Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Stefański o Radiu Opole, edukacji w powie ...
2018-04-11, 14:17 Autor: Agnieszka Stefaniak

Maciej Stefański o Radiu Opole, edukacji w powiecie i referendum na temat nowego więzienia w Brzegu

Maciej Stefański w święto radia o Radiu Opole,
Świętując Dzień Radia, ale trzymając się zasad, że środa w Loży Radiowej należy do samorządowców do studia zaprosiliśmy starostę brzeskiego Macieja Stefańskiego. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem Radia Opole ale i ważnych informacji dotyczących Brzegu i powiatu.
- Ja uwielbiam radio, a Radio Opole bardzo cenię, mam do niego olbrzymią sympatię - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - W urzędzie podsłuchują radia cały czas, to motywuje do pracy.

Korzystając z wizyty w naszym studiu starosta przekazał pozdrowienia dla pracowników starostwa ale i dla naszego brzeskiego korespondenta Macieja Stępnia.

- Macieja Stępnia szczególnie pozdrawiam. Bardzo dobrze nam się współpracuje. To mój imiennik. To jest korespondent prawie idealny. Zawsze jest tam, gdzie są ważne sprawy - mówi Stefański.

W niedzielę Brzeg odwiedzi minister edukacji Anna Zalewska. Spotkanie na Zamku Piastów Śląskich organizują powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości.

- Bardzo się cieszę, że pani minister edukacji Anna Zalewska przyjęła nasze zaproszenie. W niedzielę o 17:00 na Zamku Piastów odbędzie się spotkanie. To będzie spotkanie otwarte. Każdy może przyjść. Będziemy dyskutowali na temat reformy edukacji, jak ona wyszła w powiecie brzeskim - mówi Stefański.

Pozostając przy temacie edukacji - w Brzegu ma powstać wydział pielęgniarski. Powiat nawiązał współpracę z nyska PWSZ.

- Cieszę się z porozumienia ze szkołą w Nysie. To wielka nadzieja, że pielęgniarki zostaną w Brzegu. W BCM brakuje pielęgniarek, liczę, że choć część wykształconej u nas kadry zostanie w Brzegu - mówi Stefański.

Na naszej antenie padły także ważnie słowa dot. prac nad budową drugiej przeprawy nad Odra i obwodnicy Brzegu. Pieniądze na prace projektowe zostały wpisane do budżetu państwa.

- Rząd dostrzegł, że jest takie natężenie ruchu, że przeprawa mostowa jest niezbędna. Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji. To są olbrzymie pieniądze, zadanie zakrojone na wiele miesięcy. Przygotowanie decyzji środowiskowych i reszty. Ale projekt to już pierwszy, bardzo ważny krok - mówi Stefański.

Naszego gościa - mieszkańca Brzegu - zapytaliśmy również o zdanie na temat przygotowywanego referendum dot. budowy nowego zakładu karnego w mieście.

- Uważam, że w sprawach kontrowersyjnych trzeba wsłuchiwać się w społeczeństwo. Budowa drugiego zakładu karnego w Brzegu jest sprawą kontrowersyjną. Popieram referendum w tej sprawie. Ja zagłosuję przeciwko budowie więzienia w tym miejscu. Jestem za budową, ale nie w tym miejscu - podkreśla Stefański.

Temat referendum na temat budowy zakładu powróci także w jutrzejszej (12.04) Loży Radiowej. Gościem Ewy Skrabacz i Ireneusza Prochery będzie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Zobacz także

2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Anna Bartoszek-Dec o tym, że do wszechobecności cudzoziemców powinniśmy się już przyzwyczaić - Trudno powiedzieć, ilu cudzoziemców mieszka w tej chwili na Opolszczyźnie, bo są i ci z wizami, i ci, którzy przyjechali w ramach ruchu bezwizowego. W minio ... » więcej 2018-04-16, godz. 12:38 Anna Zalewska o wójcie Skarbimierza, protestach ZNP, nowych etatach w szkołach i szkolnictwie branżowym - Wójt łamie prawo oświatowe, po prostu nie realizuje obowiązków ciążących na samorządzie - tak minister edukacji Anna Zalewska skomentowała pomysł umieszczen ... » więcej 2018-04-16, godz. 14:31 Tomasz Kostuś o obniżaniu poselskich pensji, ucieczce PiS do przodu i skonsolidowanej opozycji - Przyjmuję to ze spokojem, ale to nie jest normalne, że szeregowy poseł, jakim jest Jarosław Kaczyński, ustala wynagrodzenia posłom i urzędnikom administracj ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:19 Aleksander Stanisław Niewiński o zapowiedziach wojny handlowej między USA i Chinami, które uderzają w coraz dramatyczn ... - Wiele krajów może zostać uderzonych rykoszetem w wyniku tej wojny handlowej. Polska również może na tym ucierpieć - mówił w "Loży Radiowej" Aleksander Stani ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:12 Maria Niedziółka o straży rybackiej oraz o tym, kogo może kontrolować i karać - Na terenie województwa opolskiego jest tylko 7 strażników ze straży rybackiej. W ciągu roku tych 7 strażników kontroluje około 12 tys. ludzi - mówiła w "Loż ... » więcej 2018-04-12, godz. 15:01 Sławomir Kusz o bezpiecznej bankowości internetowej dla seniorów Sławomir Kusz, rzecznik opolskiego oddziału NBP mówił o zagrożeniach, z jakimi coraz częściej w cyfrowym świecie bankowości spotykają się opolscy seniorzy. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »