Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o gospodarczym roku dla Polski i O ...
2018-01-09, 14:13 Autor: Agnieszka Stefaniak

Adrian Czubak o gospodarczym roku dla Polski i Opolszczyzny oraz gotowości do współpracy z nowymi ministrami

Adrian Czubak o rekonstrukcji rządu i nakładach na inwestycje
Nie wszystkie polskie samorządy współpracują z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie gruntów na rozwój rządowego programu Mieszkanie Plus wynika z informacji przekazanych przez ministerstwo infrastruktury. Chodzi o działki należące do skarbu państwa, których podmiotami władającymi są starostwa lub miasta na prawach powiatu. Informacje o takich działkach samorządy miały przekazać do KZN do połowy grudnia. Na liście "zalegających" jest województwo opolskie.
- Mobilizujemy samorządy, aby przesłały szczegółowe informacje o gruntach, które mają być przeznaczone do budowania mieszkań dla młodych, tak aby w tej kwestii nie było żadnych zaniedbań - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak

Według informacji z ministerstwa samorządy, które nie poinformowały o swoich zasobach muszą liczyć się z sankcjami, przewidzianymi w ustawie.

- Na razie kar nie naliczamy - mówi wojewoda opolski.

Adrian Czubak mówił również o wchodzącej w życie 1 marca "Konstytucji dla biznesu", czyli zbiorze przepisów, które będą regulować stosunek miedzy przedsiębiorcą, a państwem oraz pakiecie dla średnich miast.

- Chodzi o to, aby biurokracja nie pochłaniała tak dużo czasu, aby przedsiębiorca nie musiał poświęcać jej tak dużo uwagi. Pakiet ma wspomóc miasta, umożliwić im konkurowanie z dużymi miastami, po to, aby stały się atrakcyjne dla inwestorów. Tak, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali do dużych miast za pracą tylko zostawali u siebie
- mówi wojewoda opolski.

Wojewodę opolskiego gościliśmy w studiu w czasie gdy w Pałacu Prezydenckim miało miejsce mianowanie nowych ministrów. Jak, na gorąco, skomentował to wojewoda?

- Dla mnie to nie są powiedzmy takie nowe nazwiska. Znam oczywiście zdecydowaną większość nowych ministrów. (...). Ja jestem przedstawicielem rządu i jeżeli moja praca, moja służba, pozostanie oceniona przez nowego premiera, przez nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji, pozytywnie, i ktoś da mi tę możliwość pełnienia tej zaszczytnej funkcji dalej, zrobię to z ogromną satysfakcją - powiedział Czubak.

Zobacz także

2018-01-19, godz. 15:00 Wojewoda: jestem politykiem i realizuje program rządu PiS Gościem piątkowej „Loży Radiowej” był wojewoda opolski Adrian Czubak, który odniósł się do zarzutów o „chodzenie na krótkim partyjnym łańcuchu”, jakie postawi ... » więcej 2018-01-18, godz. 14:43 Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysł ... - Moim zdaniem, wystąpienie posła Ryszarda Wilczyńskiego w Sejmie wpisuje się w strategię opozycji, która próbuje wmówić opinii publicznej, że w kraju dzieją ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:48 Loża Radiowa na sesji Rady Powiatu Kluczborskiego. Dlaczego trzeba było zamknąć internę Powiatowego Centrum Zdrowia? C ... Co zrobić, by ponownie uruchomić oddział wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczestnicy sesji Rady ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:51 Jakub Roszuk o pomorze ryb, trudnych rozmowach z RZGW i walce z kłusownikami - Tu już nie chodzi o straty gospodarcze, ale po prostu o ochronę środowiska. Niestety, nikt nie chce się na serio nad tym problemem pochylić - mówił w Loży R ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:33 Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła - Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i No ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:29 Maciej Stefański o przeprawie, o którą Brzeg walczył od ćwierć wieku, a także o kontrowersyjnym więzieniu za pół milia ... - To było kilkadziesiąt wyjazdów do ministerstw, wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą i wojewodą Adrianem Czubakiem. W końcu udało się nam przekonać decyden ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:24 Ryszard Wilczyński o kompromisie aborcyjnym, projekcie "Ratujmy kobiety" i zadaniach wojewodów - Projekt "Ratujmy kobiety" został wrzucony pod obrady w najgorszym możliwym momencie. W chwili, gdy trzeba zrobić wszystko, by obronić wypracowany przed laty ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:33 Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic - W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej p ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:27 CWK powinno tętnić życiem W Loży Radiowej gościł też nowo powołany dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu Patryk Stasiak. Przedstawił swoje plany związane z funkcjonowani ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:36 Michał Siek o ciągle zmieniającym się systemie edukacji Gościem czwartkowej "Loży Radiowej" był Michał Siek, opolski kurator oświaty, który zwrócił uwagę, że siódme miejsce opolskiego "Ekonomika" w rankingu technik ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »