Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych re ...
2018-09-06, 13:52 Autor: Marek Świercz

Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych reformach i zabiegach o rewitalizację odrzańskiej żeglugi

Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych reformach i zabiegach o rewitalizację odrzańskiej żeglugi
- Nasz program, ten z wyborów parlamentarnych i teraz ten ogłoszony przed wyborami samorządowymi, adresowany jest do obywateli, odpowiada na ich potrzeby. Oznacza inwestycje, czyli pieniądze, którą krążą w gospodarce i napędzają rozwój - mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, zapowiadając przy okazji wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w niedzielę odwiedzi Namysłów i Opole, gdzie weźmie udział w wojewódzkiej konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy.
Nasz gość chwalił propozycje premiera Morawieckiego ogłoszone na niedzielnej konwencji samorządowej Zjednoczonej Prawicy, dodał jednak, że nie wziął w niej udziału, bo na wojewódzkich dożynkach w Paczkowie składał życzenia opolskim farmerom.

- Niestety, cieniem na tej radosnej uroczystości odbił się tragiczny wypadek, w którym zginęła jedna osoba. Składam jej bliskim wyrazy współczucia - mówił wojewoda.

Nasz gość odniósł się także do początku roku szkolnego. Mówił o efektach reformy systemu edukacji, stwierdził także, że "totalna opozycja totalnie się ośmieszyła", strasząc tym, że dziesiątki tysięcy nauczycieli straci pracę.

- To bzdura, tak naprawdę nauczycieli zaczyna brakować - stwierdził Czubak. - Dodam, że nauczyciele otrzymają podwyżki, w sumie 15 procent. Rośnie też subwencja oświatowa, w tym roku wyniosła 43 mld zł, w przyszłym będzie to już 46 mld zł.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zaplanowanym na 19-20 września I Kongresie Żeglugi Śródlądowej. Poinformował, że do CWK w Opolu zjedzie około 500 osób, urzędników, przedsiębiorców i samorządowców zainteresowanych rewitalizacją odrzańskiego szlaku. Jak stwierdził, poprzednia ekipa tematem się nie interesowała i teraz rząd PiS musi praktycznie od zera zaplanować podniesienie żeglowności Odry co najmniej do czwartej klasy oraz zakończyć ślimaczące się od dziesięcioleci hydroinwestycje, takie jak jaz w Malczycach czy zbiornik Racibórz.

- Poprzednia ekipa zgodziła się na to, by był to zbiornik suchy, tymczasem potrzebujemy zbiornika mokrego, bo tylko on ma znaczenie retencyjne - stwierdził Czubak.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »