Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie ...
2018-07-17, 15:26 Autor: Justyna Krzyżanowska

Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę

Aleksandra Czekawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę
Cykl szkoleń pod wspólnym tytułem "Czas na rybę" proponuje opolskim restauratorom Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna". Szkolenia są realizowane w poszczególnych powiatach, a ich zadanie to przekonanie prowadzących restauracje czy bary do czerpania z zasobów lokalnych.
- Szkolenia organizujemy dla właścicieli restauracji, kucharzy wszystko po to by rozpromować ryby dostępne na Opolszczyźnie, stąd karp i pstrąg - mówi Aleksandra Czerkawska z RLGD Opolszczyzna.

Opolszczyzna karpiem stoi. Nasz region jest na trzecim miejscu w kraju, jeżeli chodzi o produkcję tej ryby. Jesteśmy również silnym ośrodkiem produkcji pstrąga.

- Jeżeli my namówimy restauratorów poprzez szkolenia do tego, aby tego naszego karpia i pstrąga serwowali w swoich restauracjach, siła rzeczy klienci restauracji zapoznają się z produktem i sami zaczną serwować ryby w swojej domowej kuchni - przekonuje Kamil Klekowski.

Szkolenia to kolejny element projektu promocji opolskiej ryby. Wcześniej grupa realizowała m.in. zajęcia z dziećmi, a już przygotowuje się do tegorocznego święta karpia, które odbędzie się jesienią.

- Tak naprawdę są dwa zakresy szkoleń, jeden który przedstawiam ja w wersji szybkiej i drugi w restauracji, serwowany na spokojnie. W ostatnim czasie rośnie moda na lokalną kuchnię, co tylko dobrze o nas świadczy, bo wspieramy lokalnych przedsiębiorców, poza tym w przypadku produktów regionalnych mamy gwarancję, ze są one świeże i pochodzą ze sprawdzonego źródła - mówi Klekowski.

- My próbujemy przełamać ten stereotyp, że karpia jadamy tylko w święta. Chcemy pokazać, że na co dzień te ryby również idealnie pasują. Ja organizuję szkolenia podczas których pokażę jak wykorzystać te ryby w street food'zie (w tzw. szybkim jedzeniu).

- Na sierpień nie mamy już wolnych miejsc na zapisy, ale we wrześniu jeszcze kilka miejsc się znajdzie - dodaje Czerkawska. W temacie szkoleń warto zajrzeć na stronę internetową. grupy. Tam również można znaleźć ciekawe przepisy na rybę, adresy, gdzie na Opolszczyźnie można kupić świeże ryby.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »