Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o kroku w stronę 'Polski pery ...
2018-09-11, 09:48 Autor: Agnieszka Stefaniak

Katarzyna Czochara o kroku w stronę "Polski peryferyjnej" i planach realizacji programu Czyste Powietrze

Katarzyna Czochara o kroku w stronę "Polski peryferyjnej" i planach realizacji programu Czyste Powietrze
Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie podsumowała niedzielną konwencje samorządową Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. W spotkaniu uczestniczyli prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier RP Mateusz Morawiecki.
- To była bardzo dobra konwencja. Bo była tu mowa nie tylko o tych sprawach ogólnopolskich, ale i odniesieniu do Opolszczyzny. Mieliśmy okazję poznać wizję Opola, jak przyszłość stolicy województwa widzi nasza kandydatka Violetta Porowska. Jak widzi także całe województwo - mówi Czochara.

- My postrzegamy województwo jako jeden żywy organizm. Nie może być takiej sytuacji, że skupiamy się na mieście, a peryferyjne miejscowości nie są przez nas dostrzegane. Bo to są ważne elementy tej układanki - dodaje.

W uzupełnieniu wypowiedzi Katarzyna Czochara przekonuje:

- Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński mają wiedzę oparta na problematyce, która dot. całego kraju ale i dotyczy małych miejscowości, gdzie przez lata dochodziło do zaniedbań. Te wszystkie działania, które są podejmowane przez rząd PiS mają odwrócić sytuację i wprowadzić równowagę,

W rozmowie z Radiem Opole Jarosław Kaczyński wskazał na możliwość na poziomie wojewódzkim koalicji z Mniejszością Niemiecką.

- Ja osobiście uważam, że Mniejszość Niemiecka reprezentuje ten sam system wartości, gdzie podstawą jest rodzina i wiara. Różni nas przynależność narodowa. Od wielu lat zamieszkują oni te tereny, solidnie pracują i uważam, że ... dlaczego nie - mówi Katarzyna Czochara.

- Jest teraz taki moment, kiedy możemy zmienić wizerunek kraju. My chcemy współpracować. PSL i PO - jak pokazują ich wypowiedzi - im zależy tylko na tym, żeby odsunąć PiS od władzy. To jest jedyny ich program - dodaje Katarzyna Czochara.

Z liderką opolskiego PiS rozmawialiśmy również o realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze" w regionie. Zakłada on przeznaczenie 103 miliardów złotych na walkę ze smogiem. Chodzi o szeroko rozumianą termomodernizację.

- To już zaczyna się realizować. Bo od 17 września rusza ten program. My nie nałożyliśmy tylko obowiązku wymiany kotłów, wymiany okien, ocieplenia budynków. Ale przygotowaliśmy program, który ma pomóc Polakom. Zapewniam, że te pieniądze będą - mówi Czochara.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »