Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperku ...
2018-05-14, 14:41 Autor: Paula Hołubowicz

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej
- Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Radiowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, komentując falę krytyki, jaka spadła na niego po tym, jak zarzucił wiceministrowi Patrykowi Jakiemu, że wykorzystuje do politycznej promocji swoje niepełnosprawne dziecko.
Zembaczyński powtórzył też argument, że wcześniej Jaki wyzwał na biegowy pojedynek jego ojca, cierpiącego na chorobę Parkinsona prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.

- Wszyscy wtedy wiedzieli, że mój ojciec jest chory - przekonuje. - Dziś jeden z posłów cierpi na Parkinsona, widzę, jakie ma problemy i serce mi się kraje, bo pamiętam, jak o moim ojcu mówiono, że tak dziwnie się porusza, bo pije.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o sytuacji w Nowoczesnej, z której odeszło troje znanych polityków, w tym założyciel partii Ryszard Petru. W efekcie w najnowszym sondażu partia zdobyła tylko 2,9 procent.

- To są normalne reperkusje tych chwilowych perturbacji - stwierdził Zembaczyński. - Sytuacja się unormuje, poza tym sondaże pokazują, że w ramach Koalicji Obywatelskiej z PO mamy naprawdę duże poparcie.

Nasz gość poinformował, że w wyborach do sejmiku w regionie Nowoczesna będzie miała jedynkę w okręgu nyskim oraz dwójki w Opolu i okręgu kędzierzyńsko-kozielskim.

- Liczymy na trzy mandaty w sejmiku - mówi poseł Nowoczesnej.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »