Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Patryk Jaki o tym, że w Warszawie jest postrzega ...
2017-11-29, 14:15 Autor: Marek Świercz

Patryk Jaki o tym, że w Warszawie jest postrzegany jako "zbyt opolocentryczny" i tym, że czeka go rozmowa z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim

Patryk Jaki o tym, że w Warszawie jest postrzegany jako "zbyt opolocentryczny"
- Przed kryzysem związanym z festiwalem udało się w rządzie wytworzyć bardzo pozytywną atmosferę wokół Opola. Ten kryzys był zupełnie niepotrzebny i po prostu Opolu zaszkodził - stwierdził w Loży Radiowej wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, pytany o swoje relacje z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewski. - Nasza współpraca była dla Opola niezwykle korzystna, dlatego chciałbym nasze dobre relacje odbudować, bo to dla wszystkich najlepsze rozwiązanie. Czeka mnie rozmowa z prezydentem - stwierdził.
Jaki przyjechał na Opolszczyznę, by ogłosić, że są pieniądze na dwie wielkie inwestycje. Rząd znalazł 250 mln zł na obwodnicę Niemodlina, o którą mieszkańcy - jak przypomniał nasz gość - zabiegali od 17 lat. Jeszcze większa inwestycja zostanie zrealizowana w Brzegu - na obrzeżach miasta za pół miliarda złotych ma zostać wybudowane najnowocześniejsze więzienie w Europie, w którym będzie miejsce dla 1,5 tysiąca osadzonych, 300 miejsc pracy i hale dla 450 pracowników. Jakiego zapytaliśmy, dlaczego ten zakład karny nie powstanie w Opolu, które wstępnie było wymieniano jako najbardziej prawdopodobna lokalizacja.

- O tę inwestycję zabiegało sto samorządów. Bardzo mi zależało, żeby została zlokalizowana w Opolu, ale w pewnym momencie było tak, że ja robiłem wszystko, by tak się stało, a miasto mnożyło problemy, domagało się choćby, by to inwestor przygotował działkę. Skoro Brzeg nie stawiał takich warunków, wybór mógł być tylko jeden - tłumaczył.

Jakiego pytaliśmy o dalsze polityczne plany, związane między innymi z rozważanym przez media scenariuszem, w którym kandyduje na prezydenta Warszawy. Stwierdził, że decyzja, kto będzie kandydował, jeszcze nie zapadła a on sam nie jest pewien, czy by przyjął taką ofertę. Dodał, że jest przez niektórych w Warszawie postrzegany jako "zbyt opolocentryczny", stwierdził jednak, że być może - choć wcale go to nie cieszy - w kolejnych wyborach będzie musiał kandydować z innego okręgu wyborczego. Jak twierdzi, dostał już sygnały, że w tej kwestii będzie się musiał "oddać do dyspozycji".

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »