Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Małgorzata Wilkos o inicjatywie rady dzielnicy G ...
2018-02-21, 16:59 Autor: Marek Świercz

Małgorzata Wilkos o inicjatywie rady dzielnicy Grudzice, koniecznej wycince drzew i uczczeniu Żołnierzy Niezłomnych

Małgorzata Wilkos o inicjatywie rady dzielnicy Grudzice, koniecznej wycince drzew i uczczeniu Żołnierzy Niezłomnych
- To nie jest szantaż, to po prostu oferta, którą możemy przyjąć albo nie. Nie uważam, żeby ta sprawa była jakoś bardzo kontrowersyjna - mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Wilkos, polityczka Solidarnej Polski i wiceprzewodnicząca opolskiej Rady Miasta, komentując plan zamiany działek w Grudzicach na targowisko Centrum.
Wilkos przypomniała, że o taką zamianę zabiega intensywnie rada dzielnicy Grudzice, wspierana przez inne peryferyjne rady dzielnic, choćby Groszowic, Maliny czy Kolonii Gosławickiej.

- Tam potrzebne jest centrum rekreacyjne, z którego będą korzystać mieszkańcy tych dzielnic, czyli znacząca cześć mieszkańców Opola - mówi. - Na działce, gdzie teraz jest targowisko, staną z kolei dwa apartamentowce. Przypominam także, że w tej chwili mamy dwa targowiska, oba zapełnione w połowie. Stworzenie jednego targowiska jest racjonalne.

Naszego gościa pytaliśmy także o krytykowaną przez ekologów wycinkę drzew przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschód.

- To jakieś nieporozumienie. To jest inwestycja proekologiczna, bo udrożni ruch w miejscu, gdzie stojące w korkach samochody codziennie spalają niepotrzebnie 6 tysięcy litrów paliwa - przekonuje. - Pamiętajmy, że miasto to nie park a już na pewno nie las. Miasto musi zapewnić swoim mieszkańcom komfort życia a on nie sprowadza się do terenów zielonych.

Nasz gość mówił także o tegorocznych obchodach dnia Żołnierzy Wyklętych.

- Na dawnej siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa przy Krakowskiej 53 zawiśnie tablica pamiątkowa - przypomina. - To inicjatywa obywatelska, pan Łukasz Gruca, pomysłodawca, zebrał około 500 podpisów opolan i uzyskał zgodę użytkowników budynku. To bardzo cenna inicjatywa, warto pomyśleć też o stworzeniu szlaku przypominającego o tamtych tragicznych zdarzeniach.

Zobacz także

2019-02-22, godz. 12:14 Bogdan Jasiński o tym, czy wodzony niedźwiedź to kozioł ofiarny oraz o staraniach, aby ten zwyczaj został wpisany na l ... - Niedźwiedź to nie jest klasyczny model kozła ofiarnego, mamy do czynienia z bardzo bogatą symboliką agrarną - powiedział w Loży Radiowej Bogdan Jasiński. - ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:30 WSPÓLNA SPRAWA Sebastian Koćwin, Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Sebastian Szczurek o pracownikach delegowanych Temat delegowanych pracowników podzielił uczestników debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 21 lutego 2019 roku. Przedstawiciele organizacji pracowniczych twierdz ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:29 Dr Piotr Stanek o Marszach Śmierci upamiętnianych w ramach kampanii "Ocalić od zapomnienia" - To olbrzymia tragedia dla tych ludzi, bo już byli w przededniu wolności a około 3 tys. z nich poniosło śmierć w wyniku marszów śmierci na terenie Górnego Śl ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:04 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej - Nie wiem, czy o sytuacji na Politechnice Opolskiej można mówić jako o konflikcie, jak przedstawia to rektor. Z konfliktem mamy do czynienia, gdy strony spor ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:43 Agnieszka Okupniak z UMWO o polityce zagranicznej województwa opolskiego - Dom Polski Południowej w Brukseli, to biuro prowadzone przez 3 województwa: opolskie, śląskie i małopolskie. Regiony zrzeszają się i wspólnie prowadzą takie ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:12 Piotr Woźniak o tym czy wejście w Koalicję Europejską, to dla SLD szansa, czy zagrożenie - Ożywiona dyskusja trwała 2 godziny, my jako zarząd krajowy negocjowaliśmy koalicję, zanim przedstawiliśmy ją radzie krajowej bardzo długo - powiedział w Loż ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:28 ks. Joachim Waloszek i ks. Łukasz Knieć o działaniach na rzecz lepszej ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej 14 lutego br. biskup opolski Andrzej Czaja powołał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. O zadaniach zespołu i sposob ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »