Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Wujec o rewitalizacji dworca PKS, uzbraja ...
2017-11-09, 14:41 Autor: Marek Świercz

Maciej Wujec o rewitalizacji dworca PKS, uzbrajaniu strefy w Karczowie i kamionce, z której paruje woda

Maciej Wujec o rewitalizacji dworca PKS, uzbrajaniu strefy w Karczowie i kamionce, z której paruje woda
- Przekształcenie dworca PKS jest częścią wielkiego planu rewitalizacji centrum Opola. Mamy szansę na uzyskanie unijnego dofinansowania, stąd piątkowa sesja nadzwyczajna, na której poprosimy o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Prace projektowe pokazały bowiem, że budynki, które zamierzamy tam postawić, nie są zgodne z obecnym planem - mówił w Loży Radiowej wiceprezydent Opola Maciej Wujec.
Przypomnijmy: poprzednie władze Opola nie zdecydowały się na przejęcie opolskiego PKS-u, który został ostatecznie kupiony, razem z dworcem autobusowym, kupiony przez Sindbada, czyli wielkiego prywatnego przewoźnika. W ostatnim czasie władze Opola, już nowe, wynegocjowały przejęcie dworca, który ma zostać przekształcony w nowoczesne centrum przesiadkowe, z parkingami i pokaźną ilością zieleni. Znikną także budki pamiętające czasy narodzin polskiego kapitalizmu. Jak tłumaczy nasz gość, centrum będzie prowadzone przez wybranego operatora i ponieważ w założeniu ma być ogólnodostępne, będą mogli z niego korzystać także ci prywatni przewoźnicy, którzy dziś zabierają pasażerów z okolicznych ulic, przyczyniając się do pogłębienia problemów komunikacyjnych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o uzbrojeniu strefy ekonomicznej w okolicach Karczowa, gdzie Opola ma, po zmianie granic, 120 hektarów w WSSE do zagospodarowania.

- Podobnie jak niektóre inne samorządy nie zdecydowaliśmy się na uzbrojenie tych terenów za unijne pieniądze, bo warunki stawiane przez unię nie są korzystne. Gdyby nie udało się nam ściągnąć odpowiedniej liczby małych i średnich firm, musielibyśmy te pieniądze oddać - mówi nam Wujec.

Kolejny temat to woda znikająca z kamionki Bolko, Jak się okazuje, woda nie wycieka, ale - z powodu kilku kolejnych suchych lat - po prostu wyparowuje.

- Nie da się tam dolać wody z Odry, bo to by kamionkę zniszczyło. Liczymy na naturę, czyli na to, że popada - dodaje nasz gość.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »