Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Robert Biedroń o tym, że kandyduje, ale tylko w ...
2018-03-09, 12:29 Autor: Marek Świercz

Robert Biedroń o tym, że kandyduje, ale tylko w Słupsku, a także o tym, że wciąż mamy w Polsce problem z homofobią

Robert Biedroń o tym, że wciąż mamy w Polsce problem z homofobią
- Uspokajam Patryka Jakiego, może spać spokojnie: nie będę kandydatem na prezydenta Warszawy - mówił w Loży Radiowej prezydent Słupska Robert Biedroń. - Jak wszyscy czekam też na wybory prezydenta Polski. Jak wszyscy, czekam na te wybory, ale dlatego, e chcę, by zmieniła się obecna władza i żebyśmy stali się jako kraj bardziej otwarci, bardziej europejski - dodał.
Zdaniem naszego gościa, tego rodzaju spekulacje to efekt poszukiwania przez media sensacji.

- Media robią takie sondaże i ile razy bym tych plotek nie dementował, to i tak będę się w tych sondażach pojawiał i to z niezłym wynikiem. Czemu? Bo ludzie chcą, żeby w kraju było tak, jak w Słupsku, chcą mieć takiego fajnego prezydenta jak Biedroń - deklarował skromnie włodarz Słupska.

Biedroń został do Opola zaproszony przez środowiska walczące ze smogiem, żeby podzielił się swoimi doświadczeniami.

- Kilka lat temu mieliśmy problem ze smogiem, dziś jesteśmy jedynym miastem, w którym normy zanieczyszczenia powietrza nie są przekroczone - mówił Biedroń. - Oczywiście nam jest łatwiej niż miastom na południu kraju, bo my jesteśmy położeni bliżej morza i bardziej wieje. A na wymianę pieców wydajemy 560 tysięcy złotych.

Naszego gościa zapytaliśmy także o przypadek wiceministra Macieja Wąsika, któremu przeciwnicy polityczni wyciągnęli rzekomo homoseksualny incydent z czasów młodości. Biedroń stwierdził, że bardzo mu współczuje, ale wciąż żyjemy w kraju, w którym homofobia jest bronią w politycznych rozgrywkach.

- Ja jestem wciąż jedynym gejem na wsi - żartował. - Czy jakiś inny polityk przyznał się do innej orientacji seksualnej? A przecież ta kwestia dotyczy jakichś 5 procent społeczeństwa.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »