Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marek Leja o kuszeniu opolan... żłobkiem i zamki ...
2018-03-07, 12:59 Autor: Agnieszka Stefaniak

Marek Leja o kuszeniu opolan... żłobkiem i zamkiem

Marek Leja o rewitalizacji miejscowego zamku
30 miejsc powstanie w nowym żłobku w Dąbrowie. Ten utworzony zostanie na bazie wygaszanego gimnazjum w Żelaznej. Gmina pozyskała na organizację 600 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus.
- Będą 2 grupy, po 15 dzieciaczków - mówi wójt gminy Dąbrowa Marek Leja. Żłobek powstanie na parterze budynku. W gminie buduje się coraz więcej osób z Opola. I to m.in. z myślą o ich dzieciach ta inicjatywa. Dofinansowanie z programu rządowego Maluch Plus jest na poziomie 600 tysięcy złotych, my dokładamy 150. Na przygotowanie mamy rok - mówi wójt.

Dodajmy, że w gminie nie było do tej pory stacjonarnego żłobka. Pytany o finanse gminy wójt wskazuje na ograniczenie liczby inwestycji.

- Rok 2016 i 2017 to był czas, kiedy już bardzo musieliśmy oszczędzać ze względu na to, że część terenów naszej gminy znalazła się w Opolu. Musimy sięgać po środki zewnętrzne, jeśli chcemy, żeby gmina dobrze funkcjonowała. Staramy się to robić na co dzień - dodaje Leja.

Jak mówi wójt - sytuacja finansowa gminy jest na tyle stabilna, że w tym roku możemy skupić się na drogach.

W gminie coraz głośniej o rozwoju zaplecza turystycznego. Zamek w Dąbrowie, należący do Uniwersytetu Opolskiego wkrótce będzie udostępniony turystom. Na początek w każdy pierwszy weekend miesiąca. Oprowadzaniem zajmą się członkowie stowarzyszenia Dąbrowskie Skarby.

- Włączyliśmy się w szlak opolskie zamki i pałace. Musieliśmy mieć w pakiecie jeden produkt turystyczny i to właśnie będzie to. Do tego pałacowy park - 22 hektarów - przeszedł rewitalizację, więc jest co oglądać na miejscu - dodaje Leja.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »