Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych ...
2018-05-11, 10:01 Autor: Marek Świercz

Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników

Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników
- Rajd kończy może co trzeci uczestnik. Niełatwo przejść 100 kilometrów z małym hakiem w ciągu 24 godzin - mówiła w Loży Radiowej druhna Aleksandra Antoniewicz, komendantka 24. Rajdu "Setka z Hakiem" organizowanego przez Akademicki Krąg Harcerski "Haki", który to rajd startuje w piątek o 16:00 w Ozimku, by zakończyć się w sobotę w Praszce.
W rajdzie od lat biorą udział młodzi i starzy, nie ma górnego ograniczenia wieku.

- Mieliśmy uczestnika, który urodził się przed wojną. Nie ukończył rajdu, ale szedł! - mówi Antoniewicz. - Ale mamy też prawdziwych wyczynowców, których nazywamy "maratończykami", bo oni nie idą, ale biegną. Rekord wynosi 11 godzin i 59 minut. Czy zostanie teraz pobity? Nie wiem, ale trasa jest dość płaska, rok temu była trudniejsza, bo zahaczała o tereny górzyste.

W rajdzie weźmie udział 160 uczestników, każdy musiał wpłacić skromne wpisowe w wysokości 60 zł.

- W zamian dostanie koszulkę, wodę i posiłek regeneracyjny - mówi nasz gość. - Posiłek jest zdradliwy, są tacy, którzy dochodzą do 60. kilometra, gdzie po zjedzeniu pysznej zupy pomidorowej rezygnują z dalszego marszu - mówi harcerka, która - jak przyznaje - sama jeszcze rajdu nie zaliczyła, choć przejechała trasę z nadleśniczymi, by zbadać, czy jest bezpieczna.

Kiedyś trasę wytyczało się w terenie, z mapą i kompasem w ręku, dziś pomagają mapy satelitarne.

Zobacz także

2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:13 Magdalena Matyjaszek o Dniach Opola dla każdego i losach 4 dnia 55.KFPP Rozpoczęły się tegoroczne Dni Opola. Do niedzieli w mieście odbywać się będzie szereg imprez. Pierwsze już ruszyły. Wieczorem w opolskim amfiteatrze wystąpi K ... » więcej 2018-05-15, godz. 14:07 Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie - Tegoroczna, piąta już, edycja Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych poświęcona jest internetowi a konkretnie kryptologii, czyli zabezpieczaniu danych - mówili w ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:42 Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna - Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:41 Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej - Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Rad ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:46 Rafał Tkacz o skompletowaniu urzędników wyborczych i o tym, że radni nie mogą kreślić okręgów wyborczych jak im pasuje - W naszej ocenie, potwierdzonej opinią Państwowej Komisji Wyborczej, rada powiatu opolskiego przy kreśleniu nowych okręgów wyborczych wykroczyła poza granice ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:13 Sierż. szt. Jarosław Jaros i st. sierż. Michał Zarówny o rowerowych patrolach policji - Rowerem wjedziemy tam, gdzie nie dostanie się samochód - mówili w Loży Radiowej sierżant sztabowy Jarosław Jaros i starszy sierżant Michał Zarówny, funkcjon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »