Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach ...
2018-07-16, 13:24 Autor: Agnieszka Stefaniak (oprac.Paweł Grabek)

Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach PiS w wyborach samorządowych i uroczystościach w stolicy bez udziału opozycji

Katarzyna Czochara o wyborach samorządowych
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejnych kandydatów na fotele wójtów i burmistrzów w nadchodzących wyborach samorządowych. Wójtem gminy Pakosławice chce zostać Wojciech Stachoń, a gminy Kamiennik - Remigiusz Morawski. O fotel burmistrza Otmuchowa powalczy Damian Nowakowski, który w poprzednich wyborach zrobił poparcie 42% wyborców.
- Uważamy, że wszystkie gminy, nawet te wiejskie są ważne, dlatego prezentację kandydatów zaczęliśmy właśnie od nich - mówi liderka PiS w regionie poseł Katarzyna Czochara. Wspólnym mianownikiem trzech zaprezentowanych kandydatów jest ich młody wiek, co według poseł ma potwierdzać, że w szeregach partii jest coraz więcej młodych ludzi, którym na duszy leży rozwój ich małych ojczyzn.
- Nie ukrywam, że liczymy na wygraną w Otmuchowie, to byłoby symboliczne zwycięstwo - dodaje Czochara, a przypomnijmy, że Otmuchowem kolejną kadencję rządzi Jan Woźniak, gmina reprezentowana jest jako ostatni bastion SLD w regionie.

Liderka PiS odniosła się również do piątkowych uroczystości w Warszawie. Posłowie, senatorowie, dyplomaci i goście z zagranicy wzięli udział w Zgromadzeniu Narodowym, które odbyło się w piątek (13.07) w namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Okazją było 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Politycy PO, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wysłuchali orędzia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim. Posłowie Nowoczesnej i PSL pojawili się na obradach, ale wyszli po odśpiewaniu hymnu państwowego, parlamentarzyści Platformy w ogóle nie przybyli na Zgromadzenie.

- To nie my, a właśnie opozycja tworzy podziały polityczne w naszym kraju - mówi Czochara. - Politycy opozycji potraktowali uroczystość z okazji 550-lecia jak prywatną imprezę PiS, a powinni przyjść na tak ważny jubileusz - podkreślała.

Zapytana o możliwy podobny scenariusz uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości odpowiedziała:

- My 100 lat niepodległości będziemy czcić godnie, a opozycja? Byłoby miło, gdyby poczuli powagę wydarzenia i zachowali się lepiej niż podczas 550-lecia parlamentu.

Poseł odniosła się również do przyjętej w piątek przez Senat ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Przewiduje ona możliwość obniżania uposażenia lub diety parlamentarzystów, których zachowanie "nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji" - także poza salami plenarnymi Sejmu i Senatu. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.

- Sejm to nie targowisko, a nie cyrk. Coraz częściej patrząc na posłów, ja się zastawiam czy oni w ogóle wiedzą gdzie i po co są - komentuje liderka PiS w regionie.

Zobacz także

2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 13:44 Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie - Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczni ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:33 Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną - Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej pot ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:32 Jacek Ruszczewski o regionalnym programie ochrony zdrowia psychicznego - Szykowana reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego jest wręcz rewolucyjna, co nas w gruncie rzeczy trochę niepokoi, bo lepsze byłyby zmiany ewolucyjne, ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Mariola Sibilska o tym, że powinniśmy przygotować się do starości - Nie jesteśmy przygotowani na nadejście starości i na to, co się z nią wiąże. Powinniśmy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej - mówiła w Loży Radiowej Mariol ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »