Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest ...
2018-01-16, 14:33 Autor: Marek Świercz

Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła

Piotr Woźniak o głosowaniu ws. projektu "Ratujmy kobiety"
- Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i Nowoczesną uzależniamy od tego, czy regionalne zarządy tych partii jasno odetną się od tego, co wydarzyło się w Sejmie przy procedowaniu projektu "Ratujmy kobiety". Nie waham się nazwać tego zwykłym skandalem - stwierdził w Loży Radiowej Piotr Woźniak, lider opolskich struktur SLD.
Nasz gość przyszedł do programu wprost z konferencji prasowej, na której przekonywał dziennikarzy, że ostatnie wydarzenia na Wiejskiej pokazały, że, jak mówi, "jedyną prawdziwą opozycję jest dziś opozycja pozaparlamentarna".

- To, co się stało, to po prostu jedna wielka kompromitacja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Jarosław Kaczyński powinien dać na mszę, że ma taką żałosną opozycję parlamentarną. Pokazał, że jest większym liberałem niż posłowie opozycji, bo poparł dalsze procedowanie tego projektu, który poparło prawie 500 tysięcy Polaków - mówił Woźniak.

Nasz gość nie zgadza się ze stwierdzeniem (mówił o tym na naszej antenie poseł PO Ryszard Wilczyński), że lewica sama jest sobie winna, bo zgłosiła projekt w "najgorszym możliwym momencie".

- Przez 8 lat Platforma przekonywała Polaków, że lewica jest niepotrzebna, schyłkowa a jej postulaty mogą zrealizować inne partie. A teraz pokazała, że jest po prostu antylewicowa - ocenia.

Zdaniem Woźniaka, współpraca partii opozycyjnych będzie teraz trudniejsza. Zapytany, czy lewica zacznie się jednoczyć, zauważył, że trudno to zrobić, skoro inne ugrupowania na lewicy, takie jak Razem, zajmują się głównie dyskredytowaniem SLD.

- A bez SLD nie da się zbudować niczego - stwierdził. - Pokażemy swoją siłę w wyborach, zdecydowaliśmy, że do sejmików startujemy samodzielnie. Od dwóch lat nie ma nas w parlamencie a mimo to w sondażach przekraczamy próg wyborczy. Jesteśmy Polakom potrzebni.

Zobacz także

2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:42 Jarosław Gałęza o finansowaniu jednostek kultury, Japończykach odwiedzających muzeum i opolskich kroszonkach - Chyba żadna z instytucji nigdy nie odpowie na to pytanie twierdząco; że pieniądze są wystarczające – powiedział w Loży Radiowej Jarosław Gałęza pytany o rap ... » więcej 2019-03-12, godz. 14:52 Wojewoda Adrian Czubak o wichurach, programie Mama4+ i II Kongresie Żeglugi Śródlądowej - Wszystko, co miało być spełnione przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zostało wykonane - powiedział w Loży radiowej wojewoda opolski Adrian Czu ... » więcej 2019-03-11, godz. 14:15 Antoni Duda o konwencji w Jasionce, gospodarce, eurowyborach i strajku nauczycieli - Nie zgadzam się z opinią, że naszą konwencję w Jasionce pod Rzeszowem zdominowały kwestie światopoglądowe, czyli tak zwana deklaracja LGBT – stwierdził w Lo ... » więcej 2019-03-11, godz. 10:54 Sławomir Kłosowski o polsko-niemieckim eurosojuszu, deklaracji LGBT oraz Acta 2 - Cieszy mnie to, że następczyni Angeli Merkel w CDU opowiedziała się, w kontrze do prezydenta Francji, za powrotem do idei Europy ojczyzn, do tradycji założy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »