Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych ...
2017-12-11, 13:28 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych

Katarzyna Czochara o przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych
- Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Zakończyliśmy właśnie wybory w strukturach regionalnych, w niedzielę na koniec odbyły się wybory w Prudniku, gdzie ponownie zostałam wybrana przewodniczącą – dodała.
Jak mówi nasz gość, zmian we władzach nie ma za dużo, choć pojawili się nowi liderzy lokalni, tacy jak na przykład Marko Markowski w Krapkowicach. Czochara mówi, że program, z którym partia wystartuje w wyborach samorządowych, jest zasadniczo gotowy, ale teraz czas na uzupełnienie go o oddolne postulaty lokalnych struktur.

- Na tej samej zasadzie realizowaliśmy konkretne zadania w ostatnich dwóch latach. Tu mamy sporo sukcesów i nie widzę powodów, by się nimi nie pochwalić – stwierdziła. – Pierwszy z brzegu przykład to 1,5 miliarda złotych na pięć obwodnic w regionie.

Posłanka PiS podkreśla, że nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zgodna współpraca wszystkich posłów prawicy, także tych z partii koalicyjnych, choćby wiceministra Patryka Jakiego z Solidarnej Polski.

Naszego gościa pytaliśmy też o to, jak elektorat PiS przyjmie zamianę lubianej premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego.

- Premier Morawiecki jest z nami od niedawna, ale podziela nasze wartości. Ma poza tym wiele zalet, jest świetnym ekonomistą, zna pięć języków, na pewno doskonale poradzi sobie w rozmowach z Unią Europejską a przypominam, że właśnie rozmawiamy o unijnych dotacjach w kolejnym okresie programowania – mówiła liderka PiS w regionie. – Tym, których dziwi ta zmiana, mogę przypomnieć o dyscyplinach sportowych, takich jak sztafeta, gdzie po pokonaniu określonego dystansu ktoś nowy przejmuje pałeczkę. Tak jest i tym razem. A ogromnych zasług Beaty Szydło nikt z nas nie zapomni.

Zobacz także

2018-01-17, godz. 12:48 Loża Radiowa na sesji Rady Powiatu Kluczborskiego. Dlaczego trzeba było zamknąć internę Powiatowego Centrum Zdrowia? C ... Co zrobić, by ponownie uruchomić oddział wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczestnicy sesji Rady ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:51 Jakub Roszuk o pomorze ryb, trudnych rozmowach z RZGW i walce z kłusownikami - Tu już nie chodzi o straty gospodarcze, ale po prostu o ochronę środowiska. Niestety, nikt nie chce się na serio nad tym problemem pochylić - mówił w Loży R ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:33 Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła - Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i No ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:29 Maciej Stefański o przeprawie, o którą Brzeg walczył od ćwierć wieku, a także o kontrowersyjnym więzieniu za pół milia ... - To było kilkadziesiąt wyjazdów do ministerstw, wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą i wojewodą Adrianem Czubakiem. W końcu udało się nam przekonać decyden ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:24 Ryszard Wilczyński o kompromisie aborcyjnym, projekcie "Ratujmy kobiety" i zadaniach wojewodów - Projekt "Ratujmy kobiety" został wrzucony pod obrady w najgorszym możliwym momencie. W chwili, gdy trzeba zrobić wszystko, by obronić wypracowany przed laty ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:33 Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic - W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej p ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:27 CWK powinno tętnić życiem W Loży Radiowej gościł też nowo powołany dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu Patryk Stasiak. Przedstawił swoje plany związane z funkcjonowani ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:36 Michał Siek o ciągle zmieniającym się systemie edukacji Gościem czwartkowej "Loży Radiowej" był Michał Siek, opolski kurator oświaty, który zwrócił uwagę, że siódme miejsce opolskiego "Ekonomika" w rankingu technik ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:48 Piotr Wójcik o sukcesie opolskiego „Ekonomika” i o tym, że technikum to nie tylko szkoła zawodowa Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu zajęło 7. miejsce w prestiżowym rankingu szkół średnich miesięcznika "Perspektywy". Znalazło si ... » więcej 2018-01-10, godz. 20:17 Mirosław Lenart o digitalizacji ksiąg metrykalnych i o tym, że archiwa bez kontaktu z ludźmi przestają mieć sens - Jak każde archiwum w Polsce digitalizujemy zbiory, czyli skanujemy poszczególne karty z zasobu. W zeszłym roku było tych skanów 322 tys. Wszystkie skany z p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »