Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie ...
2018-07-17, 15:26 Autor: Justyna Krzyżanowska

Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę

Aleksandra Czekawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę
Cykl szkoleń pod wspólnym tytułem "Czas na rybę" proponuje opolskim restauratorom Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna". Szkolenia są realizowane w poszczególnych powiatach, a ich zadanie to przekonanie prowadzących restauracje czy bary do czerpania z zasobów lokalnych.
- Szkolenia organizujemy dla właścicieli restauracji, kucharzy wszystko po to by rozpromować ryby dostępne na Opolszczyźnie, stąd karp i pstrąg - mówi Aleksandra Czerkawska z RLGD Opolszczyzna.

Opolszczyzna karpiem stoi. Nasz region jest na trzecim miejscu w kraju, jeżeli chodzi o produkcję tej ryby. Jesteśmy również silnym ośrodkiem produkcji pstrąga.

- Jeżeli my namówimy restauratorów poprzez szkolenia do tego, aby tego naszego karpia i pstrąga serwowali w swoich restauracjach, siła rzeczy klienci restauracji zapoznają się z produktem i sami zaczną serwować ryby w swojej domowej kuchni - przekonuje Kamil Klekowski.

Szkolenia to kolejny element projektu promocji opolskiej ryby. Wcześniej grupa realizowała m.in. zajęcia z dziećmi, a już przygotowuje się do tegorocznego święta karpia, które odbędzie się jesienią.

- Tak naprawdę są dwa zakresy szkoleń, jeden który przedstawiam ja w wersji szybkiej i drugi w restauracji, serwowany na spokojnie. W ostatnim czasie rośnie moda na lokalną kuchnię, co tylko dobrze o nas świadczy, bo wspieramy lokalnych przedsiębiorców, poza tym w przypadku produktów regionalnych mamy gwarancję, ze są one świeże i pochodzą ze sprawdzonego źródła - mówi Klekowski.

- My próbujemy przełamać ten stereotyp, że karpia jadamy tylko w święta. Chcemy pokazać, że na co dzień te ryby również idealnie pasują. Ja organizuję szkolenia podczas których pokażę jak wykorzystać te ryby w street food'zie (w tzw. szybkim jedzeniu).

- Na sierpień nie mamy już wolnych miejsc na zapisy, ale we wrześniu jeszcze kilka miejsc się znajdzie - dodaje Czerkawska. W temacie szkoleń warto zajrzeć na stronę internetową. grupy. Tam również można znaleźć ciekawe przepisy na rybę, adresy, gdzie na Opolszczyźnie można kupić świeże ryby.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »