Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników polityczn ...
2018-07-18, 14:31 Autor: Ewa Skrabacz

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim

Konrad Gęsiarz o gierkach przeciwników politycznych i komunikacji w powiecie namysłowskim
- Całe to wcześniejsze mówienie, że łączyłem mandat radnego z funkcją wicestarosty to była gra polityczna ze strony Platformy Obywatelskiej. Chodziło o pozbawienie mnie stanowiska wicestarosty – mówił Kondrad Gęsiarz, wicestarosta powiatu namysłowskiego.
- Ta gierka im się nie udała. Nie myśleli pewnie, że wojewoda odważy się złożyć sprawę do sądu. Rzadko zdarza się, żeby wojewoda z PiS uchwałę o wyborze wicestarosty z PiS podał do sądu. My się jednak nie boimy sprawdzać swoich funkcjonariuszy. Gdyby wojewoda tego nie zrobił, zapewne do wyborów sprawa nie byłaby wyjaśniona i PO mogłaby mówić, że dochodzi do łamania prawa. A tak Wojewódzki Sąd Administracyjny wypowiedział się i sprawa jest jasna – dodał Gęsiarz.

- To co teraz mówi poseł Wilczyński, to próba złagodzenia tonu. Teraz, gdy zna już wyrok sądu, inaczej przedstawia sprawę – stwierdził wicestarosta.

Konrada Gęsiarza zapytaliśmy także o ścieżki rowerowe w powiecie namysłowskim i o problemy z połączeniami PKS.

- Ścieżki rowerowe powstają bardzo prężnie. W tej chwili budujemy 13,5 km ścieżek łączących Namysłów z ościennymi miejscowościami. Można powiedzieć, że zaawansowanie prac przekracza już 20 proc. Liczymy, że do końca lipca to zaawansowanie będzie na poziomie 50 proc. Do 30 września ścieżki mają być gotowe – informował Gęsiarz.

- PKS w Namysłowie zawiesił działalność. Jako powiat aktywnie włączamy się w rozmowy, które doprowadzą do przywrócenia połączeń. Poczuwamy się do tego, by mieszkańcy mieli jak się przemieszczać. Szczególnie myślimy o uczniach, którzy od września będą dojeżdżać do szkół średnich. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że ten problem uda się rozwiązać do końca wakacji - mówił wicestarosta.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »