Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywnym ...
2018-03-05, 16:01 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywnym centrum przesiadkowym i braku dialogu władz Opola ze społecznikami

Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywny centrum przesiadkowym i braku dialogu władz Opola ze społecznikami
- To nie jest budowa centrum przesiadkowego, bo takie centra buduje się na drogach wlotowych do miast. To jest zwykła przebudowa skrzyżowania, która nie ma walorów proekologicznych, nie tylko dlatego, że wiąże się z wycinką 1 200 drzew. Sięgamy w Opolu po rozwiązania, z których na Zachodzie zrezygnowano kilkadziesiąt lat temu, bo doświadczenie pokazało tam, że budowa nowych dróg albo poszerzanie istniejących tylko zwiększa ruch samochodowy - przekonywali w Loży Radiowej Michał Pytlik i Michał Michalski,działacze partii Razem.
Zdaniem naszych gości, Miejski Zarząd Dróg w Opolu powinien całkowicie zrezygnować z inwestycji w rejonie dworca Opole Wschód, bo nie poprawi ona sytuacji komunikacyjnej, co więcej zaś w znaczący sposób utrudni życie pieszym.

- Co w zamian? Proponujemy stworzenie prawdziwego centrum przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej z obwodnicą północną. Tam dojeżdżają w tej chwili dwie linie MZK, więc stworzenie tam parkingów pozwoli kierowcom na pozostawienie samochodów i skorzystanie z komunikacji publicznej - tłumaczyli.

Zdaniem naszych gości, problemem Opola jest brak dialogu władz miejskich ze środowiskami ekologicznymi, które pełnią funkcje kontrolne i patrzą rządzącym na ręce. Tego dialogu, jak przypomnieli, nie było także przy procesie powiększania miasta.

Pytlik i Michalski zapowiedzieli też, że partia Razem samodzielnie wystartuje w wyborach do sejmiku i opolskiej rady miasta, niewykluczone także, że będzie miała swojego kandydata na prezydenta Opola.

- Mamy własny pomysł na rozwój miasta - zapewniali.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »