Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach ...
2018-07-16, 13:24 Autor: Agnieszka Stefaniak (oprac.Paweł Grabek)

Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach PiS w wyborach samorządowych i uroczystościach w stolicy bez udziału opozycji

Katarzyna Czochara o wyborach samorządowych
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejnych kandydatów na fotele wójtów i burmistrzów w nadchodzących wyborach samorządowych. Wójtem gminy Pakosławice chce zostać Wojciech Stachoń, a gminy Kamiennik - Remigiusz Morawski. O fotel burmistrza Otmuchowa powalczy Damian Nowakowski, który w poprzednich wyborach zrobił poparcie 42% wyborców.
- Uważamy, że wszystkie gminy, nawet te wiejskie są ważne, dlatego prezentację kandydatów zaczęliśmy właśnie od nich - mówi liderka PiS w regionie poseł Katarzyna Czochara. Wspólnym mianownikiem trzech zaprezentowanych kandydatów jest ich młody wiek, co według poseł ma potwierdzać, że w szeregach partii jest coraz więcej młodych ludzi, którym na duszy leży rozwój ich małych ojczyzn.
- Nie ukrywam, że liczymy na wygraną w Otmuchowie, to byłoby symboliczne zwycięstwo - dodaje Czochara, a przypomnijmy, że Otmuchowem kolejną kadencję rządzi Jan Woźniak, gmina reprezentowana jest jako ostatni bastion SLD w regionie.

Liderka PiS odniosła się również do piątkowych uroczystości w Warszawie. Posłowie, senatorowie, dyplomaci i goście z zagranicy wzięli udział w Zgromadzeniu Narodowym, które odbyło się w piątek (13.07) w namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Okazją było 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Politycy PO, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wysłuchali orędzia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim. Posłowie Nowoczesnej i PSL pojawili się na obradach, ale wyszli po odśpiewaniu hymnu państwowego, parlamentarzyści Platformy w ogóle nie przybyli na Zgromadzenie.

- To nie my, a właśnie opozycja tworzy podziały polityczne w naszym kraju - mówi Czochara. - Politycy opozycji potraktowali uroczystość z okazji 550-lecia jak prywatną imprezę PiS, a powinni przyjść na tak ważny jubileusz - podkreślała.

Zapytana o możliwy podobny scenariusz uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości odpowiedziała:

- My 100 lat niepodległości będziemy czcić godnie, a opozycja? Byłoby miło, gdyby poczuli powagę wydarzenia i zachowali się lepiej niż podczas 550-lecia parlamentu.

Poseł odniosła się również do przyjętej w piątek przez Senat ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Przewiduje ona możliwość obniżania uposażenia lub diety parlamentarzystów, których zachowanie "nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji" - także poza salami plenarnymi Sejmu i Senatu. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.

- Sejm to nie targowisko, a nie cyrk. Coraz częściej patrząc na posłów, ja się zastawiam czy oni w ogóle wiedzą gdzie i po co są - komentuje liderka PiS w regionie.

Zobacz także

2018-08-14, godz. 13:16 "Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala - Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się c ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:24 Krzysztof Gaworski o ustawie o Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znoweliz ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:15 Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbim ... - Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierd ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:24 Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezy ... - Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodn ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:43 Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją - Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mó ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:34 Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu - Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty po ... » więcej 2018-08-09, godz. 15:00 Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa - Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam si ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów - Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówi ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym – Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zap ... » więcej 2018-08-07, godz. 15:05 Witold Potwora o tym, że tysiąc plus to nie jest dobry pomył i o tym, że premier naprawdę potrafi liczyć - Moim zdaniem taka rewaloryzacja jest w tej chwili niepotrzebna. I podejrzewam, że tego samego zdania jest także premier Mateusz Morawiecki, który naprawdę p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »