Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandy ...
2018-06-18, 15:48 Autor: Barbara Więcek

Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandydacie na prezydenta Opola, odwoływaniu ministrów i niepotrzebnym referendum

Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandydacie na prezydenta Opola, odwoływaniu ministrów i niepotrzebnym referendum
- Złośliwe, tendencyjne i lekko histeryczne reakcje naszych konkurentów pokazują, że wystraszyli się naszego kandydata - przekonywał w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś, broniąc prof. Kazimierza Ożoga, którego Koalicja Obywatelska, czyli porozumienie PO i Nowoczesnej, wystawiły w wyborach na prezydenta Opola. - To jasne, że nie jest rasowym politykiem, ale mówienie o jego braku kompetencji, to naprawdę duże nadużycie - dodał nasz gość.
Kostuś przypomniał, że konsekwentnie, od kilkunastu miesięcy, także na antenie Radia Opole, przekonywał, że jeśli opozycja chce powalczyć o władzę w Opolu, musi postawić na kandydata obywatelskiego, ponadpartyjnego. Tej opcji nie podzielało wielu innych polityków PO, przez jakiś czas twierdzono, że kandydatem opozycji będzie jednak jakiś znany lokalny polityk. Ostatecznie wygrała frakcja Kostusia.

- Uważam, że panu profesorowi należy dać szansę, to człowiek, który naprawdę jest w stanie przyciągnąć nowe środowiska - stwierdził Kostuś.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o nowej strategii opozycji, która zadeklarowała, że będzie składała wnioski o odwołanie kolejnych ministrów, bo to jedyny sposób wyraźnego sygnalizowania społeczeństwu, jakie jest zdanie opozycji na temat rządzącej ekipy.

- A jakie mamy inne wyjście? - pytał retorycznie Kostuś. - Debaty na komisjach i na sali plenarnej są prowadzone w ekspresowym tempie, nie mamy innej możliwości zaprezentowania swoich opinii.

Pytany o prezydenckie referendum konstytucyjne, Kostuś stwierdził, że prezydent, który nie bronił obowiązującej konstytucji, nie jest najwłaściwszym organem do wnioskowania o jej zmianę, samo referendum nazwał zaś "złym i niebezpiecznym", bo są w nim pytania, które kwestionują obecność Polski w Unii Europejskiej.

- O korektach konstytucji trzeba rozmawiać, ale nie w tym trybie - mówi polityk PO.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »