Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o wizycie premiera Mateusza Morawi ...
2018-09-10, 13:21 Autor: Paweł Grabek

Adrian Czubak o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego na Opolszczyźnie i o tym, że PiS to Praca i Skuteczność

Adrian Czubak o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego na Opolszczyźnie i o tym, że PiS to Praca i Skuteczność
- Udało mi się porozmawiać – może nie cztery oczy, ale w wąskim gronie – z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawialiśmy o naszych bieżących problemach. Premier przyjechał jednak przede wszystkim po to, by spotkać się z mieszkańcami naszego regionu, rozmawiał z nimi w Namysłowie, Opolu i Kluczborku. I chociaż pojawili się też przeciwnicy naszego rządu, to te spotkania były entuzjastyczne – mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, podsumowując konwencję samorządową PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.
Wojewoda mówił o bardzo konkretnych propozycjach premiera dla Opolszczyzny, takich jak dokończenie obwodnicy Opola i nowy zjazd z autostrady A4, rewitalizacja zamkniętych linii kolejowych, budowa trzech kluczowych mostów (w Krapkowicach, Opolu i Brzegu) czy budowa obwodnic takich miast jak Prudnik czy Strzelce Opolskie.

- Bardzo ucieszyło mnie, że premier docenia znaczenie Odry jako osi napędowej rozwoju Opolszczyzny. Niedługo mamy I Kongres Żeglugi Śródlądowej – mówił Czubak. – Premier wykazał się ogromną znajomością problemów lokalnych, ludzie przekonali się, że naprawdę wie, o czym mówi. A to jest kolejny dowód naszej wiarygodności.

Rozmawialiśmy z wojewodą po porannej konferencji Zarządu Województwa, na której koalicja rządząca regionem skomentowała akcję "Puste Obietnice PO" i stwierdziła, że prawica na razie tylko obiecuje, ale niewiele robi. Czubak przypomniał, że rozwojowe plany PO zakończyły się porażką, bo wspieranie aglomeracji nie przełożyło się na rozwój prowincji.

- Opozycja twierdzi, że nic nie robimy? To bzdury! Kilkadziesiąt milionów złotych wsparcia na remont dróg lokalnych w regionie, 66 mld zł na połączenia kolejowe w kraju, w sumie 130 mld zł na drogi – wyliczał. – Niedługo publicznie przedstawimy te dane.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »