Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o gospodarczym roku dla Polski i O ...
2018-01-09, 14:13 Autor: Agnieszka Stefaniak

Adrian Czubak o gospodarczym roku dla Polski i Opolszczyzny oraz gotowości do współpracy z nowymi ministrami

Adrian Czubak o rekonstrukcji rządu i nakładach na inwestycje
Nie wszystkie polskie samorządy współpracują z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie gruntów na rozwój rządowego programu Mieszkanie Plus wynika z informacji przekazanych przez ministerstwo infrastruktury. Chodzi o działki należące do skarbu państwa, których podmiotami władającymi są starostwa lub miasta na prawach powiatu. Informacje o takich działkach samorządy miały przekazać do KZN do połowy grudnia. Na liście "zalegających" jest województwo opolskie.
- Mobilizujemy samorządy, aby przesłały szczegółowe informacje o gruntach, które mają być przeznaczone do budowania mieszkań dla młodych, tak aby w tej kwestii nie było żadnych zaniedbań - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak

Według informacji z ministerstwa samorządy, które nie poinformowały o swoich zasobach muszą liczyć się z sankcjami, przewidzianymi w ustawie.

- Na razie kar nie naliczamy - mówi wojewoda opolski.

Adrian Czubak mówił również o wchodzącej w życie 1 marca "Konstytucji dla biznesu", czyli zbiorze przepisów, które będą regulować stosunek miedzy przedsiębiorcą, a państwem oraz pakiecie dla średnich miast.

- Chodzi o to, aby biurokracja nie pochłaniała tak dużo czasu, aby przedsiębiorca nie musiał poświęcać jej tak dużo uwagi. Pakiet ma wspomóc miasta, umożliwić im konkurowanie z dużymi miastami, po to, aby stały się atrakcyjne dla inwestorów. Tak, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali do dużych miast za pracą tylko zostawali u siebie
- mówi wojewoda opolski.

Wojewodę opolskiego gościliśmy w studiu w czasie gdy w Pałacu Prezydenckim miało miejsce mianowanie nowych ministrów. Jak, na gorąco, skomentował to wojewoda?

- Dla mnie to nie są powiedzmy takie nowe nazwiska. Znam oczywiście zdecydowaną większość nowych ministrów. (...). Ja jestem przedstawicielem rządu i jeżeli moja praca, moja służba, pozostanie oceniona przez nowego premiera, przez nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji, pozytywnie, i ktoś da mi tę możliwość pełnienia tej zaszczytnej funkcji dalej, zrobię to z ogromną satysfakcją - powiedział Czubak.

Zobacz także

2018-04-20, godz. 14:08 Łukasz Sasuła o tym dlaczego gry komputerowe wciągają starych i młodych -Grałem w kilka tysięcy gier komputerowych- przyznał w Loży Radiowej Łukasz Sasuła, doktorant zajmujący się naukowo tematyką narracyjności gier. Ocenił równie ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:33 Bernard Gaida o nauczanie języka niemieckiego, prawach mniejszości i nadchodzących wyborach - Jesteśmy w sporze z resortem edukacji. W 2009 roku ministerstwo stwierdziło, że język nauczany jako język mniejszości może być traktowany także jako język o ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Anna Bartoszek-Dec o tym, że do wszechobecności cudzoziemców powinniśmy się już przyzwyczaić - Trudno powiedzieć, ilu cudzoziemców mieszka w tej chwili na Opolszczyźnie, bo są i ci z wizami, i ci, którzy przyjechali w ramach ruchu bezwizowego. W minio ... » więcej 2018-04-16, godz. 12:38 Anna Zalewska o wójcie Skarbimierza, protestach ZNP, nowych etatach w szkołach i szkolnictwie branżowym - Wójt łamie prawo oświatowe, po prostu nie realizuje obowiązków ciążących na samorządzie - tak minister edukacji Anna Zalewska skomentowała pomysł umieszczen ... » więcej 2018-04-16, godz. 14:31 Tomasz Kostuś o obniżaniu poselskich pensji, ucieczce PiS do przodu i skonsolidowanej opozycji - Przyjmuję to ze spokojem, ale to nie jest normalne, że szeregowy poseł, jakim jest Jarosław Kaczyński, ustala wynagrodzenia posłom i urzędnikom administracj ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:19 Aleksander Stanisław Niewiński o zapowiedziach wojny handlowej między USA i Chinami, które uderzają w coraz dramatyczn ... - Wiele krajów może zostać uderzonych rykoszetem w wyniku tej wojny handlowej. Polska również może na tym ucierpieć - mówił w "Loży Radiowej" Aleksander Stani ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »