Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach P ...
2018-07-10, 14:41 Autor: Ewa Skrabacz

Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego

Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego
- W dniach 25-27 września br. opolski ZUS organizuje Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. To ważna informacja dla wszystkich, którzy kiedykolwiek pracowali w Niemczech. Już teraz prowadzone są zapisy na indywidualne spotkania – informował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny opolskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- W konsultacjach będą uczestniczyć także pracownicy naszego niemieckiego odpowiednika, Deutsche Rentenversicherung, a zatem informacje będzie można otrzymać z pierwszej ręki – dodał rzecznik.

- Warto zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, które poświadczają pracę w Niemczech. Każdy przypadek jest inny, a więc najlepiej rozmawiać o konkretach. W naszym województwie, ze względu na specyfikę regionu, dużo jest takich osób, które pracowały w Niemczech i teraz zastanawiają się, jak ten okres pracy za granicą będzie liczony. Dni poradnictwa organizowane są właśnie po to, by rozwiać tego typu wątpliwości – mówił Szczurek.

Na indywidualną rozmowę można się umówić telefonicznie: 77 451 17 37; 77 451 17 28 oraz pisząc na adres: dniporadnictwa.opole@zus.pl.

Rzecznik ZUS informował również, że w najbliższym czasie do swoich skrzynek pocztowych otrzymamy informację o naszym koncie emerytalnym.

- W najbliższym czasie, tzn. do końca sierpnia, do opolan trafi Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego. Znajdziemy tam dane o kwocie zgromadzonej na koncie do końca 2017 r., a także o naszym kapitale początkowym. Jest tam również wykaz wszystkich składek ubezpieczeniowych wpłaconych w 2017 r. Warto sprawdzić, czy nasz pracodawca prawidłowo wywiązał się z obowiązku opłacania takich składek – zachęcał Szczurek.

- Osoby, które mają konto na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), nie otrzymają takiego listu, gdyż wszelkie informacje przesyłamy do nich na bieżąco właśnie za pośrednictwem tej platformy – dodał rzecznik.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »