Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Stanisław Rakoczy o certyfikatach OROT-u i rosną ...
2017-11-08, 15:00 Autor: Marek Świercz

Stanisław Rakoczy o certyfikatach OROT-u i rosnącej atrakcyjności turystycznej Opolszczyzny

Stanisław Rakoczy o rosnącej atrakcyjności turystycznej Opolszczyzny
- Kiedy zostawałem prezesem OROT-u, na Opolszczyźnie nie było ani jednego czterogwiazdkowego hotelu, dziś mamy ich kilkanaście i jeden pięciogwiazdkowy w Sulisławiu - stwierdził w Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, wicemarszałek regionu a zarazem prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Wielkie ukłony pod adresem samorządów, które są w naszej organizacji i które zgodziły się ostatnio na podniesienie składki. Bo promocja kosztuje - dodał nasz gość.
Rakoczy przyszedł do Loży prosto z wielkiej gali, na której rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny. W tym roku zgłoszeń było bardzo dużo, więc kapituła zdecydowała się na przyznanie pięciu wyróżnień i czterech certyfikatów OROT-u.

- Wyróżnienie otrzymały: Fabryka Robotów w Łączniku, powiat krapkowicki za festiwal dyń Bania Fest, hotel w Jakubowicach za bogatą ofertę, także jeździecką, Nysa za profesjonalnie przygotowany szlak miejski, wreszcie ośrodek kultury w Grodkowie za festiwal Muzyczna Jesień, który organizowany jest nieprzerwanie od 1970 roku - wylicza Rakoczy. - Certyfikaty przyznano GOSiR-owi w Zakrzowie, który jest także ośrodkiem szkolenia olimpijskiego w jeździectwie, zamek w Mosznej za całokształt swojej aktywności turystycznej, dzięki której liczba turystów sięga już 200 tysięcy rocznie, zamek książęcy w Niemodlinie, gdzie renowacji towarzyszy otwarcie na turystów, a także festiwal Opolskie Lamy, który w tym roku miał swoją 15. edycję.

Naszego gościa pytaliśmy o to, jacy turyści przyjeżdżają na Opolszczyznę. Okazuje się, że przypomnieli sobie o nas turyści z "czarnego Śląska" (od zawsze zakochani w Jeziorach Turawskich), "sentymentalni" turyści z Niemiec, coraz liczniejsi Czesi a także Rosjanie, którzy zmienili trasę niektórych wycieczek po Europie, by móc odwiedzić nekropolię w Łambinowicach.

- Bardzo zależy nam także na rozwoju turystyki weekendowej. To oferta skierowana do mieszkańców Opolszczyzny, coraz bogatsza między innymi dzięki prężnie się rozwijającym gospodarstwom agroturystycznym - dodaje nasz gość.

Zobacz także

2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »