Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach ...
2018-07-16, 13:24 Autor: Agnieszka Stefaniak (oprac.Paweł Grabek)

Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach PiS w wyborach samorządowych i uroczystościach w stolicy bez udziału opozycji

Katarzyna Czochara o wyborach samorządowych
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejnych kandydatów na fotele wójtów i burmistrzów w nadchodzących wyborach samorządowych. Wójtem gminy Pakosławice chce zostać Wojciech Stachoń, a gminy Kamiennik - Remigiusz Morawski. O fotel burmistrza Otmuchowa powalczy Damian Nowakowski, który w poprzednich wyborach zrobił poparcie 42% wyborców.
- Uważamy, że wszystkie gminy, nawet te wiejskie są ważne, dlatego prezentację kandydatów zaczęliśmy właśnie od nich - mówi liderka PiS w regionie poseł Katarzyna Czochara. Wspólnym mianownikiem trzech zaprezentowanych kandydatów jest ich młody wiek, co według poseł ma potwierdzać, że w szeregach partii jest coraz więcej młodych ludzi, którym na duszy leży rozwój ich małych ojczyzn.
- Nie ukrywam, że liczymy na wygraną w Otmuchowie, to byłoby symboliczne zwycięstwo - dodaje Czochara, a przypomnijmy, że Otmuchowem kolejną kadencję rządzi Jan Woźniak, gmina reprezentowana jest jako ostatni bastion SLD w regionie.

Liderka PiS odniosła się również do piątkowych uroczystości w Warszawie. Posłowie, senatorowie, dyplomaci i goście z zagranicy wzięli udział w Zgromadzeniu Narodowym, które odbyło się w piątek (13.07) w namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Okazją było 550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Politycy PO, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wysłuchali orędzia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim. Posłowie Nowoczesnej i PSL pojawili się na obradach, ale wyszli po odśpiewaniu hymnu państwowego, parlamentarzyści Platformy w ogóle nie przybyli na Zgromadzenie.

- To nie my, a właśnie opozycja tworzy podziały polityczne w naszym kraju - mówi Czochara. - Politycy opozycji potraktowali uroczystość z okazji 550-lecia jak prywatną imprezę PiS, a powinni przyjść na tak ważny jubileusz - podkreślała.

Zapytana o możliwy podobny scenariusz uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości odpowiedziała:

- My 100 lat niepodległości będziemy czcić godnie, a opozycja? Byłoby miło, gdyby poczuli powagę wydarzenia i zachowali się lepiej niż podczas 550-lecia parlamentu.

Poseł odniosła się również do przyjętej w piątek przez Senat ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Przewiduje ona możliwość obniżania uposażenia lub diety parlamentarzystów, których zachowanie "nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji" - także poza salami plenarnymi Sejmu i Senatu. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.

- Sejm to nie targowisko, a nie cyrk. Coraz częściej patrząc na posłów, ja się zastawiam czy oni w ogóle wiedzą gdzie i po co są - komentuje liderka PiS w regionie.

Zobacz także

2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »