Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie ...
2018-07-17, 15:26 Autor: Justyna Krzyżanowska

Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę

Aleksandra Czekawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę
Cykl szkoleń pod wspólnym tytułem "Czas na rybę" proponuje opolskim restauratorom Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna". Szkolenia są realizowane w poszczególnych powiatach, a ich zadanie to przekonanie prowadzących restauracje czy bary do czerpania z zasobów lokalnych.
- Szkolenia organizujemy dla właścicieli restauracji, kucharzy wszystko po to by rozpromować ryby dostępne na Opolszczyźnie, stąd karp i pstrąg - mówi Aleksandra Czerkawska z RLGD Opolszczyzna.

Opolszczyzna karpiem stoi. Nasz region jest na trzecim miejscu w kraju, jeżeli chodzi o produkcję tej ryby. Jesteśmy również silnym ośrodkiem produkcji pstrąga.

- Jeżeli my namówimy restauratorów poprzez szkolenia do tego, aby tego naszego karpia i pstrąga serwowali w swoich restauracjach, siła rzeczy klienci restauracji zapoznają się z produktem i sami zaczną serwować ryby w swojej domowej kuchni - przekonuje Kamil Klekowski.

Szkolenia to kolejny element projektu promocji opolskiej ryby. Wcześniej grupa realizowała m.in. zajęcia z dziećmi, a już przygotowuje się do tegorocznego święta karpia, które odbędzie się jesienią.

- Tak naprawdę są dwa zakresy szkoleń, jeden który przedstawiam ja w wersji szybkiej i drugi w restauracji, serwowany na spokojnie. W ostatnim czasie rośnie moda na lokalną kuchnię, co tylko dobrze o nas świadczy, bo wspieramy lokalnych przedsiębiorców, poza tym w przypadku produktów regionalnych mamy gwarancję, ze są one świeże i pochodzą ze sprawdzonego źródła - mówi Klekowski.

- My próbujemy przełamać ten stereotyp, że karpia jadamy tylko w święta. Chcemy pokazać, że na co dzień te ryby również idealnie pasują. Ja organizuję szkolenia podczas których pokażę jak wykorzystać te ryby w street food'zie (w tzw. szybkim jedzeniu).

- Na sierpień nie mamy już wolnych miejsc na zapisy, ale we wrześniu jeszcze kilka miejsc się znajdzie - dodaje Czerkawska. W temacie szkoleń warto zajrzeć na stronę internetową. grupy. Tam również można znaleźć ciekawe przepisy na rybę, adresy, gdzie na Opolszczyźnie można kupić świeże ryby.

Zobacz także

2018-08-16, godz. 14:26 Rafał Tkacz o tym, jak będzie wyglądała kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami samorządowymi - Pierwszy komitet wyborczy, Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego, złożył wniosek o rejestrację już we wtorek. Dziś rozpatrzy go komisarz wyborc ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:16 "Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala - Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się c ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:24 Krzysztof Gaworski o ustawie o Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znoweliz ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:15 Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbim ... - Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierd ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:24 Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezy ... - Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodn ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:43 Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją - Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mó ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:34 Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu - Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty po ... » więcej 2018-08-09, godz. 15:00 Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa - Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam si ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów - Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówi ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym – Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »