Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników polityczn ...
2018-07-18, 14:31 Autor: Ewa Skrabacz

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim
- Całe to wcześniejsze mówienie, że łączyłem mandat radnego z funkcją wicestarosty to była gra polityczna ze strony Platformy Obywatelskiej. Chodziło o pozbawienie mnie stanowiska wicestarosty – mówił Kondrad Gęsiarz, wicestarosta powiatu namysłowskiego.
- Ta gierka im się nie udała. Nie myśleli pewnie, że wojewoda odważy się złożyć sprawę do sądu. Rzadko zdarza się, żeby wojewoda z PiS uchwałę o wyborze wicestarosty z PiS podał do sądu. My się jednak nie boimy sprawdzać swoich funkcjonariuszy. Gdyby wojewoda tego nie zrobił, zapewne do wyborów sprawa nie byłaby wyjaśniona i PO mogłaby mówić, że dochodzi do łamania prawa. A tak Wojewódzki Sąd Administracyjny wypowiedział się i sprawa jest jasna – dodał Gęsiarz.

- To co teraz mówi poseł Wilczyński, to próba złagodzenia tonu. Teraz, gdy zna już wyrok sądu, inaczej przedstawia sprawę – stwierdził wicestarosta.

Konrada Gęsiarza zapytaliśmy także o ścieżki rowerowe w powiecie namysłowskim i o problemy z połączeniami PKS.

- Ścieżki rowerowe powstają bardzo prężnie. W tej chwili budujemy 13,5 km ścieżek łączących Namysłów z ościennymi miejscowościami. Można powiedzieć, że zaawansowanie prac przekracza już 20 proc. Liczymy, że do końca lipca to zaawansowanie będzie na poziomie 50 proc. Do 30 września ścieżki mają być gotowe – informował Gęsiarz.

- PKS w Namysłowie zawiesił działalność. Jako powiat aktywnie włączamy się w rozmowy, które doprowadzą do przywrócenia połączeń. Poczuwamy się do tego, by mieszkańcy mieli jak się przemieszczać. Szczególnie myślimy o uczniach, którzy od września będą dojeżdżać do szkół średnich. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że ten problem uda się rozwiązać do końca wakacji - mówił wicestarosta.

Zobacz także

2018-08-16, godz. 14:26 Rafał Tkacz o tym, jak będzie wyglądała kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami samorządowymi - Pierwszy komitet wyborczy, Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego, złożył wniosek o rejestrację już we wtorek. Dziś rozpatrzy go komisarz wyborc ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:16 "Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala - Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się c ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:24 Krzysztof Gaworski o ustawie o Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znoweliz ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:15 Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbim ... - Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierd ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:24 Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezy ... - Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodn ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:43 Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją - Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mó ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:34 Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu - Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty po ... » więcej 2018-08-09, godz. 15:00 Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa - Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam si ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów - Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówi ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym – Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »