Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywnym ...
2018-03-05, 16:01 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywnym centrum przesiadkowym i braku dialogu władz Opola ze społecznikami

Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywny centrum przesiadkowym i braku dialogu władz Opola ze społecznikami
- To nie jest budowa centrum przesiadkowego, bo takie centra buduje się na drogach wlotowych do miast. To jest zwykła przebudowa skrzyżowania, która nie ma walorów proekologicznych, nie tylko dlatego, że wiąże się z wycinką 1 200 drzew. Sięgamy w Opolu po rozwiązania, z których na Zachodzie zrezygnowano kilkadziesiąt lat temu, bo doświadczenie pokazało tam, że budowa nowych dróg albo poszerzanie istniejących tylko zwiększa ruch samochodowy - przekonywali w Loży Radiowej Michał Pytlik i Michał Michalski,działacze partii Razem.
Zdaniem naszych gości, Miejski Zarząd Dróg w Opolu powinien całkowicie zrezygnować z inwestycji w rejonie dworca Opole Wschód, bo nie poprawi ona sytuacji komunikacyjnej, co więcej zaś w znaczący sposób utrudni życie pieszym.

- Co w zamian? Proponujemy stworzenie prawdziwego centrum przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej z obwodnicą północną. Tam dojeżdżają w tej chwili dwie linie MZK, więc stworzenie tam parkingów pozwoli kierowcom na pozostawienie samochodów i skorzystanie z komunikacji publicznej - tłumaczyli.

Zdaniem naszych gości, problemem Opola jest brak dialogu władz miejskich ze środowiskami ekologicznymi, które pełnią funkcje kontrolne i patrzą rządzącym na ręce. Tego dialogu, jak przypomnieli, nie było także przy procesie powiększania miasta.

Pytlik i Michalski zapowiedzieli też, że partia Razem samodzielnie wystartuje w wyborach do sejmiku i opolskiej rady miasta, niewykluczone także, że będzie miała swojego kandydata na prezydenta Opola.

- Mamy własny pomysł na rozwój miasta - zapewniali.

Zobacz także

2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »