Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździe ...
2018-03-08, 15:09 Autor: Tomasz Gdula

Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej

Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej
Gościem czwartkowej Loży Radiowej był w czwartek wicemarszałek województwa opolskiego Antoni Konopka, z którym rozmawialiśmy m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej.
– Nasz region słynie ze znakomitych stadnin, klubów jeździeckich, mamy u siebie trzy czwarte trenerów polskich reprezentacji w olimpijskich konkurencjach konnych – powiedział Antoni Konopka.

Wicemarszałek stwierdził, że atutem Opolszczyzny jest nie tylko strona sportowa koniarstwa, ale także ta czysto rekreacyjna. Jego zdaniem możliwy jest dalszy dynamiczny rozwój gospodarstw agroturystycznych oferujących wczasy w siodle. – To szansa, z której jako region zdecydowanie powinniśmy skorzystać – uważa Antoni Konopka.

Gospodarze Loży Radiowej, Marek Świercz i Tomasz Gdula, pytali tez gościa audycji m.in. o to, w jakim kierunku powinny iść przekształcenia powierzchni gospodarstw rolnych na Opolszczyźnie. Wicemarszałek Konopka przyznał, że jest to niełatwe zagadnienie, ponieważ interesy drobnych rolników stoją w sprzeczności z oczekiwaniami dzierżawców wielkich areałów.

– Obecnie na Opolszczyźnie jest 480 tys. Ha użytków rolnych, a o dopłaty bezpośrednie do Agencji Rynku Rolnego występuje 27 tysięcy rolników. Oznacza to, że przeciętne gospodarstwo liczy u nas kilkanaście hektarów – powiedział Antoni Konopka. Tymczasem przyjmuje się, że próg rentowności to 40 hektarów.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »