Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandy ...
2018-06-18, 15:48 Autor: Barbara Więcek

Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandydacie na prezydenta Opola, odwoływaniu ministrów i niepotrzebnym referendum

Tomasz Kostuś o swoim - i całej opozycji - kandydacie na prezydenta Opola, odwoływaniu ministrów i niepotrzebnym referendum
- Złośliwe, tendencyjne i lekko histeryczne reakcje naszych konkurentów pokazują, że wystraszyli się naszego kandydata - przekonywał w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś, broniąc prof. Kazimierza Ożoga, którego Koalicja Obywatelska, czyli porozumienie PO i Nowoczesnej, wystawiły w wyborach na prezydenta Opola. - To jasne, że nie jest rasowym politykiem, ale mówienie o jego braku kompetencji, to naprawdę duże nadużycie - dodał nasz gość.
Kostuś przypomniał, że konsekwentnie, od kilkunastu miesięcy, także na antenie Radia Opole, przekonywał, że jeśli opozycja chce powalczyć o władzę w Opolu, musi postawić na kandydata obywatelskiego, ponadpartyjnego. Tej opcji nie podzielało wielu innych polityków PO, przez jakiś czas twierdzono, że kandydatem opozycji będzie jednak jakiś znany lokalny polityk. Ostatecznie wygrała frakcja Kostusia.

- Uważam, że panu profesorowi należy dać szansę, to człowiek, który naprawdę jest w stanie przyciągnąć nowe środowiska - stwierdził Kostuś.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o nowej strategii opozycji, która zadeklarowała, że będzie składała wnioski o odwołanie kolejnych ministrów, bo to jedyny sposób wyraźnego sygnalizowania społeczeństwu, jakie jest zdanie opozycji na temat rządzącej ekipy.

- A jakie mamy inne wyjście? - pytał retorycznie Kostuś. - Debaty na komisjach i na sali plenarnej są prowadzone w ekspresowym tempie, nie mamy innej możliwości zaprezentowania swoich opinii.

Pytany o prezydenckie referendum konstytucyjne, Kostuś stwierdził, że prezydent, który nie bronił obowiązującej konstytucji, nie jest najwłaściwszym organem do wnioskowania o jej zmianę, samo referendum nazwał zaś "złym i niebezpiecznym", bo są w nim pytania, które kwestionują obecność Polski w Unii Europejskiej.

- O korektach konstytucji trzeba rozmawiać, ale nie w tym trybie - mówi polityk PO.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »