Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych ...
2017-12-11, 13:28 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych

Katarzyna Czochara o przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych
- Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Zakończyliśmy właśnie wybory w strukturach regionalnych, w niedzielę na koniec odbyły się wybory w Prudniku, gdzie ponownie zostałam wybrana przewodniczącą – dodała.
Jak mówi nasz gość, zmian we władzach nie ma za dużo, choć pojawili się nowi liderzy lokalni, tacy jak na przykład Marko Markowski w Krapkowicach. Czochara mówi, że program, z którym partia wystartuje w wyborach samorządowych, jest zasadniczo gotowy, ale teraz czas na uzupełnienie go o oddolne postulaty lokalnych struktur.

- Na tej samej zasadzie realizowaliśmy konkretne zadania w ostatnich dwóch latach. Tu mamy sporo sukcesów i nie widzę powodów, by się nimi nie pochwalić – stwierdziła. – Pierwszy z brzegu przykład to 1,5 miliarda złotych na pięć obwodnic w regionie.

Posłanka PiS podkreśla, że nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zgodna współpraca wszystkich posłów prawicy, także tych z partii koalicyjnych, choćby wiceministra Patryka Jakiego z Solidarnej Polski.

Naszego gościa pytaliśmy też o to, jak elektorat PiS przyjmie zamianę lubianej premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego.

- Premier Morawiecki jest z nami od niedawna, ale podziela nasze wartości. Ma poza tym wiele zalet, jest świetnym ekonomistą, zna pięć języków, na pewno doskonale poradzi sobie w rozmowach z Unią Europejską a przypominam, że właśnie rozmawiamy o unijnych dotacjach w kolejnym okresie programowania – mówiła liderka PiS w regionie. – Tym, których dziwi ta zmiana, mogę przypomnieć o dyscyplinach sportowych, takich jak sztafeta, gdzie po pokonaniu określonego dystansu ktoś nowy przejmuje pałeczkę. Tak jest i tym razem. A ogromnych zasług Beaty Szydło nikt z nas nie zapomni.

Zobacz także

2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 13:44 Michał Siek o tym, że dla żadnego absolwenta miejsca w opolskich szkołach nie zabraknie - Nie ma obaw, że uczniowie nam się w szkołach nie pomieszczą, bo idą równocześnie dwa roczniki: absolwenci ósmej klasy i gimnazjum. Na szczęście są to roczni ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:33 Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną - Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej pot ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:32 Jacek Ruszczewski o regionalnym programie ochrony zdrowia psychicznego - Szykowana reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego jest wręcz rewolucyjna, co nas w gruncie rzeczy trochę niepokoi, bo lepsze byłyby zmiany ewolucyjne, ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Mariola Sibilska o tym, że powinniśmy przygotować się do starości - Nie jesteśmy przygotowani na nadejście starości i na to, co się z nią wiąże. Powinniśmy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej - mówiła w Loży Radiowej Mariol ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »