Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Małgorzata Wilkos wymijająco o konfliktach w opo ...
2017-11-10, 15:29 Autor: Marek Świercz

Małgorzata Wilkos wymijająco o konfliktach w opolskim samorządzie i ciepło o prezydencie Arkadiuszu Wiśniewskim

Rozmowa z Małgorzatą Wilkos
- Część decyzji prezydent Arkadiusz Wiśniewski podejmuje sam i to, że się akurat z nimi nie zgadzamy, nie znaczy jeszcze, że nasza współpraca układa się źle. Wręcz przeciwnie, oceniam, że ta współpraca jest dobra - tak dyplomatycznie mówiła w Loży Radiowej wiceprzewodnicząca opolskiej Rady Miasta Małgorzata Wilkos, bliska współpracownica wiceministra Patryka Jakiego, pytana o to, czy awantura o festiwal opolski nie ochłodziła relacji miedzy Jakim a Wiśniewskim.
Sytuacja w opolskim samorządzie coraz bardziej się komplikuje. Wiśniewski startował z poparciem Jakiego, dziś jednak dystansuje się od polityków, podkreśla swoją obywatelskość, co - zwłaszcza po sporze o festiwal - naraża go na publiczne ataki polityków prawicy, którzy wcześniej równie publicznie go wspierali. Wilkos dystansuje się jednak od tych sporów i o prezydencie wyraża się bardzo pochlebnie.

- Osobiście uważam, że w ciągu trzech lat urzędowania zrobił dla Opola więcej niż prezydent Ryszard Zembaczyński przez 12 lat - mówi. - Rozmawiam z opolanami i słyszę od nich głównie pochwały prezydenta. Dlatego zupełnie się nie dziwię, że w sondażu Gazety Wyborczej ponad połowa pytanych mieszkańców Opola deklaruje, że zagłosuje na niego w najbliższych wyborach. On sam jeszcze nie ogłosił, czy będzie kandydował, ale jestem przekonana, ze to zrobi.

Naszego gościa pytaliśmy także o nową mapę wyborczą Opola. Zdaniem polityczki Solidarnej Polski, podział na cztery okręgi zaproponowany przez opolski ratusz jest racjonalny i powinien zostać zaakceptowany.

Zobacz także

2018-04-20, godz. 14:08 Łukasz Sasuła o tym, dlaczego gry komputerowe wciągają starych i młodych - Grałem w kilka tysięcy gier komputerowych - przyznał w Loży Radiowej Łukasz Sasuła, doktorant zajmujący się naukowo tematyką narracyjności gier. Ocenił równ ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:33 Bernard Gaida o nauczanie języka niemieckiego, prawach mniejszości i nadchodzących wyborach - Jesteśmy w sporze z resortem edukacji. W 2009 roku ministerstwo stwierdziło, że język nauczany jako język mniejszości może być traktowany także jako język o ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Anna Bartoszek-Dec o tym, że do wszechobecności cudzoziemców powinniśmy się już przyzwyczaić - Trudno powiedzieć, ilu cudzoziemców mieszka w tej chwili na Opolszczyźnie, bo są i ci z wizami, i ci, którzy przyjechali w ramach ruchu bezwizowego. W minio ... » więcej 2018-04-16, godz. 12:38 Anna Zalewska o wójcie Skarbimierza, protestach ZNP, nowych etatach w szkołach i szkolnictwie branżowym - Wójt łamie prawo oświatowe, po prostu nie realizuje obowiązków ciążących na samorządzie - tak minister edukacji Anna Zalewska skomentowała pomysł umieszczen ... » więcej 2018-04-16, godz. 14:31 Tomasz Kostuś o obniżaniu poselskich pensji, ucieczce PiS do przodu i skonsolidowanej opozycji - Przyjmuję to ze spokojem, ale to nie jest normalne, że szeregowy poseł, jakim jest Jarosław Kaczyński, ustala wynagrodzenia posłom i urzędnikom administracj ... » więcej 2018-04-13, godz. 15:19 Aleksander Stanisław Niewiński o zapowiedziach wojny handlowej między USA i Chinami, które uderzają w coraz dramatyczn ... - Wiele krajów może zostać uderzonych rykoszetem w wyniku tej wojny handlowej. Polska również może na tym ucierpieć - mówił w "Loży Radiowej" Aleksander Stani ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »