Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Stefański o Radiu Opole, edukacji w powie ...
2018-04-11, 14:17 Autor: Agnieszka Stefaniak

Maciej Stefański o Radiu Opole, edukacji w powiecie i referendum na temat nowego więzienia w Brzegu

Maciej Stefański w święto radia o Radiu Opole,
Świętując Dzień Radia, ale trzymając się zasad, że środa w Loży Radiowej należy do samorządowców do studia zaprosiliśmy starostę brzeskiego Macieja Stefańskiego. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem Radia Opole ale i ważnych informacji dotyczących Brzegu i powiatu.
- Ja uwielbiam radio, a Radio Opole bardzo cenię, mam do niego olbrzymią sympatię - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - W urzędzie podsłuchują radia cały czas, to motywuje do pracy.

Korzystając z wizyty w naszym studiu starosta przekazał pozdrowienia dla pracowników starostwa ale i dla naszego brzeskiego korespondenta Macieja Stępnia.

- Macieja Stępnia szczególnie pozdrawiam. Bardzo dobrze nam się współpracuje. To mój imiennik. To jest korespondent prawie idealny. Zawsze jest tam, gdzie są ważne sprawy - mówi Stefański.

W niedzielę Brzeg odwiedzi minister edukacji Anna Zalewska. Spotkanie na Zamku Piastów Śląskich organizują powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości.

- Bardzo się cieszę, że pani minister edukacji Anna Zalewska przyjęła nasze zaproszenie. W niedzielę o 17:00 na Zamku Piastów odbędzie się spotkanie. To będzie spotkanie otwarte. Każdy może przyjść. Będziemy dyskutowali na temat reformy edukacji, jak ona wyszła w powiecie brzeskim - mówi Stefański.

Pozostając przy temacie edukacji - w Brzegu ma powstać wydział pielęgniarski. Powiat nawiązał współpracę z nyska PWSZ.

- Cieszę się z porozumienia ze szkołą w Nysie. To wielka nadzieja, że pielęgniarki zostaną w Brzegu. W BCM brakuje pielęgniarek, liczę, że choć część wykształconej u nas kadry zostanie w Brzegu - mówi Stefański.

Na naszej antenie padły także ważnie słowa dot. prac nad budową drugiej przeprawy nad Odra i obwodnicy Brzegu. Pieniądze na prace projektowe zostały wpisane do budżetu państwa.

- Rząd dostrzegł, że jest takie natężenie ruchu, że przeprawa mostowa jest niezbędna. Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji. To są olbrzymie pieniądze, zadanie zakrojone na wiele miesięcy. Przygotowanie decyzji środowiskowych i reszty. Ale projekt to już pierwszy, bardzo ważny krok - mówi Stefański.

Naszego gościa - mieszkańca Brzegu - zapytaliśmy również o zdanie na temat przygotowywanego referendum dot. budowy nowego zakładu karnego w mieście.

- Uważam, że w sprawach kontrowersyjnych trzeba wsłuchiwać się w społeczeństwo. Budowa drugiego zakładu karnego w Brzegu jest sprawą kontrowersyjną. Popieram referendum w tej sprawie. Ja zagłosuję przeciwko budowie więzienia w tym miejscu. Jestem za budową, ale nie w tym miejscu - podkreśla Stefański.

Temat referendum na temat budowy zakładu powróci także w jutrzejszej (12.04) Loży Radiowej. Gościem Ewy Skrabacz i Ireneusza Prochery będzie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »