Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Korzeniowski o tym, że kandydat opozycji ...
2018-08-20, 14:40 Autor: Marek Świercz

Leszek Korzeniowski o tym, że kandydat opozycji w Warszawie wygra, kandydat w Opolu powalczy o dobry wynik a koalicja rządząca regionem zachowa władzę

Leszek Korzeniowski o tym, że kandydat opozycji w Warszawie wygra, kandydat w Opolu powalczy o dobry wynik a koalicja rządząca regionem zachowa władzę
- Jestem warszawiakiem z urodzenia i nie wyobrażam sobie, by w Warszawie mógł wygrać Patryk Jaki. Jeśli przegra, nic się nie stanie, gdyby wygrał, byłoby to sensacją. Ale powtarzam, że w to nie wierzę - mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej i jej były regionalny lider Leszek Korzeniowski. - Na razie mieliśmy do czynienia tylko z prekampanią, dopiero teraz rusza prawdziwa kampania i jestem pewien, że Rafał Trzaskowski jest do niej przygotowany.
Nasz gość mówi, że trochę się od polityki zdystansował, ale nadal śledzi to wszystko, co się na scenie politycznej dzieje. Zapytamy o prof. Krzysztofa Ożoga, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola, przyznał, że jest to kandydat mało politycznie wyrobiony, bo bezpartyjny, ale może to być jego dużym atutem, bo prezentuje inne spojrzenie na problemy miasta.

- Wierzę, że będzie druga tura i to nasz kandydat zmierzy się w niej z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim, któremu oczywiście nie można odmówić wielu sukcesów - mówił Korzeniowski. - Zrobił jednak jedną rzecz bardzo złą: powiększenie Opola wbrew woli mieszkańców okolicznych gmin. To był zwykły zabór, forma kradzieży, kupienia wioski z mieszkańcami.

Zapytany, czy po ewentualnym przejęciu przez opozycję władzy w kraju decyzja o zmianie granic Opola zostanie cofnięta, przypomniał, że takie deklaracje składał lider PO Grzegorz Schetyna.

- Jak ostatecznie będzie, nie wiem, ale takie zapowiedzi były - mówi.

Nasz gość optymistycznie stwierdził też, że wierzy w przegraną prawicy w wyborach do opolskiego sejmiku, gdzie, o czym jest przekonany, władzę zachowa koalicja PO - PSL - MN. Nie wyobraża sobie także koalicji prawicy z Mniejszością Niemiecką, bo to, jak politycy PiS krytykują kanclerz Angelę Merkel, Unię Europejską i samą Mniejszość, sprawia, że taka egzotyczna koalicja wydaje się niemożliwa.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »