Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna ...
2018-05-14, 14:42 Autor: Paula Hołubowicz

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna
- Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prominentny polityk PiS, który w ramach tej akcji odwiedził Nysę i Prudnik.
Nasz gość stwierdził, że tego rodzaju wyjazdy w teren są politykom potrzebne, bo to najlepszy sposób, by przekonać się, jakie są problemy lokalnych społeczności. Komentując wypowiedź Beaty Szydło która w Krapkowicach mówiła o tym, że niektóre samorządy kontestują politykę obecnego rządu, stwierdził, że robią tak samorządy "słabsze i gorsze".

- Samorządy są ważne, ale nie ma dobrych rządów bez silnej i sprawnej władzy centralnej - przekonywał.

Pytany o problem tak zwanej prekampanii, Terlecki stwierdził, że akcję "Polska jest jedna" trudno uznać za element kampanii wyborczej, bo nastawiona jest przede wszystkim na promocję polityki rządu, a więc - na wybory parlamentarne. A te odbędą się dopiero za półtora roku.

Naszego gościa spytaliśmy o sejmowy kryzys związany z protestem opiekunów osób niepełnoprawnych. Wicemarszałek przyznał, że jego rozwiązanie nie będzie łatwe, także dlatego, że sprawa nabrała wymiaru politycznego.

- W protest mocno zaangażowali się posłowie opozycji, z kolei jego organizatorzy na ostatnim Marszu Wolności, który zresztą okazał się klapą, publicznie dziękowali im za pomoc - tłumaczył swój punkt widzenia Terlecki.

Zobacz także

2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:13 Magdalena Matyjaszek o Dniach Opola dla każdego i losach 4 dnia 55.KFPP Rozpoczęły się tegoroczne Dni Opola. Do niedzieli w mieście odbywać się będzie szereg imprez. Pierwsze już ruszyły. Wieczorem w opolskim amfiteatrze wystąpi K ... » więcej 2018-05-15, godz. 14:07 Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie - Tegoroczna, piąta już, edycja Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych poświęcona jest internetowi a konkretnie kryptologii, czyli zabezpieczaniu danych - mówili w ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:41 Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej - Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Rad ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:46 Rafał Tkacz o skompletowaniu urzędników wyborczych i o tym, że radni nie mogą kreślić okręgów wyborczych jak im pasuje - W naszej ocenie, potwierdzonej opinią Państwowej Komisji Wyborczej, rada powiatu opolskiego przy kreśleniu nowych okręgów wyborczych wykroczyła poza granice ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:13 Sierż. szt. Jarosław Jaros i st. sierż. Michał Zarówny o rowerowych patrolach policji - Rowerem wjedziemy tam, gdzie nie dostanie się samochód - mówili w Loży Radiowej sierżant sztabowy Jarosław Jaros i starszy sierżant Michał Zarówny, funkcjon ... » więcej 2018-05-11, godz. 10:01 Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników - Rajd kończy może co trzeci uczestnik. Niełatwo przejść 100 kilometrów z małym hakiem w ciągu 24 godzin - mówiła w Loży Radiowej druhna Aleksandra Antoniewic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »