Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździe ...
2018-03-08, 15:09 Autor: Tomasz Gdula

Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej

Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej
Gościem czwartkowej Loży Radiowej był w czwartek wicemarszałek województwa opolskiego Antoni Konopka, z którym rozmawialiśmy m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej.
– Nasz region słynie ze znakomitych stadnin, klubów jeździeckich, mamy u siebie trzy czwarte trenerów polskich reprezentacji w olimpijskich konkurencjach konnych – powiedział Antoni Konopka.

Wicemarszałek stwierdził, że atutem Opolszczyzny jest nie tylko strona sportowa koniarstwa, ale także ta czysto rekreacyjna. Jego zdaniem możliwy jest dalszy dynamiczny rozwój gospodarstw agroturystycznych oferujących wczasy w siodle. – To szansa, z której jako region zdecydowanie powinniśmy skorzystać – uważa Antoni Konopka.

Gospodarze Loży Radiowej, Marek Świercz i Tomasz Gdula, pytali tez gościa audycji m.in. o to, w jakim kierunku powinny iść przekształcenia powierzchni gospodarstw rolnych na Opolszczyźnie. Wicemarszałek Konopka przyznał, że jest to niełatwe zagadnienie, ponieważ interesy drobnych rolników stoją w sprzeczności z oczekiwaniami dzierżawców wielkich areałów.

– Obecnie na Opolszczyźnie jest 480 tys. Ha użytków rolnych, a o dopłaty bezpośrednie do Agencji Rynku Rolnego występuje 27 tysięcy rolników. Oznacza to, że przeciętne gospodarstwo liczy u nas kilkanaście hektarów – powiedział Antoni Konopka. Tymczasem przyjmuje się, że próg rentowności to 40 hektarów.

Zobacz także

2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »