Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych ...
2018-05-11, 10:01 Autor: Marek Świercz

Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników

Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników
- Rajd kończy może co trzeci uczestnik. Niełatwo przejść 100 kilometrów z małym hakiem w ciągu 24 godzin - mówiła w Loży Radiowej druhna Aleksandra Antoniewicz, komendantka 24. Rajdu "Setka z Hakiem" organizowanego przez Akademicki Krąg Harcerski "Haki", który to rajd startuje w piątek o 16:00 w Ozimku, by zakończyć się w sobotę w Praszce.
W rajdzie od lat biorą udział młodzi i starzy, nie ma górnego ograniczenia wieku.

- Mieliśmy uczestnika, który urodził się przed wojną. Nie ukończył rajdu, ale szedł! - mówi Antoniewicz. - Ale mamy też prawdziwych wyczynowców, których nazywamy "maratończykami", bo oni nie idą, ale biegną. Rekord wynosi 11 godzin i 59 minut. Czy zostanie teraz pobity? Nie wiem, ale trasa jest dość płaska, rok temu była trudniejsza, bo zahaczała o tereny górzyste.

W rajdzie weźmie udział 160 uczestników, każdy musiał wpłacić skromne wpisowe w wysokości 60 zł.

- W zamian dostanie koszulkę, wodę i posiłek regeneracyjny - mówi nasz gość. - Posiłek jest zdradliwy, są tacy, którzy dochodzą do 60. kilometra, gdzie po zjedzeniu pysznej zupy pomidorowej rezygnują z dalszego marszu - mówi harcerka, która - jak przyznaje - sama jeszcze rajdu nie zaliczyła, choć przejechała trasę z nadleśniczymi, by zbadać, czy jest bezpieczna.

Kiedyś trasę wytyczało się w terenie, z mapą i kompasem w ręku, dziś pomagają mapy satelitarne.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »