Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywnym ...
2018-03-05, 16:01 Autor: Marek Świercz (oprac. BW)

Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywnym centrum przesiadkowym i braku dialogu władz Opola ze społecznikami

Michał Pytlik i Michał Michalski o alternatywny centrum przesiadkowym i braku dialogu władz Opola ze społecznikami
- To nie jest budowa centrum przesiadkowego, bo takie centra buduje się na drogach wlotowych do miast. To jest zwykła przebudowa skrzyżowania, która nie ma walorów proekologicznych, nie tylko dlatego, że wiąże się z wycinką 1 200 drzew. Sięgamy w Opolu po rozwiązania, z których na Zachodzie zrezygnowano kilkadziesiąt lat temu, bo doświadczenie pokazało tam, że budowa nowych dróg albo poszerzanie istniejących tylko zwiększa ruch samochodowy - przekonywali w Loży Radiowej Michał Pytlik i Michał Michalski,działacze partii Razem.
Zdaniem naszych gości, Miejski Zarząd Dróg w Opolu powinien całkowicie zrezygnować z inwestycji w rejonie dworca Opole Wschód, bo nie poprawi ona sytuacji komunikacyjnej, co więcej zaś w znaczący sposób utrudni życie pieszym.

- Co w zamian? Proponujemy stworzenie prawdziwego centrum przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej z obwodnicą północną. Tam dojeżdżają w tej chwili dwie linie MZK, więc stworzenie tam parkingów pozwoli kierowcom na pozostawienie samochodów i skorzystanie z komunikacji publicznej - tłumaczyli.

Zdaniem naszych gości, problemem Opola jest brak dialogu władz miejskich ze środowiskami ekologicznymi, które pełnią funkcje kontrolne i patrzą rządzącym na ręce. Tego dialogu, jak przypomnieli, nie było także przy procesie powiększania miasta.

Pytlik i Michalski zapowiedzieli też, że partia Razem samodzielnie wystartuje w wyborach do sejmiku i opolskiej rady miasta, niewykluczone także, że będzie miała swojego kandydata na prezydenta Opola.

- Mamy własny pomysł na rozwój miasta - zapewniali.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »