy internistów, pediatrów. Byłem w szpitalu w Namysłowie, gdzie na oddziale jest jeden, dwóch lekarzy najwyżej. Należy zatem zacząć od służby zdrowia, wzmocnienia wszystkich placówek medycznych, tych ambulatoryjnych, ale przede wszystkim szpitali powiatowych, szczególnie wzmocnienia w kadry - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Prezesa PSL zapytaliśmy o także o wyborcze starcie z partią rządzącą, do którego dojdzie głównie na terenach wiejskich, gdzie obie partie konkurują o elektorat.

- Podchodząc z szacunkiem do każdego wyborcy PiS, bo to jest wolny wybór i każdy ma prawo zdecydować, ale chciałbym, żeby się wszyscy zastanowili, czy to będzie służyło Polsce, gdy wszystko będzie w całym kraju sterowane z Warszawy, z jednej ulicy, bo to jest zakończenie podmiotowości małych ojczyzn - mówił Kosiniak-Kamysz.

- My wyciągaliśmy wielokrotnie rękę do porozumienia, jako jedyny brałem udział w spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ta ręka zawsze była odrzucana, nawet ucinana. Dopóki ja będę prezesem PSL nie będzie koalicji w sejmikach z PiS, bo to jest partia antysamorządowa. Nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy każdego dnia marzą, by cię zniszczyć - stwierdził prezes PSL.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »