Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna ...
2018-05-14, 14:42 Autor: Paula Hołubowicz

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna

Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna
- Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prominentny polityk PiS, który w ramach tej akcji odwiedził Nysę i Prudnik.
Nasz gość stwierdził, że tego rodzaju wyjazdy w teren są politykom potrzebne, bo to najlepszy sposób, by przekonać się, jakie są problemy lokalnych społeczności. Komentując wypowiedź Beaty Szydło która w Krapkowicach mówiła o tym, że niektóre samorządy kontestują politykę obecnego rządu, stwierdził, że robią tak samorządy "słabsze i gorsze".

- Samorządy są ważne, ale nie ma dobrych rządów bez silnej i sprawnej władzy centralnej - przekonywał.

Pytany o problem tak zwanej prekampanii, Terlecki stwierdził, że akcję "Polska jest jedna" trudno uznać za element kampanii wyborczej, bo nastawiona jest przede wszystkim na promocję polityki rządu, a więc - na wybory parlamentarne. A te odbędą się dopiero za półtora roku.

Naszego gościa spytaliśmy o sejmowy kryzys związany z protestem opiekunów osób niepełnoprawnych. Wicemarszałek przyznał, że jego rozwiązanie nie będzie łatwe, także dlatego, że sprawa nabrała wymiaru politycznego.

- W protest mocno zaangażowali się posłowie opozycji, z kolei jego organizatorzy na ostatnim Marszu Wolności, który zresztą okazał się klapą, publicznie dziękowali im za pomoc - tłumaczył swój punkt widzenia Terlecki.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »