Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Małgorzata Wilkos wymijająco o konfliktach w opo ...
2017-11-10, 15:29 Autor: Marek Świercz

Małgorzata Wilkos wymijająco o konfliktach w opolskim samorządzie i ciepło o prezydencie Arkadiuszu Wiśniewskim

Rozmowa z Małgorzatą Wilkos
- Część decyzji prezydent Arkadiusz Wiśniewski podejmuje sam i to, że się akurat z nimi nie zgadzamy, nie znaczy jeszcze, że nasza współpraca układa się źle. Wręcz przeciwnie, oceniam, że ta współpraca jest dobra - tak dyplomatycznie mówiła w Loży Radiowej wiceprzewodnicząca opolskiej Rady Miasta Małgorzata Wilkos, bliska współpracownica wiceministra Patryka Jakiego, pytana o to, czy awantura o festiwal opolski nie ochłodziła relacji miedzy Jakim a Wiśniewskim.
Sytuacja w opolskim samorządzie coraz bardziej się komplikuje. Wiśniewski startował z poparciem Jakiego, dziś jednak dystansuje się od polityków, podkreśla swoją obywatelskość, co - zwłaszcza po sporze o festiwal - naraża go na publiczne ataki polityków prawicy, którzy wcześniej równie publicznie go wspierali. Wilkos dystansuje się jednak od tych sporów i o prezydencie wyraża się bardzo pochlebnie.

- Osobiście uważam, że w ciągu trzech lat urzędowania zrobił dla Opola więcej niż prezydent Ryszard Zembaczyński przez 12 lat - mówi. - Rozmawiam z opolanami i słyszę od nich głównie pochwały prezydenta. Dlatego zupełnie się nie dziwię, że w sondażu Gazety Wyborczej ponad połowa pytanych mieszkańców Opola deklaruje, że zagłosuje na niego w najbliższych wyborach. On sam jeszcze nie ogłosił, czy będzie kandydował, ale jestem przekonana, ze to zrobi.

Naszego gościa pytaliśmy także o nową mapę wyborczą Opola. Zdaniem polityczki Solidarnej Polski, podział na cztery okręgi zaproponowany przez opolski ratusz jest racjonalny i powinien zostać zaakceptowany.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »