Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Peczkis o strumieniu pomocy dla Polonii ...
2018-01-08, 14:10 Autor: Agnieszka Stefaniak

Grzegorz Peczkis o strumieniu pomocy dla Polonii na wschodzie i dziurach w polityce "rodzimego" samorządu

Grzegorz Peczkis o strumieniu pomocy dla Polonii na wschodzie i dziurach w polityce "rodzimego" samorządu
Senat zakończył nabór wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami. Wnioski opiewają na przeszło 360 milionów złotych. Pula zabezpieczona to z kolei 100 milionów.
- Senat od dwóch lat zajmuje się pomocą Polakom na emigracji. Zupełnie inna jest ich sytuacja na wschodzie, a inna na zachodzie. Podział pieniędzy na wsparcie czy edukację odbywa się drogą konkursu, by wszystko było klarowne - powiedział w Loży Radiowej senator PiS Grzegorz Peczkis.

Jak wskazuje gość Radia Opole Polakom na dalekim wschodzie potrzebna jest bardziej pomoc materialna, a nie tyle duchowe i kulturalne wsparcie. Od lat senator PiS odwiedza Polaków mieszkających na kresach. Ostatnio - przed świętami - organizował akcję pomocy dla nich.

- Spotykamy się tam wciąż z problemem ubóstwa. Problemem z żywnością, mięso wciąż w wielu miejscach jest rarytasem, słodycze to abstrakcja, szczególnie tam, gdzie wciąż toczą się walki - dodaje Peczkis.

Senator PiS mówił także o sprawach regionalnych. Temacie oddanej do użytku kilka tygodni temu Alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, na której już pojawiają się ubytki a także sytuacji związanej z budową kompleksu basenów i terenu rekreacyjnego w miejscu dawnego kąpieliska Azotor w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informowaliśmy uchylone zostało pozwolenie na budowę obiektu.

Zobacz także

2018-10-23, godz. 15:24 Arkadiusz Wiśniewski o tym, że mieszkańcy Opola ściemy nie kupują i dlatego wybory skończyły się tak a nie inaczej - Potrzebujemy Opola zgody, takiej, jaka panowała przez pierwszy trzy lata tej kadencji. Radni zgodnie współpracowali, zaczęli mnie atakować dopiero podczas k ... » więcej 2018-10-22, godz. 15:36 Tomasz Kostuś o wstępnych wynikach wyborów samorządowych w regionie - Zajęcie drugiego miejsca w wyborach do sejmików wojewódzkich to dobry wynik - tak sondażowy wynik Koalicji Obywatelskiej podsumował poseł PO Tomasz Kostuś. ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:32 Violetta Porowska o wypracowanym kapitale i o tym, że przegrana to nie porażka - Już wczoraj wieczorem pogratulowałam Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zwłaszcza, że sukces jest wielki. Jeżeli sprawdzą się wyniki, że Pan prezydent osiągnął wyni ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »