Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o gospodarczym roku dla Polski i O ...
2018-01-09, 14:13 Autor: Agnieszka Stefaniak

Adrian Czubak o gospodarczym roku dla Polski i Opolszczyzny oraz gotowości do współpracy z nowymi ministrami

Adrian Czubak o rekonstrukcji rządu i nakładach na inwestycje
Nie wszystkie polskie samorządy współpracują z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie gruntów na rozwój rządowego programu Mieszkanie Plus wynika z informacji przekazanych przez ministerstwo infrastruktury. Chodzi o działki należące do skarbu państwa, których podmiotami władającymi są starostwa lub miasta na prawach powiatu. Informacje o takich działkach samorządy miały przekazać do KZN do połowy grudnia. Na liście "zalegających" jest województwo opolskie.
- Mobilizujemy samorządy, aby przesłały szczegółowe informacje o gruntach, które mają być przeznaczone do budowania mieszkań dla młodych, tak aby w tej kwestii nie było żadnych zaniedbań - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak

Według informacji z ministerstwa samorządy, które nie poinformowały o swoich zasobach muszą liczyć się z sankcjami, przewidzianymi w ustawie.

- Na razie kar nie naliczamy - mówi wojewoda opolski.

Adrian Czubak mówił również o wchodzącej w życie 1 marca "Konstytucji dla biznesu", czyli zbiorze przepisów, które będą regulować stosunek miedzy przedsiębiorcą, a państwem oraz pakiecie dla średnich miast.

- Chodzi o to, aby biurokracja nie pochłaniała tak dużo czasu, aby przedsiębiorca nie musiał poświęcać jej tak dużo uwagi. Pakiet ma wspomóc miasta, umożliwić im konkurowanie z dużymi miastami, po to, aby stały się atrakcyjne dla inwestorów. Tak, żeby młodzi ludzie nie wyjeżdżali do dużych miast za pracą tylko zostawali u siebie
- mówi wojewoda opolski.

Wojewodę opolskiego gościliśmy w studiu w czasie gdy w Pałacu Prezydenckim miało miejsce mianowanie nowych ministrów. Jak, na gorąco, skomentował to wojewoda?

- Dla mnie to nie są powiedzmy takie nowe nazwiska. Znam oczywiście zdecydowaną większość nowych ministrów. (...). Ja jestem przedstawicielem rządu i jeżeli moja praca, moja służba, pozostanie oceniona przez nowego premiera, przez nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji, pozytywnie, i ktoś da mi tę możliwość pełnienia tej zaszczytnej funkcji dalej, zrobię to z ogromną satysfakcją - powiedział Czubak.

Zobacz także

2018-10-23, godz. 15:24 Arkadiusz Wiśniewski o tym, że mieszkańcy Opola ściemy nie kupują i dlatego wybory skończyły się tak a nie inaczej - Potrzebujemy Opola zgody, takiej, jaka panowała przez pierwszy trzy lata tej kadencji. Radni zgodnie współpracowali, zaczęli mnie atakować dopiero podczas k ... » więcej 2018-10-22, godz. 15:36 Tomasz Kostuś o wstępnych wynikach wyborów samorządowych w regionie - Zajęcie drugiego miejsca w wyborach do sejmików wojewódzkich to dobry wynik - tak sondażowy wynik Koalicji Obywatelskiej podsumował poseł PO Tomasz Kostuś. ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:32 Violetta Porowska o wypracowanym kapitale i o tym, że przegrana to nie porażka - Już wczoraj wieczorem pogratulowałam Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zwłaszcza, że sukces jest wielki. Jeżeli sprawdzą się wyniki, że Pan prezydent osiągnął wyni ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »