Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperku ...
2018-05-14, 14:41 Autor: Paula Hołubowicz

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej
- Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Radiowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, komentując falę krytyki, jaka spadła na niego po tym, jak zarzucił wiceministrowi Patrykowi Jakiemu, że wykorzystuje do politycznej promocji swoje niepełnosprawne dziecko.
Zembaczyński powtórzył też argument, że wcześniej Jaki wyzwał na biegowy pojedynek jego ojca, cierpiącego na chorobę Parkinsona prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.

- Wszyscy wtedy wiedzieli, że mój ojciec jest chory - przekonuje. - Dziś jeden z posłów cierpi na Parkinsona, widzę, jakie ma problemy i serce mi się kraje, bo pamiętam, jak o moim ojcu mówiono, że tak dziwnie się porusza, bo pije.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o sytuacji w Nowoczesnej, z której odeszło troje znanych polityków, w tym założyciel partii Ryszard Petru. W efekcie w najnowszym sondażu partia zdobyła tylko 2,9 procent.

- To są normalne reperkusje tych chwilowych perturbacji - stwierdził Zembaczyński. - Sytuacja się unormuje, poza tym sondaże pokazują, że w ramach Koalicji Obywatelskiej z PO mamy naprawdę duże poparcie.

Nasz gość poinformował, że w wyborach do sejmiku w regionie Nowoczesna będzie miała jedynkę w okręgu nyskim oraz dwójki w Opolu i okręgu kędzierzyńsko-kozielskim.

- Liczymy na trzy mandaty w sejmiku - mówi poseł Nowoczesnej.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »