Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o wizycie premiera Mateusza Morawi ...
2018-09-10, 13:21 Autor: Paweł Grabek

Adrian Czubak o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego na Opolszczyźnie i o tym, że PiS to Praca i Skuteczność

Adrian Czubak o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego na Opolszczyźnie i o tym, że PiS to Praca i Skuteczność
- Udało mi się porozmawiać – może nie cztery oczy, ale w wąskim gronie – z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawialiśmy o naszych bieżących problemach. Premier przyjechał jednak przede wszystkim po to, by spotkać się z mieszkańcami naszego regionu, rozmawiał z nimi w Namysłowie, Opolu i Kluczborku. I chociaż pojawili się też przeciwnicy naszego rządu, to te spotkania były entuzjastyczne – mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, podsumowując konwencję samorządową PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.
Wojewoda mówił o bardzo konkretnych propozycjach premiera dla Opolszczyzny, takich jak dokończenie obwodnicy Opola i nowy zjazd z autostrady A4, rewitalizacja zamkniętych linii kolejowych, budowa trzech kluczowych mostów (w Krapkowicach, Opolu i Brzegu) czy budowa obwodnic takich miast jak Prudnik czy Strzelce Opolskie.

- Bardzo ucieszyło mnie, że premier docenia znaczenie Odry jako osi napędowej rozwoju Opolszczyzny. Niedługo mamy I Kongres Żeglugi Śródlądowej – mówił Czubak. – Premier wykazał się ogromną znajomością problemów lokalnych, ludzie przekonali się, że naprawdę wie, o czym mówi. A to jest kolejny dowód naszej wiarygodności.

Rozmawialiśmy z wojewodą po porannej konferencji Zarządu Województwa, na której koalicja rządząca regionem skomentowała akcję "Puste Obietnice PO" i stwierdziła, że prawica na razie tylko obiecuje, ale niewiele robi. Czubak przypomniał, że rozwojowe plany PO zakończyły się porażką, bo wspieranie aglomeracji nie przełożyło się na rozwój prowincji.

- Opozycja twierdzi, że nic nie robimy? To bzdury! Kilkadziesiąt milionów złotych wsparcia na remont dróg lokalnych w regionie, 66 mld zł na połączenia kolejowe w kraju, w sumie 130 mld zł na drogi – wyliczał. – Niedługo publicznie przedstawimy te dane.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »