Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych re ...
2018-09-06, 13:52 Autor: Marek Świercz

Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych reformach i zabiegach o rewitalizację odrzańskiej żeglugi

Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych reformach i zabiegach o rewitalizację odrzańskiej żeglugi
- Nasz program, ten z wyborów parlamentarnych i teraz ten ogłoszony przed wyborami samorządowymi, adresowany jest do obywateli, odpowiada na ich potrzeby. Oznacza inwestycje, czyli pieniądze, którą krążą w gospodarce i napędzają rozwój - mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, zapowiadając przy okazji wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w niedzielę odwiedzi Namysłów i Opole, gdzie weźmie udział w wojewódzkiej konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy.
Nasz gość chwalił propozycje premiera Morawieckiego ogłoszone na niedzielnej konwencji samorządowej Zjednoczonej Prawicy, dodał jednak, że nie wziął w niej udziału, bo na wojewódzkich dożynkach w Paczkowie składał życzenia opolskim farmerom.

- Niestety, cieniem na tej radosnej uroczystości odbił się tragiczny wypadek, w którym zginęła jedna osoba. Składam jej bliskim wyrazy współczucia - mówił wojewoda.

Nasz gość odniósł się także do początku roku szkolnego. Mówił o efektach reformy systemu edukacji, stwierdził także, że "totalna opozycja totalnie się ośmieszyła", strasząc tym, że dziesiątki tysięcy nauczycieli straci pracę.

- To bzdura, tak naprawdę nauczycieli zaczyna brakować - stwierdził Czubak. - Dodam, że nauczyciele otrzymają podwyżki, w sumie 15 procent. Rośnie też subwencja oświatowa, w tym roku wyniosła 43 mld zł, w przyszłym będzie to już 46 mld zł.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zaplanowanym na 19-20 września I Kongresie Żeglugi Śródlądowej. Poinformował, że do CWK w Opolu zjedzie około 500 osób, urzędników, przedsiębiorców i samorządowców zainteresowanych rewitalizacją odrzańskiego szlaku. Jak stwierdził, poprzednia ekipa tematem się nie interesowała i teraz rząd PiS musi praktycznie od zera zaplanować podniesienie żeglowności Odry co najmniej do czwartej klasy oraz zakończyć ślimaczące się od dziesięcioleci hydroinwestycje, takie jak jaz w Malczycach czy zbiornik Racibórz.

- Poprzednia ekipa zgodziła się na to, by był to zbiornik suchy, tymczasem potrzebujemy zbiornika mokrego, bo tylko on ma znaczenie retencyjne - stwierdził Czubak.

Zobacz także

2018-11-26, godz. 14:17 Jerzy Czerwiński o tym, że musimy bronić suwerenności kraju i o tym, jak wygląda powyborcza mapa Polski - Przypadki są w gramatyce, nie w polityce. I nie było przypadkiem to, że prezes TSUE stwierdził publicznie, że postępowanie polskiego rządu może prowadzić do ... » więcej 2018-11-23, godz. 14:49 Kpt. Piotr Płuciennik o akcji rekrutacyjnej pt. "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" oraz udziale żołnierzy z Opola w ... - Żołnierzem może zostać każda osoba, która ma ukończone 18 lat i posiada obywatelstwo polskie. Dobre zdrowie również jest wymagane. Górna granica wieku to 50 ... » więcej 2018-11-23, godz. 14:56 Dr Witold Potwora o tym, że Black Friday aż taki cudowny nie jest, a do pracowniczych planów kapitałowych trzeba będzi ... - Trzeba będzie dołożyć wielu starań, żeby przekonać Polaków do Pracowniczych Planów Kapitałowych. One są oczywiście czymś innym niż OFE, nie mamy tu do czyni ... » więcej 2018-11-22, godz. 15:20 Zbigniew Kubalańca o swoich samorządowych doświadczeniach, nowych obowiązkach i przyszłości Koalicji Obywatelskiej - To pierwsza taka sytuacja, że do zarządu województwa trafił ktoś z wewnętrznego awansu. Ja jestem związany z samorządem od 12 lat, od zakończenia studiów, p ... » więcej 2018-11-22, godz. 14:52 Jacek Niesłuchowski o tym, jak Koalicja Obywatelska odbiła brzeski bastion prawicy - Udało nam się stworzy bardzo udaną koalicję, opartą na porozumieniu programowym, które podpisali sami radni a nie liderzy partyjni. Ta koalicja liczy sobie ... » więcej 2018-11-21, godz. 15:55 O. Jacek Drabik, Wiesław Kurek i Patryk Bończyk o tym, co łączy opolskich Ksaweriuszy - Dla prawdziwych Ksaweriuszy, jak sami siebie nazywamy, Xaverianum zawsze było drugim domem - mówili zgodnie w Loży Radiowej duszpasterz ojciec Jacek Drabik, ... » więcej 2018-11-21, godz. 10:43 Krzysztof Mrozek o tym, dlaczego Unia Europejska inwestuje spore pieniądze w edukację młodych ludzi - Największy z europejskich programów adresowanych do młodych ludzi to doskonale wszystkim znany Erasmus Plus z budżetem 25 miliardów euro w tym okresie progr ... » więcej 2018-11-20, godz. 14:57 Bartłomiej Pater o dziejach opolskich "ateciaków" - Bezpieczeństwo nas wszystkich w dużej mierze zależy od czujności obywateli. Jeżeli oni będą reagowali na jakieś podejrzane zjawiska czy zachowania, to wszys ... » więcej 2018-11-20, godz. 14:08 Adrian Czubak o rozwoju gospodarczym i pieniądzach rządowych na (o)polskie drogi Według EUROSTATU w III kwartale wzrost gospodarczy Polski wyniósł 5,7%, co stawia nas w światowej czołówce. Temu tematowi wiele uwagi poświęcił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:26 Sławomir Kłosowski o wynikach wyborów, kartach na stole, burzy (w szklance wody) wokół KNF i brexitcie - Oczywiście, że odnieśliśmy w wyborach sukces, wątpić w to może tylko ktoś, kto nie umie liczyć. Najwięcej radnych w sejmikach, słabo w wielkich miastach, al ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »