Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Łukasz Olejnik o pożarach wysypisk, walce z poża ...
2018-07-27, 14:28 Autor: Paweł Grabek

Łukasz Olejnik o pożarach wysypisk, walce z pożarami lasów i znaczeniu jednostek OSP

Łukasz Olejnik o tym, jak gasi się pożary dużych obszarów leśnych
- Pożar składowiska w Namysłowie nie był groźny, rozszczelnił się jeden ze zbiorników, szybko udało nam się zapanować nad ogniem – mówił w Loży Radiowej starszy kapitan Łukasz Olejnik, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Nasz gość stwierdził, że nasz region ma dwie jednostki do walki z zagrożeniami chemicznymi, które są zawsze w gotowości, więc nie ma potrzeby podnoszenia czujności w związku z pożarami nielegalnych składowisk.

- Nie nazwałbym tego plagą, ale faktem jest, że mamy ostatnio takich incydentów więcej – stwierdził rzecznik opolskich strażaków.

Nasz gość, pytany o to, jak walczy się z wielkimi pożarami lasów, takimi jak te w Grecji czy Szwecji (gdzie pojechali także polscy strażacy), tłumaczył, że najważniejsza jest logistyka, czyli trafna prognoza rozwoju pożaru, który zależy między innymi od tego, w którym kierunku będzie wiał wiatr. Tłumaczył fachowo, że chodzi o sprowadzenie pożaru wierzchołkowego do powierzchniowego, bo pierwszy bardzo szybko się przemieszcza a drugi można stosunkowo łatwo zdusić. Dużo mówił też o znaczeniu jednostek OSP jako niezwykle istotnego wsparcia zawodowych strażaków.

Zobacz także

2018-11-02, godz. 14:59 Tomasz Greniuch o swojej monografii poświęconej dziejom oddziału "Bartka" - W dyskusjach w mediach społecznościowych niektórzy zarzucali mi, że niepotrzebnie mieszam do tego religię. Chodziło o tytuł monografii poświęconej zgromadze ... » więcej 2018-10-31, godz. 14:42 Ring wyborczy - Henryk Wróbel, kandydat na wójta Dobrzenia Wielkiego - Oczywiście myślałem o zmianie pracy, ale nie chcę być odbierany jako ktoś, kto dezerteruje w trudnej sytuacji – mówił w Loży Radiowej Henryk Wróbel, wójt Do ... » więcej 2018-10-31, godz. 14:41 Ring wyborczy - Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle na Niemodlin - Cztery lata temu popierałem obecną panią burmistrz, ale gdy zobaczyłem, że nie realizuje swoich obietnic, które powtórzyła zresztą w ulotce przed tymi wybor ... » więcej 2018-10-30, godz. 14:49 Ring wyborczy - kandydat na burmistrza Namysłowa Namysłów to kolejna gmina, która miała się stać bohaterką Ringu Wyborczego. I kolejny przypadek, że urzędujący włodarz odmawia wzięcia udziału w debacie na an ... » więcej 2018-10-30, godz. 14:48 Ring wyborczy - kandydat na wójta Lubrzy Stagnacja, brak wykorzystania środków zewnętrznych i ogólny marazm – taki obraz gminy Lubrza zaprezentował w Loży Radiowej Krzysztof Barwieniec z KW Prawop i ... » więcej 2018-10-29, godz. 16:12 Wyborczy Ring - kandydaci na wójta Murowa W gminie Murów tegoroczne wybory samorządowe oznaczają początek nowej epoki – po 16 latach rządów wybory przegrał wójt Andrzej Puławski. W drugiej turze zmier ... » więcej 2018-10-29, godz. 15:57 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Projekt budowy nowego zakładu karnego zdominował debatę publiczną w Brzegu, ale jak pokazał Ring Wyborczy z udziałem kandydatów na burmistrza, którzy przeszli ... » więcej 2018-10-28, godz. 14:17 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 28 października 2018 roku! Sukces prawicy, indywidualne sukcesy pojedynczych kandydatów, klęska społeczników. Te wątki dominowały w drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej 28 październ ... » więcej 2018-10-28, godz. 14:01 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 28 października 2018 roku! Wybory samorządowe mają swoją specyfikę: praktycznie każdy może stwierdzić, że nawet jeśli gdzieś przegrał, to gdzie indziej wygrał. Wyjątkiem był tym razem R ... » więcej 2018-10-26, godz. 15:26 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Głuchołaz W debacie przed 2 turą wyborów samorządowych wzięli kandydaci na burmistrza Głuchołaz Edward Szupryczyński (Koalicja Obywatelska) i Grzegorz Ptak (Kukiz'15). » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »