Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździe ...
2018-03-08, 15:09 Autor: Tomasz Gdula

Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej

Antoni Konopka o m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej
Gościem czwartkowej Loży Radiowej był w czwartek wicemarszałek województwa opolskiego Antoni Konopka, z którym rozmawialiśmy m.in. o Opolskiej Marce Jeździeckiej.
– Nasz region słynie ze znakomitych stadnin, klubów jeździeckich, mamy u siebie trzy czwarte trenerów polskich reprezentacji w olimpijskich konkurencjach konnych – powiedział Antoni Konopka.

Wicemarszałek stwierdził, że atutem Opolszczyzny jest nie tylko strona sportowa koniarstwa, ale także ta czysto rekreacyjna. Jego zdaniem możliwy jest dalszy dynamiczny rozwój gospodarstw agroturystycznych oferujących wczasy w siodle. – To szansa, z której jako region zdecydowanie powinniśmy skorzystać – uważa Antoni Konopka.

Gospodarze Loży Radiowej, Marek Świercz i Tomasz Gdula, pytali tez gościa audycji m.in. o to, w jakim kierunku powinny iść przekształcenia powierzchni gospodarstw rolnych na Opolszczyźnie. Wicemarszałek Konopka przyznał, że jest to niełatwe zagadnienie, ponieważ interesy drobnych rolników stoją w sprzeczności z oczekiwaniami dzierżawców wielkich areałów.

– Obecnie na Opolszczyźnie jest 480 tys. Ha użytków rolnych, a o dopłaty bezpośrednie do Agencji Rynku Rolnego występuje 27 tysięcy rolników. Oznacza to, że przeciętne gospodarstwo liczy u nas kilkanaście hektarów – powiedział Antoni Konopka. Tymczasem przyjmuje się, że próg rentowności to 40 hektarów.

Zobacz także

2018-09-25, godz. 14:49 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku z okręgu nr 3, który obejmuje powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki [FILM, ... Kolejna odsłona "Wyborczego ringu" w Loży Radiowej była poświęcona okręgowi nr 3 w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Przedstawicieli list wyborczych ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 3 [FILM] W kolejnej odsłonie Ringu Wyborczego w Loży Radiowej spotkali się kandydaci do opolskiej Rady Miasta startujący z okręgu nr 3, który obejmuje dzielnice: Gosła ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »