Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Ociepa o tym, dlaczego miasto nie powinno ...
2018-02-21, 16:55 Autor: Marek Świercz

Marcin Ociepa o tym, dlaczego miasto nie powinno zamieniać targowiska w centrum na boiska na peryferiach oraz o tym, że Opole potrzebuje parków a nie bloków

Marcin Ociepa o opolskich sporach
- Moim zdaniem, to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli prawdą jest, że właściciel działek w Grudzicach nie chce ich sprzedać i nalega na zamianę, to znaczy, że wywiera presję na samorząd. Radni Razem dla Opola będą przeciwni tej transakcji - mówił w Loży Radiowej Marcin Ociepa, przewodniczący opolskiej Rady Miasta, pytany o pomysł zamiany działek w Grudzicach na targowisko Centrum.
Zdaniem naszego gościa, jeśli miasto chce się pozbyć działki pod targowiskiem, to powinno zorganizować normalny przetarg i uzyskać za nią rynkową cenę. Ociepa podważa też pomysł budowy w tym miejscu kolejnych bloków.

- Chcemy odkorkować Opole a kolejne bloki to kolejne samochody wyjeżdżające i parkujące w centrum miasta - przekonuje.

Jego zdaniem, warto zrezygnować z budowania bloków mieszkaniowych na każdej wolnej działce i postawić raczej na tworzenie miejskich parków.

- Opole nie jest zielonym miastem a wycinka drzew w centrum połączona z nasadzeniami na obrzeżach niczego nie załatwia. Trzeba znaleźć jakiś sposób na zieleń w centrum. Dlaczego ulica Krakowska ma być tylko betonowym deptakiem? - pyta retorycznie. - Nie dziwią mnie także protesty mieszkańców przeciwko wycince drzew, to przejaw zdrowej obywatelskiej czujności.

Nasz gość mówił także o lutowych obchodach 95. rocznicy powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech a także planowanych na 1 marca obchodach święta Żołnierzy Wyklętych, podczas którego na dawnej siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa wmurowana zostanie pamiątkowa tablica.

Pytany o plotki, jakoby miał zostać członkiem rządu, Ociepa stwierdził, że to tylko pogłoski i on, choć jest otwarty na nowe wyzwania, skupia się na swoich samorządowych obowiązkach.

Zobacz także

2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej 2019-06-11, godz. 14:57 Piotr Moc, prezes Radia Opole o ofercie rozgłośni w tygodniu festiwalowym i planach rozwoju w 2020 roku - To okazja do promowania Radia Opole 2 Kultura - powiedział w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc. Rozmawialiśmy o ofercie jaką przygotowała nasza roz ... » więcej 2019-06-11, godz. 12:45 Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień - W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata na ... » więcej 2019-06-10, godz. 14:49 Katarzyna Czochara o wizycie Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Berlinie i Hamburgu - Prowadziliśmy rozmowy na temat Polonii w Niemczech, która wciąż nie została uznana za mniejszość narodową - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, ... » więcej 2019-06-10, godz. 13:05 Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość - Jestem bardzo zadowolony ze swoje wyniku, dostałem ponad 11 tysięcy głosów, czyli zwielokrotniłem swój wynik z wyborów parlamentarnych - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »