Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników polityczn ...
2018-07-18, 14:31 Autor: Ewa Skrabacz

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim
- Całe to wcześniejsze mówienie, że łączyłem mandat radnego z funkcją wicestarosty to była gra polityczna ze strony Platformy Obywatelskiej. Chodziło o pozbawienie mnie stanowiska wicestarosty – mówił Kondrad Gęsiarz, wicestarosta powiatu namysłowskiego.
- Ta gierka im się nie udała. Nie myśleli pewnie, że wojewoda odważy się złożyć sprawę do sądu. Rzadko zdarza się, żeby wojewoda z PiS uchwałę o wyborze wicestarosty z PiS podał do sądu. My się jednak nie boimy sprawdzać swoich funkcjonariuszy. Gdyby wojewoda tego nie zrobił, zapewne do wyborów sprawa nie byłaby wyjaśniona i PO mogłaby mówić, że dochodzi do łamania prawa. A tak Wojewódzki Sąd Administracyjny wypowiedział się i sprawa jest jasna – dodał Gęsiarz.

- To co teraz mówi poseł Wilczyński, to próba złagodzenia tonu. Teraz, gdy zna już wyrok sądu, inaczej przedstawia sprawę – stwierdził wicestarosta.

Konrada Gęsiarza zapytaliśmy także o ścieżki rowerowe w powiecie namysłowskim i o problemy z połączeniami PKS.

- Ścieżki rowerowe powstają bardzo prężnie. W tej chwili budujemy 13,5 km ścieżek łączących Namysłów z ościennymi miejscowościami. Można powiedzieć, że zaawansowanie prac przekracza już 20 proc. Liczymy, że do końca lipca to zaawansowanie będzie na poziomie 50 proc. Do 30 września ścieżki mają być gotowe – informował Gęsiarz.

- PKS w Namysłowie zawiesił działalność. Jako powiat aktywnie włączamy się w rozmowy, które doprowadzą do przywrócenia połączeń. Poczuwamy się do tego, by mieszkańcy mieli jak się przemieszczać. Szczególnie myślimy o uczniach, którzy od września będą dojeżdżać do szkół średnich. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że ten problem uda się rozwiązać do końca wakacji - mówił wicestarosta.

Zobacz także

2018-12-17, godz. 10:40 Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyb ... - Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszeg ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:27 Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów - Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało w ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:34 Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem ... - Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »