Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach P ...
2018-07-10, 14:41 Autor: Ewa Skrabacz

Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego

Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego
- W dniach 25-27 września br. opolski ZUS organizuje Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. To ważna informacja dla wszystkich, którzy kiedykolwiek pracowali w Niemczech. Już teraz prowadzone są zapisy na indywidualne spotkania – informował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny opolskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- W konsultacjach będą uczestniczyć także pracownicy naszego niemieckiego odpowiednika, Deutsche Rentenversicherung, a zatem informacje będzie można otrzymać z pierwszej ręki – dodał rzecznik.

- Warto zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, które poświadczają pracę w Niemczech. Każdy przypadek jest inny, a więc najlepiej rozmawiać o konkretach. W naszym województwie, ze względu na specyfikę regionu, dużo jest takich osób, które pracowały w Niemczech i teraz zastanawiają się, jak ten okres pracy za granicą będzie liczony. Dni poradnictwa organizowane są właśnie po to, by rozwiać tego typu wątpliwości – mówił Szczurek.

Na indywidualną rozmowę można się umówić telefonicznie: 77 451 17 37; 77 451 17 28 oraz pisząc na adres: dniporadnictwa.opole@zus.pl.

Rzecznik ZUS informował również, że w najbliższym czasie do swoich skrzynek pocztowych otrzymamy informację o naszym koncie emerytalnym.

- W najbliższym czasie, tzn. do końca sierpnia, do opolan trafi Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego. Znajdziemy tam dane o kwocie zgromadzonej na koncie do końca 2017 r., a także o naszym kapitale początkowym. Jest tam również wykaz wszystkich składek ubezpieczeniowych wpłaconych w 2017 r. Warto sprawdzić, czy nasz pracodawca prawidłowo wywiązał się z obowiązku opłacania takich składek – zachęcał Szczurek.

- Osoby, które mają konto na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), nie otrzymają takiego listu, gdyż wszelkie informacje przesyłamy do nich na bieżąco właśnie za pośrednictwem tej platformy – dodał rzecznik.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »