Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Łukasz Olejnik o pożarach wysypisk, walce z poża ...
2018-07-27, 14:28 Autor: Paweł Grabek

Łukasz Olejnik o pożarach wysypisk, walce z pożarami lasów i znaczeniu jednostek OSP

Łukasz Olejnik o tym, jak gasi się pożary dużych obszarów leśnych
- Pożar składowiska w Namysłowie nie był groźny, rozszczelnił się jeden ze zbiorników, szybko udało nam się zapanować nad ogniem – mówił w Loży Radiowej starszy kapitan Łukasz Olejnik, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Nasz gość stwierdził, że nasz region ma dwie jednostki do walki z zagrożeniami chemicznymi, które są zawsze w gotowości, więc nie ma potrzeby podnoszenia czujności w związku z pożarami nielegalnych składowisk.

- Nie nazwałbym tego plagą, ale faktem jest, że mamy ostatnio takich incydentów więcej – stwierdził rzecznik opolskich strażaków.

Nasz gość, pytany o to, jak walczy się z wielkimi pożarami lasów, takimi jak te w Grecji czy Szwecji (gdzie pojechali także polscy strażacy), tłumaczył, że najważniejsza jest logistyka, czyli trafna prognoza rozwoju pożaru, który zależy między innymi od tego, w którym kierunku będzie wiał wiatr. Tłumaczył fachowo, że chodzi o sprowadzenie pożaru wierzchołkowego do powierzchniowego, bo pierwszy bardzo szybko się przemieszcza a drugi można stosunkowo łatwo zdusić. Dużo mówił też o znaczeniu jednostek OSP jako niezwykle istotnego wsparcia zawodowych strażaków.

Zobacz także

2018-09-04, godz. 14:57 Piotr Bujak o tym, jak bezradny jest radny w małej miejscowości i dlaczego czas na młodych samorządowców - To nie jest normalna sytuacja, że ostatnie posiedzenie naszej komisji rewizyjnej trwało... 3 minuty. Przedstawiono nam do zatwierdzenia krótką notatkę, doma ... » więcej 2018-09-04, godz. 14:52 Sebastian Szczurek o cudzoziemcach na naszym rynku pracy i e-zwolnieniach, które stopniowo się przyjmują - W kraju odsetek Ukraińców wśród pracujących cudzoziemców wynosi około 75 procent, na Opolszczyźnie aż 89 procent - mówił w Loży Radiowej Sebastian Szczurek, ... » więcej 2018-09-03, godz. 14:06 Andrzej Mazur o tym, że czas na awans młodych i wykształconych, którzy zmienią zabetonowane układy w Kędzierzynie-Koźlu - To moja osoba połączyła różne środowiska, którym zależy na tym, by Kędzierzyn-Koźle, który wpadł w spiralę ujemnego rozwoju i stał się ośrodkiem zamierający ... » więcej 2018-08-31, godz. 21:10 Jerzy Czerwiński o dobrej ofercie dla samorządów, które powinny dbać o obywateli a nie bawić się w wielką politykę - Pierwszy raz byłem na tak doskonale przygotowanej konwencji. Tylko dwie godzony a niezwykle dużo treści - tak senator PiS Jerzy Czerwiński mówił w Loży Radi ... » więcej 2018-08-31, godz. 14:38 Ireneusz Racławicki o tym, dlaczego Komitet Wyborczy Wyborców Obywatele dla Opola nie ma swojego kandydata na prezyden ... - Wśród naszych członków nie znalazła się osoba, którą moglibyśmy poprzeć całościowo jako kandydata. W kręgu naszych zainteresowań pojawił się w pewnym momenc ... » więcej 2018-08-31, godz. 14:22 Czesław Tuła o proteście służb mundurowych i zapowiedzianej na wrzesień demonstracji Służby mundurowe zapowiadają wspólną demonstrację w Warszawie, jeśli nie zostaną spełnione ich postulaty. - Chcemy, żeby nasza manifestacja przebiegła spokojn ... » więcej 2018-08-30, godz. 11:00 Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej - Zarzucanie prezydentowi Opola nieudolności to personalny atak, który nie ma nic wspólnego z kampanią pozytywną - stwierdził w Loży Radiowej Łukasz Sowada, p ... » więcej 2018-08-29, godz. 15:27 Adrian Dwornicki o małym mieście z wielką historią, piecu do palenia czarownic i sentymentalnym kacie - Otmuchów to małe miasteczko, które ma jednak wspaniałą historię - przekonywał w Loży Radiowej Adrian Dwornicki, pracownik Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Ot ... » więcej 2018-08-29, godz. 15:27 Rafał Tkacz o wyborach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kampanii, a nie wiecie, kogo zapytać - W opolskiej delegaturze zarejestrowało się 207 komitetów wyborczych, do których trzeba doliczyć te 26, które zarejestrowały się w Warszawie. To te, którą ch ... » więcej 2018-08-28, godz. 16:06 Loża Radiowa na seminarium "Publiczna dyplomacja dla Europy" - Potrzebne są takie seminaria, na których mówimy o tym, w jaką stronę zmierza Unia Europejska. Bo czasem trzeba powiedzieć głośno "Brukselo, wyhamuj!". Nie w ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »