Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o wizycie prezydenta Rp Andrzeja D ...
2017-11-10, 14:42 Autor: Marek Świercz

Adrian Czubak o wizycie prezydenta Rp Andrzeja Dudy w Krapkowicach oraz opolskich inicjatywach w ramach projektu "Niepodległa"

Adrian Czubak o wizycie prezydenta Rp Andrzeja Dudy w Krapkowicach oraz opolskich inicjatywach w ramach projektu "Niepodległa"
- Na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą zapraszamy wszystkich chętnych, spotkanie zaczyna się w poniedziałek o 16:30 w hali Otmętu w Krapkowicach, ale z przyczyn związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa trzeba rzecz jasna się tam zjawić jakąś godzinę wcześniej - mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak. - Bardzo dziękuję lokalnym samorządowcom za sprawne przygotowanie wizyty prezydenta - dodaje nasz gość.
Informację o wizycie prezydenta RP media otrzymały dopiero w czwartek po południu, czyli można powiedzieć, że to wizyta dość nagła. Z drugiej strony, jest to wizyta zapowiadana od dawna - Andrzej Duda obiecywał, że na pewno odwiedzi dwa opolskie powiaty, których nie zdążył odwiedzić w czasie kampanii prezydenckiej.

- I słowa dotrzymał, rok temu był w Strzelcach Opolskich, to była rocznica Września i prezydent oprócz Strzelec odwiedził także miejsce kaźni Żołnierzy Wyklętych w Barucie oraz Górę św. Anny - mówi Czubak. - Tym razem przybywa do nas w okolicach Święta Niepodległości.

Wojewoda skorzystał z okazji, by przypomnieć, że w ramach rządowej akcji "Niepodległa" województwo opolskie otrzymało z resortu kultury dofinansowanie trzech projektów: stworzenia patriotycznego murala na murze Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, cyklu audycji na antenie Radia Opola, w ramach których prezentowane są wspomnienia osób związanych z ważnymi dla regionu wydarzeniami, wreszcie - wystawy poświęconej ciekawym postaciom kobiet mieszkających kiedyś na Opolszczyźnie.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »