Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych ...
2017-12-11, 13:28 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych

Katarzyna Czochara o przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych
- Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Zakończyliśmy właśnie wybory w strukturach regionalnych, w niedzielę na koniec odbyły się wybory w Prudniku, gdzie ponownie zostałam wybrana przewodniczącą – dodała.
Jak mówi nasz gość, zmian we władzach nie ma za dużo, choć pojawili się nowi liderzy lokalni, tacy jak na przykład Marko Markowski w Krapkowicach. Czochara mówi, że program, z którym partia wystartuje w wyborach samorządowych, jest zasadniczo gotowy, ale teraz czas na uzupełnienie go o oddolne postulaty lokalnych struktur.

- Na tej samej zasadzie realizowaliśmy konkretne zadania w ostatnich dwóch latach. Tu mamy sporo sukcesów i nie widzę powodów, by się nimi nie pochwalić – stwierdziła. – Pierwszy z brzegu przykład to 1,5 miliarda złotych na pięć obwodnic w regionie.

Posłanka PiS podkreśla, że nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zgodna współpraca wszystkich posłów prawicy, także tych z partii koalicyjnych, choćby wiceministra Patryka Jakiego z Solidarnej Polski.

Naszego gościa pytaliśmy też o to, jak elektorat PiS przyjmie zamianę lubianej premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego.

- Premier Morawiecki jest z nami od niedawna, ale podziela nasze wartości. Ma poza tym wiele zalet, jest świetnym ekonomistą, zna pięć języków, na pewno doskonale poradzi sobie w rozmowach z Unią Europejską a przypominam, że właśnie rozmawiamy o unijnych dotacjach w kolejnym okresie programowania – mówiła liderka PiS w regionie. – Tym, których dziwi ta zmiana, mogę przypomnieć o dyscyplinach sportowych, takich jak sztafeta, gdzie po pokonaniu określonego dystansu ktoś nowy przejmuje pałeczkę. Tak jest i tym razem. A ogromnych zasług Beaty Szydło nikt z nas nie zapomni.

Zobacz także

2018-03-23, godz. 13:33 Krzysztof Salatycki o opolskiej odsłonie InnoShare MeetUP's - To nic innego jak spotkanie dla tych, którzy interesują się startupami, branżą technologiczną - tak na pytanie o nazwę imprezy w Opolu odpowiedział Krzyszto ... » więcej 2018-03-23, godz. 14:17 Piotr Mielec o tym, że zostawia Sojusz Lewicy Demokratycznej zdominowany w regionie przez działaczy na emeryturze - Jestem związany z SLD całe swoje dorosłe życie, przeżyłem z tą partią różne zawirowania, tak poważne jak afera ratuszowa. I byłem jej wierny. Ale takiego le ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:16 Violetta Porowska o ruszającym programie bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci -Fenomelnalna sprawa! - tak o programie, bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci z roczników 2013-2016, który właśnie ruszył, mówi ... » więcej 2018-03-22, godz. 11:27 Przemysław Daca o tym, że woda w każdej postaci powinna mieć jednego gospodarza i wreszcie tak jest - Bardzo dobrze, że w jednym miejscu skupiono wszystkie zadania, którymi do tej pory zajmowały się różne instytucje. Ten podział nie był zdrowy, co pokazywały ... » więcej 2018-03-21, godz. 15:18 Konrad Gęsiarz o kłopotach w obsadach dyżurów w szpitalu w Namysłowie - Nocna i świąteczna opieka medyczna w powiecie jest zabezpieczona - zapewniał w Loży Radiowej wicestarosta namysłowski Konrad Gęsiarz. Samorządowiec przyznał ... » więcej 2018-03-21, godz. 14:21 Łukasz Sowada, Zbigniew Kubalańca i Marek Kawa o sile intencji i biznesie w opolskim ratuszu Nie milkną echa listu intencyjnego, który podpisały z prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem władze Opola, a który to list dotyczy określonych transakcj ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »