Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperku ...
2018-05-14, 14:41 Autor: Paula Hołubowicz

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej

Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej
- Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Radiowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, komentując falę krytyki, jaka spadła na niego po tym, jak zarzucił wiceministrowi Patrykowi Jakiemu, że wykorzystuje do politycznej promocji swoje niepełnosprawne dziecko.
Zembaczyński powtórzył też argument, że wcześniej Jaki wyzwał na biegowy pojedynek jego ojca, cierpiącego na chorobę Parkinsona prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.

- Wszyscy wtedy wiedzieli, że mój ojciec jest chory - przekonuje. - Dziś jeden z posłów cierpi na Parkinsona, widzę, jakie ma problemy i serce mi się kraje, bo pamiętam, jak o moim ojcu mówiono, że tak dziwnie się porusza, bo pije.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o sytuacji w Nowoczesnej, z której odeszło troje znanych polityków, w tym założyciel partii Ryszard Petru. W efekcie w najnowszym sondażu partia zdobyła tylko 2,9 procent.

- To są normalne reperkusje tych chwilowych perturbacji - stwierdził Zembaczyński. - Sytuacja się unormuje, poza tym sondaże pokazują, że w ramach Koalicji Obywatelskiej z PO mamy naprawdę duże poparcie.

Nasz gość poinformował, że w wyborach do sejmiku w regionie Nowoczesna będzie miała jedynkę w okręgu nyskim oraz dwójki w Opolu i okręgu kędzierzyńsko-kozielskim.

- Liczymy na trzy mandaty w sejmiku - mówi poseł Nowoczesnej.

Zobacz także

2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:13 Magdalena Matyjaszek o Dniach Opola dla każdego i losach 4 dnia 55.KFPP Rozpoczęły się tegoroczne Dni Opola. Do niedzieli w mieście odbywać się będzie szereg imprez. Pierwsze już ruszyły. Wieczorem w opolskim amfiteatrze wystąpi K ... » więcej 2018-05-15, godz. 14:07 Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie - Tegoroczna, piąta już, edycja Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych poświęcona jest internetowi a konkretnie kryptologii, czyli zabezpieczaniu danych - mówili w ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:42 Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna - Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:46 Rafał Tkacz o skompletowaniu urzędników wyborczych i o tym, że radni nie mogą kreślić okręgów wyborczych jak im pasuje - W naszej ocenie, potwierdzonej opinią Państwowej Komisji Wyborczej, rada powiatu opolskiego przy kreśleniu nowych okręgów wyborczych wykroczyła poza granice ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:13 Sierż. szt. Jarosław Jaros i st. sierż. Michał Zarówny o rowerowych patrolach policji - Rowerem wjedziemy tam, gdzie nie dostanie się samochód - mówili w Loży Radiowej sierżant sztabowy Jarosław Jaros i starszy sierżant Michał Zarówny, funkcjon ... » więcej 2018-05-11, godz. 10:01 Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników - Rajd kończy może co trzeci uczestnik. Niełatwo przejść 100 kilometrów z małym hakiem w ciągu 24 godzin - mówiła w Loży Radiowej druhna Aleksandra Antoniewic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »