Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Korzeniowski o politycznej emeryturze i o ...
2018-07-09, 14:51 Autor: Ewa Skrabacz

Leszek Korzeniowski o politycznej emeryturze i opozycji gotowej do świętowania 550-lecia parlamentaryzmu

Leszek Korzeniowski o politycznej emeryturze i opozycji gotowej do świętowania 550-lecia parlamentaryzmu
- Od dawna zapowiadałem, że obecna kadencja jest moją ostatnią. Jestem w parlamencie wystarczająco długo. Gdy osiągnę wiek emerytalny nie będę już posłem – mówił Leszek Korzeniowski, poseł PO, komentując projekt Kukiz’15 dotyczący „przeniesienia w swoisty stan spoczynku” tych posłów i senatorów, którzy osiągną wiek emerytalny, czyli 65 lat.
- Nie jestem jednak za takim ograniczaniem wieku posłów i senatorów. Niejednokrotnie ci, którzy mają więcej niż 65 lat to bardzo doświadczeni parlamentarzyści, którzy w wielu wypadkach wpływają bardzo pozytywnie na obrady sejmowe, szczególnie w sytuacjach kryzysowych – dodał Korzeniowski.

Posła PO zapytaliśmy także o protesty pod sądami.

- Owszem, byłem podczas protestów pod sądami. Raz w Opolu i raz w Warszawie. Wciąż będę powtarzał, że ustawa dotycząca sądów jest złą ustawą. Wiadomo, czym grozi przejęcie Sądu Najwyższego przez jedną partię polityczną – mówił Korzeniowski.

Leszek Korzeniowski stwierdził również, że pomimo źle ocenianej przez opozycję organizacji pracy Sejmu, w najbliższy piątek (13 lipca) posłowie Platformy Obywatelskiej wezmą udział w posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu.

Zobacz także

2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »