Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych ...
2018-05-11, 10:01 Autor: Marek Świercz

Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników

Aleksandra Antoniewicz o rajdzie dla prawdziwych twardzieli, który kończy tylko jedna trzecia uczestników
- Rajd kończy może co trzeci uczestnik. Niełatwo przejść 100 kilometrów z małym hakiem w ciągu 24 godzin - mówiła w Loży Radiowej druhna Aleksandra Antoniewicz, komendantka 24. Rajdu "Setka z Hakiem" organizowanego przez Akademicki Krąg Harcerski "Haki", który to rajd startuje w piątek o 16:00 w Ozimku, by zakończyć się w sobotę w Praszce.
W rajdzie od lat biorą udział młodzi i starzy, nie ma górnego ograniczenia wieku.

- Mieliśmy uczestnika, który urodził się przed wojną. Nie ukończył rajdu, ale szedł! - mówi Antoniewicz. - Ale mamy też prawdziwych wyczynowców, których nazywamy "maratończykami", bo oni nie idą, ale biegną. Rekord wynosi 11 godzin i 59 minut. Czy zostanie teraz pobity? Nie wiem, ale trasa jest dość płaska, rok temu była trudniejsza, bo zahaczała o tereny górzyste.

W rajdzie weźmie udział 160 uczestników, każdy musiał wpłacić skromne wpisowe w wysokości 60 zł.

- W zamian dostanie koszulkę, wodę i posiłek regeneracyjny - mówi nasz gość. - Posiłek jest zdradliwy, są tacy, którzy dochodzą do 60. kilometra, gdzie po zjedzeniu pysznej zupy pomidorowej rezygnują z dalszego marszu - mówi harcerka, która - jak przyznaje - sama jeszcze rajdu nie zaliczyła, choć przejechała trasę z nadleśniczymi, by zbadać, czy jest bezpieczna.

Kiedyś trasę wytyczało się w terenie, z mapą i kompasem w ręku, dziś pomagają mapy satelitarne.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »