Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o tym, że Brzeg potrzebuje drugi ...
2017-12-04, 14:51 Autor: Marek Świercz

Paweł Grabowski o tym, że Brzeg potrzebuje drugiej przeprawy przez Odrę, niekoniecznie zaś superwięzienia

Paweł Grabowski o zakazie handlu w niedzielę i prezencie dla Brzegu
- Więzienie może poprawić wizerunek Brzegu co najwyżej wśród więzienników. Mamy się reklamować jako nowe Alcatraz? - ironizował w Loży Radiowej pochodzący z Brzegu poseł formacji Kukiz '15 Paweł Grabowski. - Jeśli miasto czegoś potrzebuje naprawdę, to drugiej przeprawy przez Odrę, która byłaby także kluczowa dla rozwoju pobliskiej Oławy. To byłby ważny element w skomunikowaniu południa z północą - dodaje nasz gość.
Przypomnijmy: informację o tym, że w Brzegu powstanie supernowoczesny zakład karny za pół miliarda, ogłosił w Opolu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Szybko okazało się, że część brzeżan mieszkających w pobliżu planowanej inwestycji jest przeciw.

- Mnie oburza sposób załatwienia tej sprawy, to, że nie skonsultowano tego pomysłu z mieszkańcami - komentuje Grabowski.- W gruncie rzeczy mamy na razie bardzo mało informacji o tej inwestycji.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o spotkaniach z uczniami opolskich szkół (do programu przyszedł prosto z takiego spotkania w PSP nr 1 w Ozimku). Grabowski przekonuje, że tego rodzaju kontakt z posłem i prawnikiem zarazem (jest radcą) to dla młodych ludzi doskonała okazja, by zobaczyć, jak prawo się tworzy a potem stosuje w praktyce.

Pytany o sytuację polityczną w kraju, Grabowski stwierdził, że PiS sięga po wszystkie metody, by wyeliminować z gry mniejsze partie. Temu ma służyć, jak przekonuje, pomysł na nową ordynacją samorządową.

- Będziemy mieli PO-PiS, bo choć te partie niby ze sobą walczą, to są systemowymi sojusznikami, bo stoją na straży systemu politycznego, który wspiera istniejące dziś partyjniactwo - mówi poseł Kukiz '15.

Nasz gość mówił także o tym, dlaczego wybrał się pewnego razu na niedzielne zakupy i został na nich "przyłapany", jak stwierdziły złośliwie niektóre media. Przedstawił też swoje pomysły na ucywilizowanie handlu w niedzielę.

Zobacz także

2018-05-21, godz. 15:42 Bartłomiej Stawiarski o biblijnym solidaryzmie społecznym i o zaniepokojeniu wizją szkolnictwa wyższego „dwóch prędkoś ... - Nie jest to podatek, który dotyczyłby jakiejś dużej grupy społecznej. Jest to element solidaryzmu społecznego, by najbogatsi dzielili się z najbiedniejszymi ... » więcej 2018-05-21, godz. 14:23 Janusz Sanocki o daninie-podatku dla niepełnosprawnych i danych osobowych, których ochrona będzie słono kosztować Rząd przedstawił szczegóły systemu wsparcia niepełnosprawnych. Jednym z jego elementów ma być solidarnościowy fundusz wsparcia. Ma się na niego składać 4-proc ... » więcej 2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:13 Magdalena Matyjaszek o Dniach Opola dla każdego i losach 4 dnia 55.KFPP Rozpoczęły się tegoroczne Dni Opola. Do niedzieli w mieście odbywać się będzie szereg imprez. Pierwsze już ruszyły. Wieczorem w opolskim amfiteatrze wystąpi K ... » więcej 2018-05-15, godz. 14:07 Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie - Tegoroczna, piąta już, edycja Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych poświęcona jest internetowi a konkretnie kryptologii, czyli zabezpieczaniu danych - mówili w ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:42 Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna - Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:41 Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej - Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Rad ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »