Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna ...
2018-05-14, 14:42 Autor: Paula Hołubowicz

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna
- Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prominentny polityk PiS, który w ramach tej akcji odwiedził Nysę i Prudnik.
Nasz gość stwierdził, że tego rodzaju wyjazdy w teren są politykom potrzebne, bo to najlepszy sposób, by przekonać się, jakie są problemy lokalnych społeczności. Komentując wypowiedź Beaty Szydło która w Krapkowicach mówiła o tym, że niektóre samorządy kontestują politykę obecnego rządu, stwierdził, że robią tak samorządy "słabsze i gorsze".

- Samorządy są ważne, ale nie ma dobrych rządów bez silnej i sprawnej władzy centralnej - przekonywał.

Pytany o problem tak zwanej prekampanii, Terlecki stwierdził, że akcję "Polska jest jedna" trudno uznać za element kampanii wyborczej, bo nastawiona jest przede wszystkim na promocję polityki rządu, a więc - na wybory parlamentarne. A te odbędą się dopiero za półtora roku.

Naszego gościa spytaliśmy o sejmowy kryzys związany z protestem opiekunów osób niepełnoprawnych. Wicemarszałek przyznał, że jego rozwiązanie nie będzie łatwe, także dlatego, że sprawa nabrała wymiaru politycznego.

- W protest mocno zaangażowali się posłowie opozycji, z kolei jego organizatorzy na ostatnim Marszu Wolności, który zresztą okazał się klapą, publicznie dziękowali im za pomoc - tłumaczył swój punkt widzenia Terlecki.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »