Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Bartłomiej Stawiarski o tym, czemu woli Namysłów ...
2018-09-10, 10:54 Autor: Marek Świercz

Bartłomiej Stawiarski o tym, czemu woli Namysłów od Warszawy i o tym, czego potrzebuje jego rodzinne miasto

Bartłomiej Stawiarski o tym, czemu woli Namysłów od Warszawy i o tym, czego potrzebuje jego rodzinne miasto
- Dlaczego chcę zamienić fotel na Wiejskiej na stanowisko burmistrza Namysłowa? Bo to moje miasto, tu mieszka moja rodzina, dorastają moje dzieci. Funkcja posła to większy prestiż, ale praca w samorządzie to konkretna praca. Mam już takie doświadczenia, byłem wicestarostą – stwierdził w Loży Radiowej poseł PiS Bartłomiej Stawiarski, który zamierza powalczyć o fotel burmistrza rodzinnego Namysłowa.
Stawiarski mówi, że musiał przekonywać do tego pomysłu prezesa PiS, bo do samorządu kandyduje także inny opolski poseł – Patryk Jaki w Warszawie.

- Byłem jednym z najaktywniejszych posłów, więc prezes miał wątpliwości – mówi nasz gość. – Co się stanie, jeśli obaj wygramy wybory samorządowe? Opole będzie miało dwóch nowych parlamentarzystów: Kamila Bortniczuka i Jerzego Naszkiewicza.

Stawiarski stwierdził, że długo nie oceniał burmistrza Juliana Kruszyńskiego z PO, ale teraz musi to zrobić. Jego zdaniem, Kruszyński angażował się w wielką politykę, zapominał natomiast o mieszkańcach.

- Były przypadki, że ludzie proszący o pomoc nie tylko jej nie otrzymywali, ale lądowali w prokuraturze. Sprawy były umarzane, ale to pokazuje styl rządzenia Namysłowem – mówił Stawiarski.

Jego zdaniem, Namysłów potrzebuje realnej analizy sytuacji demograficznej (choćby ilości miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach) oraz dziesięcioletniego planu inwestycyjnego.

- Potrzebna jest współpraca z rządem, ale także z innymi samorządami, choćby urzędem marszałkowskim – mówił. – Tymczasem obecny burmistrz praktycznie nie sięgał po wsparcie rządowe.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »