Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Robert Biedroń o tym, że kandyduje, ale tylko w ...
2018-03-09, 12:29 Autor: Marek Świercz

Robert Biedroń o tym, że kandyduje, ale tylko w Słupsku, a także o tym, że wciąż mamy w Polsce problem z homofobią

Robert Biedroń o tym, że wciąż mamy w Polsce problem z homofobią
- Uspokajam Patryka Jakiego, może spać spokojnie: nie będę kandydatem na prezydenta Warszawy - mówił w Loży Radiowej prezydent Słupska Robert Biedroń. - Jak wszyscy czekam też na wybory prezydenta Polski. Jak wszyscy, czekam na te wybory, ale dlatego, e chcę, by zmieniła się obecna władza i żebyśmy stali się jako kraj bardziej otwarci, bardziej europejski - dodał.
Zdaniem naszego gościa, tego rodzaju spekulacje to efekt poszukiwania przez media sensacji.

- Media robią takie sondaże i ile razy bym tych plotek nie dementował, to i tak będę się w tych sondażach pojawiał i to z niezłym wynikiem. Czemu? Bo ludzie chcą, żeby w kraju było tak, jak w Słupsku, chcą mieć takiego fajnego prezydenta jak Biedroń - deklarował skromnie włodarz Słupska.

Biedroń został do Opola zaproszony przez środowiska walczące ze smogiem, żeby podzielił się swoimi doświadczeniami.

- Kilka lat temu mieliśmy problem ze smogiem, dziś jesteśmy jedynym miastem, w którym normy zanieczyszczenia powietrza nie są przekroczone - mówił Biedroń. - Oczywiście nam jest łatwiej niż miastom na południu kraju, bo my jesteśmy położeni bliżej morza i bardziej wieje. A na wymianę pieców wydajemy 560 tysięcy złotych.

Naszego gościa zapytaliśmy także o przypadek wiceministra Macieja Wąsika, któremu przeciwnicy polityczni wyciągnęli rzekomo homoseksualny incydent z czasów młodości. Biedroń stwierdził, że bardzo mu współczuje, ale wciąż żyjemy w kraju, w którym homofobia jest bronią w politycznych rozgrywkach.

- Ja jestem wciąż jedynym gejem na wsi - żartował. - Czy jakiś inny polityk przyznał się do innej orientacji seksualnej? A przecież ta kwestia dotyczy jakichś 5 procent społeczeństwa.

Zobacz także

2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »