Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności p ...
2018-06-29, 14:14 Autor: Marek Świercz

Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności prezydenta Opola na sesji absolutoryjnej i ekscentrycznym kandydacie PO

Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności prezydenta Opola na sesji absolutoryjnej i ekscentrycznym kandydacie PO
- Nieobecność prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego na sesji absolutoryjnej to rzecz skandaliczna, wyraz braku szacunku dla radnych i mieszkańców, którzy przyszli na tę najważniejszą sesję w roku - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski a zarazem kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola.
Przypomnijmy: w czwartek opolscy radni spotkali się na sesji, której głównym punktem było udzielenie prezydentowi absolutorium za rok 2017. Choć formalnie absolutorium dotyczy polityki finansowej, traktowane jest także jako rodzaj politycznej oceny pracy prezydenta. W tym przypadku ocena była negatywna: opolscy rajcy skwitowania Wiśniewskiemu nie udzielili.

- Ja także uważam, że absolutorium mu się nie należało. Prezydent pompuje budżet, obiecuje inwestycje za 177 mln zł a potem okazuje się, że wydano tylko 109 mln a dużą część inwestycji przesunięto na kolejny rok. Radni stracili cierpliwość i uznali, że nie będą już słuchać obiecanek prezydenta - mówiła Porowska. - Jeśli prezydent miał jakieś sprawy osobiste, mógł zaapelować o przesunięcie debaty. A jeśli, jak mówią niektórzy, pojechał na urlop, to znaczy, że zlekceważył radę. Po przecież od dawna było wiadomo, że sesja absolutoryjna odbędzie się w ostatni czwartek czerwca.

Naszego gościa pytaliśmy także o to, na ile politycy innych niż PiS ugrupowań prawicy popierają jej kandydaturę.

- Gdy ogłaszał ją prezes Kaczyński, stali obok niego Zbigniew Ziobro i Marcin Ociepa, więc wątpliwości, kto reprezentuje prawicę, nie ma - stwierdziła Porowska.

Poproszona o skomentowanie tego, że PO uważa Wiśniewskiego za "kandydata Solidarnej Polski", zauważyła, że Platforma powinna się zająć swoimi sprawami, na przykład własnym kandydatem prof. Kazimierzem Ożogiem, którego uznała za postać "kuriozalną i ekscentryczną".

Zobacz także

2019-01-04, godz. 14:27 Mariusz Kozaczek o pomyśle wybudowania ekologicznego zakładu karnego w gminie Lubrza - Byłbym niepoważny, gdybym nie spróbował skorzystać z tej okazji. Jesteśmy niezamożną gminą, nie mamy przemysłu ani naturalnych atrakcji turystycznych. Zakła ... » więcej 2019-01-03, godz. 14:58 Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa. Debata z udziałem Lesława Adamczyka (BCC), Grzegorza Adamczyka (NSZZ Solidarn ... - Osoby, które osiągają stosunkowo niskie przychody ze swojej działalności gospodarczej, mogą skorzystać z płacenia przez maksymalnie 36 miesięcy niższej skła ... » więcej 2019-01-03, godz. 14:36 Jacek Suski, dyrektor WUP o sytuacji na rynku pracy w 2018 roku i prognozach na 2019, oraz o tym, co będzie robił na e ... - Sytuacja jest bardzo dobra. Jeszcze takiej nie pamiętam - powiedział w Loży Radiowej Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Rozmawialiśmy ... » więcej 2019-01-02, godz. 14:36 Roland Wrzeciono o naborach dla przedsiębiorców i wspieraniu słabszych gospodarczo powiatów - W tym roku mamy dla opolskich przedsiębiorców 65 mln zł. Do końca tego okresu programowania mamy ich w sumie około 100 mln, ale zawsze były jakieś pokonkurs ... » więcej 2019-01-02, godz. 14:22 Przemysław Maliszkiewicz o tym, że budowa obwodnicy nie zaczyna się od wbicia przysłowiowej pierwszej łopaty - W 2018 roku podpisaliśmy kontrakty na budowę trzech obwodnic. Wiem, że pytanie o to, kiedy zostanie wbita pierwsza łopata, stało się pewną tradycją, ale mus ... » więcej 2018-12-28, godz. 15:41 Tomasz Krzemienowski o zmianach w kodeksie pracy obowiązujących od 2019 roku - Na chwilę obecną prawo dotyczące urlopów pozostaje bez zmian - mówił w Loży Radiowej Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. Prz ... » więcej 2018-12-27, godz. 14:16 Dr W.Potwora o stanie gospodarki i prognozach na przyszły rok - Dobra sytuacja na rynkach zagranicznych, szczególnie w strefie euro, dobra sytuacja gospodarcza w Niemczech oraz obniżka cen ropy i dobra wartość złotówki p ... » więcej 2018-12-24, godz. 14:34 Poseł Tomasz Kostuś o bieżącej polityce, energii i świętach - Skoro nieustannie słyszymy o tym, jak dobra jest sytuacja budżetu państwa, to podpowiadamy rządzącym jak dobrze wydać te pieniądze, z pożytkiem dla naszego ... » więcej 2018-12-24, godz. 13:16 Antoni Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości, o świeckości państwa, działalności Opolskiego Zespołu Parlamentarnego i na ... - Około 100 osób wzięło udział w rekolekcjach parlamentarnych - powiedział w Loży Radiowej poseł Antoni Duda z Prawa i Sprawiedliwości. Rekolekcje prowadził k ... » więcej 2018-12-22, godz. 11:23 Romuald Jończy o tym, dlaczego ruchy migracyjne mogą doprowadzić do nowej reformy administracyjnej - Młodzi wyjadą, zostaną ich dziadkowie i rodzice, osamotnieni i pozbawieni opieki. Będzie ją musiała zapewnić gmina, która też, z powodu masowego exodusu mło ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »