Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Robert Biedroń o tym, że kandyduje, ale tylko w ...
2018-03-09, 12:29 Autor: Marek Świercz

Robert Biedroń o tym, że kandyduje, ale tylko w Słupsku, a także o tym, że wciąż mamy w Polsce problem z homofobią

Robert Biedroń o tym, że wciąż mamy w Polsce problem z homofobią
- Uspokajam Patryka Jakiego, może spać spokojnie: nie będę kandydatem na prezydenta Warszawy - mówił w Loży Radiowej prezydent Słupska Robert Biedroń. - Jak wszyscy czekam też na wybory prezydenta Polski. Jak wszyscy, czekam na te wybory, ale dlatego, e chcę, by zmieniła się obecna władza i żebyśmy stali się jako kraj bardziej otwarci, bardziej europejski - dodał.
Zdaniem naszego gościa, tego rodzaju spekulacje to efekt poszukiwania przez media sensacji.

- Media robią takie sondaże i ile razy bym tych plotek nie dementował, to i tak będę się w tych sondażach pojawiał i to z niezłym wynikiem. Czemu? Bo ludzie chcą, żeby w kraju było tak, jak w Słupsku, chcą mieć takiego fajnego prezydenta jak Biedroń - deklarował skromnie włodarz Słupska.

Biedroń został do Opola zaproszony przez środowiska walczące ze smogiem, żeby podzielił się swoimi doświadczeniami.

- Kilka lat temu mieliśmy problem ze smogiem, dziś jesteśmy jedynym miastem, w którym normy zanieczyszczenia powietrza nie są przekroczone - mówił Biedroń. - Oczywiście nam jest łatwiej niż miastom na południu kraju, bo my jesteśmy położeni bliżej morza i bardziej wieje. A na wymianę pieców wydajemy 560 tysięcy złotych.

Naszego gościa zapytaliśmy także o przypadek wiceministra Macieja Wąsika, któremu przeciwnicy polityczni wyciągnęli rzekomo homoseksualny incydent z czasów młodości. Biedroń stwierdził, że bardzo mu współczuje, ale wciąż żyjemy w kraju, w którym homofobia jest bronią w politycznych rozgrywkach.

- Ja jestem wciąż jedynym gejem na wsi - żartował. - Czy jakiś inny polityk przyznał się do innej orientacji seksualnej? A przecież ta kwestia dotyczy jakichś 5 procent społeczeństwa.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »