Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Stefański o Radiu Opole, edukacji w powie ...
2018-04-11, 14:17 Autor: Agnieszka Stefaniak

Maciej Stefański o Radiu Opole, edukacji w powiecie i referendum na temat nowego więzienia w Brzegu

Maciej Stefański w święto radia o Radiu Opole,
Świętując Dzień Radia, ale trzymając się zasad, że środa w Loży Radiowej należy do samorządowców do studia zaprosiliśmy starostę brzeskiego Macieja Stefańskiego. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem Radia Opole ale i ważnych informacji dotyczących Brzegu i powiatu.
- Ja uwielbiam radio, a Radio Opole bardzo cenię, mam do niego olbrzymią sympatię - mówi starosta brzeski Maciej Stefański. - W urzędzie podsłuchują radia cały czas, to motywuje do pracy.

Korzystając z wizyty w naszym studiu starosta przekazał pozdrowienia dla pracowników starostwa ale i dla naszego brzeskiego korespondenta Macieja Stępnia.

- Macieja Stępnia szczególnie pozdrawiam. Bardzo dobrze nam się współpracuje. To mój imiennik. To jest korespondent prawie idealny. Zawsze jest tam, gdzie są ważne sprawy - mówi Stefański.

W niedzielę Brzeg odwiedzi minister edukacji Anna Zalewska. Spotkanie na Zamku Piastów Śląskich organizują powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości.

- Bardzo się cieszę, że pani minister edukacji Anna Zalewska przyjęła nasze zaproszenie. W niedzielę o 17:00 na Zamku Piastów odbędzie się spotkanie. To będzie spotkanie otwarte. Każdy może przyjść. Będziemy dyskutowali na temat reformy edukacji, jak ona wyszła w powiecie brzeskim - mówi Stefański.

Pozostając przy temacie edukacji - w Brzegu ma powstać wydział pielęgniarski. Powiat nawiązał współpracę z nyska PWSZ.

- Cieszę się z porozumienia ze szkołą w Nysie. To wielka nadzieja, że pielęgniarki zostaną w Brzegu. W BCM brakuje pielęgniarek, liczę, że choć część wykształconej u nas kadry zostanie w Brzegu - mówi Stefański.

Na naszej antenie padły także ważnie słowa dot. prac nad budową drugiej przeprawy nad Odra i obwodnicy Brzegu. Pieniądze na prace projektowe zostały wpisane do budżetu państwa.

- Rząd dostrzegł, że jest takie natężenie ruchu, że przeprawa mostowa jest niezbędna. Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji. To są olbrzymie pieniądze, zadanie zakrojone na wiele miesięcy. Przygotowanie decyzji środowiskowych i reszty. Ale projekt to już pierwszy, bardzo ważny krok - mówi Stefański.

Naszego gościa - mieszkańca Brzegu - zapytaliśmy również o zdanie na temat przygotowywanego referendum dot. budowy nowego zakładu karnego w mieście.

- Uważam, że w sprawach kontrowersyjnych trzeba wsłuchiwać się w społeczeństwo. Budowa drugiego zakładu karnego w Brzegu jest sprawą kontrowersyjną. Popieram referendum w tej sprawie. Ja zagłosuję przeciwko budowie więzienia w tym miejscu. Jestem za budową, ale nie w tym miejscu - podkreśla Stefański.

Temat referendum na temat budowy zakładu powróci także w jutrzejszej (12.04) Loży Radiowej. Gościem Ewy Skrabacz i Ireneusza Prochery będzie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Zobacz także

2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej 2018-10-04, godz. 14:29 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Nysy Sytuacja budżetowa miasta, bilans kończącej się kadencji, walka z depopulacją i turystyka - to główne tematy poruszone w Ringu Wyborczym, w którym spotkało si ... » więcej 2018-10-03, godz. 14:37 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika Sytuacja gospodarcza, planowane od dawna inwestycje infrastrukturalne, perspektywy turystyczne oraz relacje z Czechami – o tym debatowali uczestnicy kolejnego ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »