Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna…
2018-02-19, 15:16 Autor: Marek Świercz

Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna Idziorek o tym, dlaczego nie należy się obawiać nowego zakładu karnego w Brzegu

Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna Idziorek o .....
- Uważam, że poseł Paweł Grabowski rozpoczął akcję referendalną niezgodnie z przepisami, ale jeśli dopełni formalności i złoży prawidłowy wniosek, pomogę mu zorganizować referendum w sprawie nowego zakładu karnego i uszanuję jego wynik – zadeklarował w Loży Radiowej burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Towarzyszyli mu przedstawiciele Służby Więziennej - płk Leszek Czereba, dyrektor okręgowy SW, a także por. Katarzyna Idziorek, jego rzecznik prasowy - którzy po raz kolejny zapewnili, że nowy zakład karny w mieście nie wiąże się z żadnymi zagrożeniami dla mieszkańców.
Burmistrz Wrębiak bardzo mocno akcentował fakt, że debacie o zakładzie karnym towarzyszy mnóstwo dezinformacji.

- Niestety, nie mam możliwości dotarcia do mieszkańców z rzetelnymi informacjami, bo mamy jedną gazetę, która ma podpisane umowy reklamowe ze wszystkimi gminami powiatu poza Brzegiem i regularnie nas krytykuje – mówił Wrębiak, przypominając, że inwestycja nie ma charakteru miejskiego, jest inwestycją państwową, a rola samorządu sprowadziła się do przekazania 90-arowej działki. – Przynosiła nam 2 tys. zł dochodu rocznie, teraz może nam przynieść rocznie 2 mln zł. Odzyskujemy budynki po obecnym więzieniu w centrum miasta, jest też szansa na uruchomienie w mieście akademii Służby Więziennej.

Płk Czereba podał konkretne dane: w istniejącym więzieniu jest 164 funkcjonariuszy i 10 pracowników cywilnych, po przeniesieniu ich do nowego zakładu karnego – gdzie, jak ostatecznie ustalono, będzie do tysiąca osadzonych (wcześniej mówiono, że około półtora tysiąca) – będzie praca dla kolejnych stu funkcjonariuszy a także kolejnych pracowników cywilnych, których liczba zależeć będzie od ilości hal produkcyjnych, które powstaną w ramach zakładu.

- To będzie zakład typu zamkniętego, osadzeni będą pracowali na terenie jednostki – stwierdził szef opolskich więzienników.

Por. Idziorek przypomniała, że zakłady karne funkcjonują w centrach miast powiatowych, często będąc tam ważnym pracodawcą, i nigdzie nie prowokują skarg na obniżenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Zobacz także

2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej 2021-12-03, godz. 09:22 Dr Tomasz Pawłuszko, analityk bezpieczeństwa o zaostrzeniu retoryki na linii NATO-Rosja - Mamy zaostrzoną retorykę, czy za tym pójdą jakieś czyny? Wydaje się, że Rosja potrzebowałaby o wiele więcej żołnierzy, niż 100 tys. żeby próbować… » więcej 2021-12-02, godz. 17:15 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o tarczy antyinflacyjnej Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął rozwiązania tzw. tarczy inflacyjnej. O proponowanych rozwiązaniach dyskutowaliśmy w Radiu Opole w debacie "Pracodawcy-związkowcy… » więcej 2021-12-02, godz. 08:49 Asp. Agnieszka Nierychła o zakupowych oszustach, fałszywych zbiórkach charytatywnych i pomocy bezdomnym - Przedświąteczna gorączka już jest odczuwalna, szczególnie w dobie koronawirusa coraz chętniej i częściej kupujemy w sieci. Tam się przeniosło to zakupowe… » więcej 2021-12-01, godz. 17:11 Pierwsza taka operacja w Polsce i druga na świecie! Prof. Jerzy Sacha o operacji zastawki serca z użyciem hologramu pokazującego… - Można powiedzieć, że wykonaliśmy zabieg w rozszerzonej rzeczywistości. Kierowaliśmy się obrazowaniem holograficznym - powiedział w Popołudniowej Loży… » więcej 2021-12-01, godz. 13:28 Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku o programie ochrony powietrza na lata 2021-2027 - Zapytałam wprost czy my mamy te kwoty czy to jest lista życzeń, to usłyszałam taką niepewną odpowiedź, więc pewne założenia są, natomiast to jest… » więcej 2021-12-01, godz. 13:27 Krzysztof Danków, prezes stowarzyszenia "Masz jaja, idź na badania" o akcji Movember i badaniach profilaktycznych męskich… - Do badań namawiają panów kobiety, za co trzeba im serdecznie podziękować - mówił w Południowej Loży Radiowej Krzysztof Danków, prezes stowarzyszenia… » więcej 2021-12-01, godz. 09:05 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o nieprzekazaniu działki urzędowi marszałkowskiemu pod budowę biurowca, a także… - Chciałem pomóc samorządowi województwa, jako miasto chcieliśmy wspomóc działania, które podejmują przekazując darowiznę wysokości 2,5 mln złotych… » więcej 2021-11-30, godz. 17:12 Spięcie magazyn publicystyczny Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Tym razem o tym, czy grożą nam konflikty zb… - W umowie koalicyjnej zapisano całkowite zrównanie praw par heteroseksualnych i jednopłciowych, będzie łatwiejszy dostęp do "trawki". Jeśli to ma uszczęśliwić… » więcej 2021-11-30, godz. 12:42 "Co tam Panie w polityce" - komentują Piotr Giociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, w każdy wtorek od godz. 12:15, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »