Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności p ...
2018-06-29, 14:14 Autor: Marek Świercz

Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności prezydenta Opola na sesji absolutoryjnej i ekscentrycznym kandydacie PO

Violetta Porowska o skandalicznej nieobecności prezydenta Opola na sesji absolutoryjnej i ekscentrycznym kandydacie PO
- Nieobecność prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego na sesji absolutoryjnej to rzecz skandaliczna, wyraz braku szacunku dla radnych i mieszkańców, którzy przyszli na tę najważniejszą sesję w roku - mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski a zarazem kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola.
Przypomnijmy: w czwartek opolscy radni spotkali się na sesji, której głównym punktem było udzielenie prezydentowi absolutorium za rok 2017. Choć formalnie absolutorium dotyczy polityki finansowej, traktowane jest także jako rodzaj politycznej oceny pracy prezydenta. W tym przypadku ocena była negatywna: opolscy rajcy skwitowania Wiśniewskiemu nie udzielili.

- Ja także uważam, że absolutorium mu się nie należało. Prezydent pompuje budżet, obiecuje inwestycje za 177 mln zł a potem okazuje się, że wydano tylko 109 mln a dużą część inwestycji przesunięto na kolejny rok. Radni stracili cierpliwość i uznali, że nie będą już słuchać obiecanek prezydenta - mówiła Porowska. - Jeśli prezydent miał jakieś sprawy osobiste, mógł zaapelować o przesunięcie debaty. A jeśli, jak mówią niektórzy, pojechał na urlop, to znaczy, że zlekceważył radę. Po przecież od dawna było wiadomo, że sesja absolutoryjna odbędzie się w ostatni czwartek czerwca.

Naszego gościa pytaliśmy także o to, na ile politycy innych niż PiS ugrupowań prawicy popierają jej kandydaturę.

- Gdy ogłaszał ją prezes Kaczyński, stali obok niego Zbigniew Ziobro i Marcin Ociepa, więc wątpliwości, kto reprezentuje prawicę, nie ma - stwierdziła Porowska.

Poproszona o skomentowanie tego, że PO uważa Wiśniewskiego za "kandydata Solidarnej Polski", zauważyła, że Platforma powinna się zająć swoimi sprawami, na przykład własnym kandydatem prof. Kazimierzem Ożogiem, którego uznała za postać "kuriozalną i ekscentryczną".

Zobacz także

2018-07-29, godz. 15:09 Grzegorz Peczkis o problemach związanych z prezydenckim referendum i nieodpowiedzialnych samorządowcach - Niefortunny był termin, duże znaczenie miały także problemy techniczne. Na przeczytanie tych pytań trzeba by poświęcić od 4 do 6 minut, trzeba by też znaleź ... » więcej 2018-07-27, godz. 14:49 Wojciech Bakalarz o naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej - Na początku przyszłego roku rozpocznie się proces tworzenia opolskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej - mówił w Loży Radiowej mjr Wojciech Bakalarz z Kom ... » więcej 2018-07-27, godz. 14:28 Łukasz Olejnik o pożarach wysypisk, walce z pożarami lasów i znaczeniu jednostek OSP - Pożar składowiska w Namysłowie nie był groźny, rozszczelnił się jeden ze zbiorników, szybko udało nam się zapanować nad ogniem – mówił w Loży Radiowej stars ... » więcej 2018-07-26, godz. 15:11 Jacek Ruszczewski o tym, jak skutecznie ograniczać negatywne skutki wywołane spożywaniem alkoholu - Dostępność do alkoholu wzrosła, ale to efekt zmiany systemu, mamy dziś gospodarkę rynkową i skoro jest popyt, to ktoś na pewno zadba o podaż. Ustawa o przec ... » więcej 2018-07-26, godz. 12:56 Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej - Jeszcze nie wiemy, czy ta regulacja pomoże, bo weszła w życie kilka dni temu. Musimy trochę poczekać - mówił w Loży Radiowej Leszek Jan Wiącek, burmistrz Wo ... » więcej 2018-07-25, godz. 15:17 Katarzyna Cieślik i Aneta Gniazdowska o walce z dopalaczami i unijnej kwalifikacji miejsc do kąpieli - Od kiedy zaczęliśmy kontrolę dopalaczy, wymierzyliśmy w sumie 33 kary na łączną kwotę około 4 mln złotych. Najwyższa kara wyniosła 900 tysięcy złotych, dost ... » więcej 2018-07-25, godz. 15:03 Antoni Konopka o skutkach suszy, nieskutecznej walce z suszą i obwodach łowieckich, które nie wszystkim się podobają - U nas straty spowodowane suszą nie są może bardzo duże, bo mieliśmy do czynienia z suszą punktową, ale są takie regiony w kraju, gdzie plony mogą być o poło ... » więcej 2018-07-24, godz. 14:31 Łukasz Raida o tym, że Komprachcice może kiepsko wyglądają statystycznie, ale tak naprawdę mają się całkiem nieźle - Myślę, że aż tak źle z Komprachcicami jednak nie jest, naprawdę dostarczamy mieszkańcom wszystkie niezbędne usługi, jest wodociąg, kanalizacja i już od kilk ... » więcej 2018-07-23, godz. 11:29 Jacek Sasin o nie zawsze dobrej współpracy między rządem a samorządami - Mam nadzieję, że te wybory wyłonią takie samorządy województw, które będą bardziej skłonne do współpracy z rządem, bo to daje pewien efekt dobrej synergii - ... » więcej 2018-07-23, godz. 15:36 Rajmund Miller o protestach przed Sejmem, sytuacji w Nysie i prezydenckim referendum, które zamierza zbojkotować - Chciałbym, żebyśmy nie strywializowali powodów tych protestów - tak o demonstracjach przed Sejmem mówił w Loży Radiowej poseł PO Rajmund Miller, dodając od ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »