Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej praw ...
2018-03-19, 14:45 Autor: Paula Hołubowicz

Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski

Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski
- Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – Mam nadzieję, że to trwały trend, co ostatecznie pokażą wybory samorządowe. Zrobimy wszystko, żeby je wygrać – deklarował.
Nasz gość stwierdził, że prawicy zaszkodziła sprawa nagród dla odchodzącej premier, wicepremierów, ministrów i wiceministrów. Jego zdaniem, prawica padła ofiarą własnej strategii.

- Skoro populistycznie atakowała Elżbietę Bieńkowską za słowa, że nikt nie chce zostać wiceministrem za 6 tysięcy złotych, to nie mogła oficjalnie podnieść sobie pensji. Wybrała metodę comiesięcznych dodatków i pokazała tym samym swoją pazerność – stwierdził.

Wilczyński nie zgadzał się też z argumentem, że każda władza w taki czy inny sposób nagradzała swoich ludzi. Twierdził, że gdy był wojewodą, nie wypłacał niezasłużonych nagród, udało mu się za to wywalczyć skromne podwyżki dla urzędników. W innych regionach, gdzie łącząc województwa połączono ich budżety, płace od początku były wyższe. Zapytany o nagrody, jakie burmistrz Namysłowa, polityk PO, wypłacił urzędnikom, stwierdził, że sytuacja prawna w samorządach jest inna niż w tzw. rządowej „erce”.

Nasz gość bardzo krytycznie ocenił też sto dni rządów Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem, to sto dni „zakończone Waterloo”.

- Morawiecki miał być fachowcem, erudytą, Europejczykiem, który postawi na gospodarkę a zajął się polityką historyczną, wygłaszaniem pogadanek – ironizował.

Nasz gość ostrzegał, że polityka zagraniczna prawicy bardzo osłabiła pozycję Polski.

- I to w chwili, gdy coraz bardziej agresywny Putin ponownie wygrał wybory – przestrzegał. Rosja nigdy nie była tak mocna a Polska tak słaba. Nie można w tych realiach osłabiać swoich relacji z sojusznikami a to zrobiliśmy.

Zobacz także

2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 13:44 Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie - Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczni ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:33 Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną - Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej pot ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:32 Jacek Ruszczewski o regionalnym programie ochrony zdrowia psychicznego - Szykowana reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego jest wręcz rewolucyjna, co nas w gruncie rzeczy trochę niepokoi, bo lepsze byłyby zmiany ewolucyjne, ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Mariola Sibilska o tym, że powinniśmy przygotować się do starości - Nie jesteśmy przygotowani na nadejście starości i na to, co się z nią wiąże. Powinniśmy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej - mówiła w Loży Radiowej Mariol ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »