Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Małgorzata Wilkos wymijająco o konfliktach w opo ...
2017-11-10, 15:29 Autor: Marek Świercz

Małgorzata Wilkos wymijająco o konfliktach w opolskim samorządzie i ciepło o prezydencie Arkadiuszu Wiśniewskim

Rozmowa z Małgorzatą Wilkos
- Część decyzji prezydent Arkadiusz Wiśniewski podejmuje sam i to, że się akurat z nimi nie zgadzamy, nie znaczy jeszcze, że nasza współpraca układa się źle. Wręcz przeciwnie, oceniam, że ta współpraca jest dobra - tak dyplomatycznie mówiła w Loży Radiowej wiceprzewodnicząca opolskiej Rady Miasta Małgorzata Wilkos, bliska współpracownica wiceministra Patryka Jakiego, pytana o to, czy awantura o festiwal opolski nie ochłodziła relacji miedzy Jakim a Wiśniewskim.
Sytuacja w opolskim samorządzie coraz bardziej się komplikuje. Wiśniewski startował z poparciem Jakiego, dziś jednak dystansuje się od polityków, podkreśla swoją obywatelskość, co - zwłaszcza po sporze o festiwal - naraża go na publiczne ataki polityków prawicy, którzy wcześniej równie publicznie go wspierali. Wilkos dystansuje się jednak od tych sporów i o prezydencie wyraża się bardzo pochlebnie.

- Osobiście uważam, że w ciągu trzech lat urzędowania zrobił dla Opola więcej niż prezydent Ryszard Zembaczyński przez 12 lat - mówi. - Rozmawiam z opolanami i słyszę od nich głównie pochwały prezydenta. Dlatego zupełnie się nie dziwię, że w sondażu Gazety Wyborczej ponad połowa pytanych mieszkańców Opola deklaruje, że zagłosuje na niego w najbliższych wyborach. On sam jeszcze nie ogłosił, czy będzie kandydował, ale jestem przekonana, ze to zrobi.

Naszego gościa pytaliśmy także o nową mapę wyborczą Opola. Zdaniem polityczki Solidarnej Polski, podział na cztery okręgi zaproponowany przez opolski ratusz jest racjonalny i powinien zostać zaakceptowany.

Zobacz także

2018-01-19, godz. 15:00 Wojewoda: jestem politykiem i realizuję program rządu PiS Gościem piątkowej „Loży Radiowej” był wojewoda opolski Adrian Czubak, który odniósł się do zarzutów o „chodzenie na krótkim partyjnym łańcuchu”, jakie postawi ... » więcej 2018-01-18, godz. 14:43 Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysł ... - Moim zdaniem, wystąpienie posła Ryszarda Wilczyńskiego w Sejmie wpisuje się w strategię opozycji, która próbuje wmówić opinii publicznej, że w kraju dzieją ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:48 Loża Radiowa na sesji Rady Powiatu Kluczborskiego. Dlaczego trzeba było zamknąć internę Powiatowego Centrum Zdrowia? C ... Co zrobić, by ponownie uruchomić oddział wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczestnicy sesji Rady ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:51 Jakub Roszuk o pomorze ryb, trudnych rozmowach z RZGW i walce z kłusownikami - Tu już nie chodzi o straty gospodarcze, ale po prostu o ochronę środowiska. Niestety, nikt nie chce się na serio nad tym problemem pochylić - mówił w Loży R ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:33 Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła - Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i No ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:29 Maciej Stefański o przeprawie, o którą Brzeg walczył od ćwierć wieku, a także o kontrowersyjnym więzieniu za pół milia ... - To było kilkadziesiąt wyjazdów do ministerstw, wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą i wojewodą Adrianem Czubakiem. W końcu udało się nam przekonać decyden ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:24 Ryszard Wilczyński o kompromisie aborcyjnym, projekcie "Ratujmy kobiety" i zadaniach wojewodów - Projekt "Ratujmy kobiety" został wrzucony pod obrady w najgorszym możliwym momencie. W chwili, gdy trzeba zrobić wszystko, by obronić wypracowany przed laty ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:33 Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic - W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej p ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:27 CWK powinno tętnić życiem W Loży Radiowej gościł też nowo powołany dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu Patryk Stasiak. Przedstawił swoje plany związane z funkcjonowani ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:36 Michał Siek o ciągle zmieniającym się systemie edukacji Gościem czwartkowej "Loży Radiowej" był Michał Siek, opolski kurator oświaty, który zwrócił uwagę, że siódme miejsce opolskiego "Ekonomika" w rankingu technik ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »