Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności p ...
2018-06-29, 14:14 Autor: Marek Świercz

Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności prezydenta Opola na sesji absolutoryjnej i ekscentrycznym kandydacie PO

Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności prezydenta Opola na sesji absolutoryjnej i ekscentrycznym kandydacie PO
- Nieobecność prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego na sesji absolutoryjnej to rzecz skandaliczna, wyraz braku szacunku dla radnych i mieszkańców, którzy przyszli na tę najważniejszą sesję w roku - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski a zarazem kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola.
Przypomnijmy: w czwartek opolscy radni spotkali się na sesji, której głównym punktem było udzielenie prezydentowi absolutorium za rok 2017. Choć formalnie absolutorium dotyczy polityki finansowej, traktowane jest także jako rodzaj politycznej oceny pracy prezydenta. W tym przypadku ocena była negatywna: opolscy rajcy skwitowania Wiśniewskiemu nie udzielili.

- Ja także uważam, że absolutorium mu się nie należało. Prezydent pompuje budżet, obiecuje inwestycje za 177 mln zł a potem okazuje się, że wydano tylko 109 mln a dużą część inwestycji przesunięto na kolejny rok. Radni stracili cierpliwość i uznali, że nie będą już słuchać obiecanek prezydenta - mówiła Porowska. - Jeśli prezydent miał jakieś sprawy osobiste, mógł zaapelować o przesunięcie debaty. A jeśli, jak mówią niektórzy, pojechał na urlop, to znaczy, że zlekceważył radę. Po przecież od dawna było wiadomo, że sesja absolutoryjna odbędzie się w ostatni czwartek czerwca.

Naszego gościa pytaliśmy także o to, na ile politycy innych niż PiS ugrupowań prawicy popierają jej kandydaturę.

- Gdy ogłaszał ją prezes Kaczyński, stali obok niego Zbigniew Ziobro i Marcin Ociepa, więc wątpliwości, kto reprezentuje prawicę, nie ma - stwierdziła Porowska.

Poproszona o skomentowanie tego, że PO uważa Wiśniewskiego za "kandydata Solidarnej Polski", zauważyła, że Platforma powinna się zająć swoimi sprawami, na przykład własnym kandydatem prof. Kazimierzem Ożogiem, którego uznała za postać "kuriozalną i ekscentryczną".

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »