Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Korzeniowski o tym, że kandydat opozycji ...
2018-08-20, 14:40 Autor: Marek Świercz

Leszek Korzeniowski o tym, że kandydat opozycji w Warszawie wygra, kandydat w Opolu powalczy o dobry wynik a koalicja rządząca regionem zachowa władzę

Leszek Korzeniowski o tym, że kandydat opozycji w Warszawie wygra, kandydat w Opolu powalczy o dobry wynik a koalicja rządząca regionem zachowa władzę
- Jestem warszawiakiem z urodzenia i nie wyobrażam sobie, by w Warszawie mógł wygrać Patryk Jaki. Jeśli przegra, nic się nie stanie, gdyby wygrał, byłoby to sensacją. Ale powtarzam, że w to nie wierzę - mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej i jej były regionalny lider Leszek Korzeniowski. - Na razie mieliśmy do czynienia tylko z prekampanią, dopiero teraz rusza prawdziwa kampania i jestem pewien, że Rafał Trzaskowski jest do niej przygotowany.
Nasz gość mówi, że trochę się od polityki zdystansował, ale nadal śledzi to wszystko, co się na scenie politycznej dzieje. Zapytamy o prof. Krzysztofa Ożoga, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola, przyznał, że jest to kandydat mało politycznie wyrobiony, bo bezpartyjny, ale może to być jego dużym atutem, bo prezentuje inne spojrzenie na problemy miasta.

- Wierzę, że będzie druga tura i to nasz kandydat zmierzy się w niej z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim, któremu oczywiście nie można odmówić wielu sukcesów - mówił Korzeniowski. - Zrobił jednak jedną rzecz bardzo złą: powiększenie Opola wbrew woli mieszkańców okolicznych gmin. To był zwykły zabór, forma kradzieży, kupienia wioski z mieszkańcami.

Zapytany, czy po ewentualnym przejęciu przez opozycję władzy w kraju decyzja o zmianie granic Opola zostanie cofnięta, przypomniał, że takie deklaracje składał lider PO Grzegorz Schetyna.

- Jak ostatecznie będzie, nie wiem, ale takie zapowiedzi były - mówi.

Nasz gość optymistycznie stwierdził też, że wierzy w przegraną prawicy w wyborach do opolskiego sejmiku, gdzie, o czym jest przekonany, władzę zachowa koalicja PO - PSL - MN. Nie wyobraża sobie także koalicji prawicy z Mniejszością Niemiecką, bo to, jak politycy PiS krytykują kanclerz Angelę Merkel, Unię Europejską i samą Mniejszość, sprawia, że taka egzotyczna koalicja wydaje się niemożliwa.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »