Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach P ...
2018-07-10, 14:41 Autor: Ewa Skrabacz

Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego

Sebastian Szczurek o Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego
- W dniach 25-27 września br. opolski ZUS organizuje Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. To ważna informacja dla wszystkich, którzy kiedykolwiek pracowali w Niemczech. Już teraz prowadzone są zapisy na indywidualne spotkania – informował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny opolskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- W konsultacjach będą uczestniczyć także pracownicy naszego niemieckiego odpowiednika, Deutsche Rentenversicherung, a zatem informacje będzie można otrzymać z pierwszej ręki – dodał rzecznik.

- Warto zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, które poświadczają pracę w Niemczech. Każdy przypadek jest inny, a więc najlepiej rozmawiać o konkretach. W naszym województwie, ze względu na specyfikę regionu, dużo jest takich osób, które pracowały w Niemczech i teraz zastanawiają się, jak ten okres pracy za granicą będzie liczony. Dni poradnictwa organizowane są właśnie po to, by rozwiać tego typu wątpliwości – mówił Szczurek.

Na indywidualną rozmowę można się umówić telefonicznie: 77 451 17 37; 77 451 17 28 oraz pisząc na adres: dniporadnictwa.opole@zus.pl.

Rzecznik ZUS informował również, że w najbliższym czasie do swoich skrzynek pocztowych otrzymamy informację o naszym koncie emerytalnym.

- W najbliższym czasie, tzn. do końca sierpnia, do opolan trafi Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego. Znajdziemy tam dane o kwocie zgromadzonej na koncie do końca 2017 r., a także o naszym kapitale początkowym. Jest tam również wykaz wszystkich składek ubezpieczeniowych wpłaconych w 2017 r. Warto sprawdzić, czy nasz pracodawca prawidłowo wywiązał się z obowiązku opłacania takich składek – zachęcał Szczurek.

- Osoby, które mają konto na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), nie otrzymają takiego listu, gdyż wszelkie informacje przesyłamy do nich na bieżąco właśnie za pośrednictwem tej platformy – dodał rzecznik.

Zobacz także

2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 13:44 Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie - Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczni ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:33 Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną - Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej pot ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:32 Jacek Ruszczewski o regionalnym programie ochrony zdrowia psychicznego - Szykowana reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego jest wręcz rewolucyjna, co nas w gruncie rzeczy trochę niepokoi, bo lepsze byłyby zmiany ewolucyjne, ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Mariola Sibilska o tym, że powinniśmy przygotować się do starości - Nie jesteśmy przygotowani na nadejście starości i na to, co się z nią wiąże. Powinniśmy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej - mówiła w Loży Radiowej Mariol ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »