Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o kroku w stronę 'Polski pery ...
2018-09-11, 09:48 Autor: Agnieszka Stefaniak

Katarzyna Czochara o kroku w stronę "Polski peryferyjnej" i planach realizacji programu Czyste Powietrze

Katarzyna Czochara o kroku w stronę "Polski peryferyjnej" i planach realizacji programu Czyste Powietrze
Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie podsumowała niedzielną konwencje samorządową Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. W spotkaniu uczestniczyli prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier RP Mateusz Morawiecki.
- To była bardzo dobra konwencja. Bo była tu mowa nie tylko o tych sprawach ogólnopolskich, ale i odniesieniu do Opolszczyzny. Mieliśmy okazję poznać wizję Opola, jak przyszłość stolicy województwa widzi nasza kandydatka Violetta Porowska. Jak widzi także całe województwo - mówi Czochara.

- My postrzegamy województwo jako jeden żywy organizm. Nie może być takiej sytuacji, że skupiamy się na mieście, a peryferyjne miejscowości nie są przez nas dostrzegane. Bo to są ważne elementy tej układanki - dodaje.

W uzupełnieniu wypowiedzi Katarzyna Czochara przekonuje:

- Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński mają wiedzę oparta na problematyce, która dot. całego kraju ale i dotyczy małych miejscowości, gdzie przez lata dochodziło do zaniedbań. Te wszystkie działania, które są podejmowane przez rząd PiS mają odwrócić sytuację i wprowadzić równowagę,

W rozmowie z Radiem Opole Jarosław Kaczyński wskazał na możliwość na poziomie wojewódzkim koalicji z Mniejszością Niemiecką.

- Ja osobiście uważam, że Mniejszość Niemiecka reprezentuje ten sam system wartości, gdzie podstawą jest rodzina i wiara. Różni nas przynależność narodowa. Od wielu lat zamieszkują oni te tereny, solidnie pracują i uważam, że ... dlaczego nie - mówi Katarzyna Czochara.

- Jest teraz taki moment, kiedy możemy zmienić wizerunek kraju. My chcemy współpracować. PSL i PO - jak pokazują ich wypowiedzi - im zależy tylko na tym, żeby odsunąć PiS od władzy. To jest jedyny ich program - dodaje Katarzyna Czochara.

Z liderką opolskiego PiS rozmawialiśmy również o realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze" w regionie. Zakłada on przeznaczenie 103 miliardów złotych na walkę ze smogiem. Chodzi o szeroko rozumianą termomodernizację.

- To już zaczyna się realizować. Bo od 17 września rusza ten program. My nie nałożyliśmy tylko obowiązku wymiany kotłów, wymiany okien, ocieplenia budynków. Ale przygotowaliśmy program, który ma pomóc Polakom. Zapewniam, że te pieniądze będą - mówi Czochara.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »