Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych ...
2017-12-11, 13:28 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych

Katarzyna Czochara o przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych
- Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Zakończyliśmy właśnie wybory w strukturach regionalnych, w niedzielę na koniec odbyły się wybory w Prudniku, gdzie ponownie zostałam wybrana przewodniczącą – dodała.
Jak mówi nasz gość, zmian we władzach nie ma za dużo, choć pojawili się nowi liderzy lokalni, tacy jak na przykład Marko Markowski w Krapkowicach. Czochara mówi, że program, z którym partia wystartuje w wyborach samorządowych, jest zasadniczo gotowy, ale teraz czas na uzupełnienie go o oddolne postulaty lokalnych struktur.

- Na tej samej zasadzie realizowaliśmy konkretne zadania w ostatnich dwóch latach. Tu mamy sporo sukcesów i nie widzę powodów, by się nimi nie pochwalić – stwierdziła. – Pierwszy z brzegu przykład to 1,5 miliarda złotych na pięć obwodnic w regionie.

Posłanka PiS podkreśla, że nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zgodna współpraca wszystkich posłów prawicy, także tych z partii koalicyjnych, choćby wiceministra Patryka Jakiego z Solidarnej Polski.

Naszego gościa pytaliśmy też o to, jak elektorat PiS przyjmie zamianę lubianej premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego.

- Premier Morawiecki jest z nami od niedawna, ale podziela nasze wartości. Ma poza tym wiele zalet, jest świetnym ekonomistą, zna pięć języków, na pewno doskonale poradzi sobie w rozmowach z Unią Europejską a przypominam, że właśnie rozmawiamy o unijnych dotacjach w kolejnym okresie programowania – mówiła liderka PiS w regionie. – Tym, których dziwi ta zmiana, mogę przypomnieć o dyscyplinach sportowych, takich jak sztafeta, gdzie po pokonaniu określonego dystansu ktoś nowy przejmuje pałeczkę. Tak jest i tym razem. A ogromnych zasług Beaty Szydło nikt z nas nie zapomni.

Zobacz także

2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:35 Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy c ... - Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przeds ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »