Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Wujec o rewitalizacji dworca PKS, uzbraja ...
2017-11-09, 14:41 Autor: Marek Świercz

Maciej Wujec o rewitalizacji dworca PKS, uzbrajaniu strefy w Karczowie i kamionce, z której paruje woda

Maciej Wujec o rewitalizacji dworca PKS, uzbrajaniu strefy w Karczowie i kamionce, z której paruje woda
- Przekształcenie dworca PKS jest częścią wielkiego planu rewitalizacji centrum Opola. Mamy szansę na uzyskanie unijnego dofinansowania, stąd piątkowa sesja nadzwyczajna, na której poprosimy o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Prace projektowe pokazały bowiem, że budynki, które zamierzamy tam postawić, nie są zgodne z obecnym planem - mówił w Loży Radiowej wiceprezydent Opola Maciej Wujec.
Przypomnijmy: poprzednie władze Opola nie zdecydowały się na przejęcie opolskiego PKS-u, który został ostatecznie kupiony, razem z dworcem autobusowym, kupiony przez Sindbada, czyli wielkiego prywatnego przewoźnika. W ostatnim czasie władze Opola, już nowe, wynegocjowały przejęcie dworca, który ma zostać przekształcony w nowoczesne centrum przesiadkowe, z parkingami i pokaźną ilością zieleni. Znikną także budki pamiętające czasy narodzin polskiego kapitalizmu. Jak tłumaczy nasz gość, centrum będzie prowadzone przez wybranego operatora i ponieważ w założeniu ma być ogólnodostępne, będą mogli z niego korzystać także ci prywatni przewoźnicy, którzy dziś zabierają pasażerów z okolicznych ulic, przyczyniając się do pogłębienia problemów komunikacyjnych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o uzbrojeniu strefy ekonomicznej w okolicach Karczowa, gdzie Opola ma, po zmianie granic, 120 hektarów w WSSE do zagospodarowania.

- Podobnie jak niektóre inne samorządy nie zdecydowaliśmy się na uzbrojenie tych terenów za unijne pieniądze, bo warunki stawiane przez unię nie są korzystne. Gdyby nie udało się nam ściągnąć odpowiedniej liczby małych i średnich firm, musielibyśmy te pieniądze oddać - mówi nam Wujec.

Kolejny temat to woda znikająca z kamionki Bolko, Jak się okazuje, woda nie wycieka, ale - z powodu kilku kolejnych suchych lat - po prostu wyparowuje.

- Nie da się tam dolać wody z Odry, bo to by kamionkę zniszczyło. Liczymy na naturę, czyli na to, że popada - dodaje nasz gość.

Zobacz także

2018-01-19, godz. 15:00 Wojewoda: jestem politykiem i realizuję program rządu PiS Gościem piątkowej „Loży Radiowej” był wojewoda opolski Adrian Czubak, który odniósł się do zarzutów o „chodzenie na krótkim partyjnym łańcuchu”, jakie postawi ... » więcej 2018-01-18, godz. 14:43 Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysł ... - Moim zdaniem, wystąpienie posła Ryszarda Wilczyńskiego w Sejmie wpisuje się w strategię opozycji, która próbuje wmówić opinii publicznej, że w kraju dzieją ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:48 Loża Radiowa na sesji Rady Powiatu Kluczborskiego. Dlaczego trzeba było zamknąć internę Powiatowego Centrum Zdrowia? C ... Co zrobić, by ponownie uruchomić oddział wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczestnicy sesji Rady ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:51 Jakub Roszuk o pomorze ryb, trudnych rozmowach z RZGW i walce z kłusownikami - Tu już nie chodzi o straty gospodarcze, ale po prostu o ochronę środowiska. Niestety, nikt nie chce się na serio nad tym problemem pochylić - mówił w Loży R ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:33 Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła - Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i No ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:29 Maciej Stefański o przeprawie, o którą Brzeg walczył od ćwierć wieku, a także o kontrowersyjnym więzieniu za pół milia ... - To było kilkadziesiąt wyjazdów do ministerstw, wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą i wojewodą Adrianem Czubakiem. W końcu udało się nam przekonać decyden ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:24 Ryszard Wilczyński o kompromisie aborcyjnym, projekcie "Ratujmy kobiety" i zadaniach wojewodów - Projekt "Ratujmy kobiety" został wrzucony pod obrady w najgorszym możliwym momencie. W chwili, gdy trzeba zrobić wszystko, by obronić wypracowany przed laty ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:33 Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic - W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej p ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:27 CWK powinno tętnić życiem W Loży Radiowej gościł też nowo powołany dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu Patryk Stasiak. Przedstawił swoje plany związane z funkcjonowani ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:36 Michał Siek o ciągle zmieniającym się systemie edukacji Gościem czwartkowej "Loży Radiowej" był Michał Siek, opolski kurator oświaty, który zwrócił uwagę, że siódme miejsce opolskiego "Ekonomika" w rankingu technik ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »