Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla syste ...
2018-07-16, 14:09 Autor: Ewa Skrabacz

Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla systemu stworzonego przez PiS i o tym, że wicestarosta namysłowski grał na zwłokę

Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla systemu stworzonego przez PiS i o tym, że wicestarosta namysłowski grał na zwłokę
- Mieliśmy być w tym dniu w Warszawie, by uczcić rocznicę 550 lat polskiego parlamentaryzmu, ale jednocześnie wyrazić naszą niezgodę na to, do jakiego stanu partia rządząca doprowadziła parlamentaryzm w Polsce – mówił Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej.
- Parlament jest teraz listkiem figowym dla systemu autorytarnego wprowadzonego przez PiS, w którym jeden człowiek z Żoliborza jest władcą i naszej zgody na taki stan nie ma – dodał Wilczyński.

- Różne są scenariusze postępowania. Zdecydowaliśmy się nie pojawiać w ogóle na Zgromadzeniu Narodowym, żeby się nie narażać np. na głupi zarzut, że przyszliśmy po to, by się podpisać i nie stracić diety. Jednoznaczne sytuacje są najlepsze. Bycie w atmosferze sztuczności i zakłamania nie wchodziło w grę. Nawet gdyby klub podjął decyzję o obecności na tej uroczystości, ja bym nie poszedł. Autoryzowanie swoją obecnością tego systemu ubliżałoby mi. Nie będziemy funkcjonować w konwencji „Polacy nic się nie stało” – mówił poseł.

Posła PO zapytaliśmy także o śmieciowy problem, czyli kwestie związane z gospodarką odpadami.

- Odpady są elementem gospodarki. To bardzo złożona kwestia. Często to, co jest odpadem w jednym miejscu, gdzie indziej staje się surowcem np. złom. Pojemność tej kategorii powoduje olbrzymią trudność z opanowaniem całego tego segmentu. Nie ulega wątpliwości, że szara strefa jest bardzo duża i olbrzymie są straty skarbu państwa. Dobrze, że temat został podjęty, choć stało się to w tradycyjny PiS-owski sposób. Długo nie dzieje się nic, a potem mamy do czynienia ze spektaklem szybkiego uchwalania. Dzięki przytomności mojej klubowej koleżanki Gabrieli Lenartowicz, w Senacie poprawiono część problemów wynikających z traktowania wszystkich odpadów jednakowo – relacjonował Wilczyński.

Po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Ryszard Wilczyński odniósł się także do sprawy łączenia mandatu radnego miejskiego z funkcją wicestarosty przez Konrada Gęsiarza.

- Próbuje się teraz mówić, że w sposób niezasadny protestowałem, bo sąd przyznał komuś rację. A sąd jedynie stwierdził, że prawidłowo wybrano Konrada Gęsiarza i że jego mandat radnego wygasł w momencie wyboru na wicestarostę. Nie to było jednak przedmiotem mojego protestu. Ja zwracałem uwagę na fakt, że postępowanie wicestarosty zmierzało do tego, by uniemożliwić wybór jego następcy – tłumaczył Wilczyński.

Zobacz także

2018-08-16, godz. 14:26 Rafał Tkacz o tym, jak będzie wyglądała kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami samorządowymi - Pierwszy komitet wyborczy, Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego, złożył wniosek o rejestrację już we wtorek. Dziś rozpatrzy go komisarz wyborc ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:16 "Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala - Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się c ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:24 Krzysztof Gaworski o ustawie o Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znoweliz ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:15 Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbim ... - Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierd ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:24 Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezy ... - Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodn ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:43 Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją - Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mó ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:34 Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu - Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty po ... » więcej 2018-08-09, godz. 15:00 Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa - Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam si ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów - Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówi ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym – Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »