Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Bartłomiej Stawiarski o tym, czemu woli Namysłów ...
2018-09-10, 10:54 Autor: Marek Świercz

Bartłomiej Stawiarski o tym, czemu woli Namysłów od Warszawy i o tym, czego potrzebuje jego rodzinne miasto

Bartłomiej Stawiarski o tym, czemu woli Namysłów od Warszawy i o tym, czego potrzebuje jego rodzinne miasto
- Dlaczego chcę zamienić fotel na Wiejskiej na stanowisko burmistrza Namysłowa? Bo to moje miasto, tu mieszka moja rodzina, dorastają moje dzieci. Funkcja posła to większy prestiż, ale praca w samorządzie to konkretna praca. Mam już takie doświadczenia, byłem wicestarostą – stwierdził w Loży Radiowej poseł PiS Bartłomiej Stawiarski, który zamierza powalczyć o fotel burmistrza rodzinnego Namysłowa.
Stawiarski mówi, że musiał przekonywać do tego pomysłu prezesa PiS, bo do samorządu kandyduje także inny opolski poseł – Patryk Jaki w Warszawie.

- Byłem jednym z najaktywniejszych posłów, więc prezes miał wątpliwości – mówi nasz gość. – Co się stanie, jeśli obaj wygramy wybory samorządowe? Opole będzie miało dwóch nowych parlamentarzystów: Kamila Bortniczuka i Jerzego Naszkiewicza.

Stawiarski stwierdził, że długo nie oceniał burmistrza Juliana Kruszyńskiego z PO, ale teraz musi to zrobić. Jego zdaniem, Kruszyński angażował się w wielką politykę, zapominał natomiast o mieszkańcach.

- Były przypadki, że ludzie proszący o pomoc nie tylko jej nie otrzymywali, ale lądowali w prokuraturze. Sprawy były umarzane, ale to pokazuje styl rządzenia Namysłowem – mówił Stawiarski.

Jego zdaniem, Namysłów potrzebuje realnej analizy sytuacji demograficznej (choćby ilości miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach) oraz dziesięcioletniego planu inwestycyjnego.

- Potrzebna jest współpraca z rządem, ale także z innymi samorządami, choćby urzędem marszałkowskim – mówił. – Tymczasem obecny burmistrz praktycznie nie sięgał po wsparcie rządowe.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »