Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Stanisław Rakoczy o certyfikatach OROT-u i rosną ...
2017-11-08, 15:00 Autor: Marek Świercz

Stanisław Rakoczy o certyfikatach OROT-u i rosnącej atrakcyjności turystycznej Opolszczyzny

Stanisław Rakoczy o rosnącej atrakcyjności turystycznej Opolszczyzny
- Kiedy zostawałem prezesem OROT-u, na Opolszczyźnie nie było ani jednego czterogwiazdkowego hotelu, dziś mamy ich kilkanaście i jeden pięciogwiazdkowy w Sulisławiu - stwierdził w Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, wicemarszałek regionu a zarazem prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Wielkie ukłony pod adresem samorządów, które są w naszej organizacji i które zgodziły się ostatnio na podniesienie składki. Bo promocja kosztuje - dodał nasz gość.
Rakoczy przyszedł do Loży prosto z wielkiej gali, na której rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny. W tym roku zgłoszeń było bardzo dużo, więc kapituła zdecydowała się na przyznanie pięciu wyróżnień i czterech certyfikatów OROT-u.

- Wyróżnienie otrzymały: Fabryka Robotów w Łączniku, powiat krapkowicki za festiwal dyń Bania Fest, hotel w Jakubowicach za bogatą ofertę, także jeździecką, Nysa za profesjonalnie przygotowany szlak miejski, wreszcie ośrodek kultury w Grodkowie za festiwal Muzyczna Jesień, który organizowany jest nieprzerwanie od 1970 roku - wylicza Rakoczy. - Certyfikaty przyznano GOSiR-owi w Zakrzowie, który jest także ośrodkiem szkolenia olimpijskiego w jeździectwie, zamek w Mosznej za całokształt swojej aktywności turystycznej, dzięki której liczba turystów sięga już 200 tysięcy rocznie, zamek książęcy w Niemodlinie, gdzie renowacji towarzyszy otwarcie na turystów, a także festiwal Opolskie Lamy, który w tym roku miał swoją 15. edycję.

Naszego gościa pytaliśmy o to, jacy turyści przyjeżdżają na Opolszczyznę. Okazuje się, że przypomnieli sobie o nas turyści z "czarnego Śląska" (od zawsze zakochani w Jeziorach Turawskich), "sentymentalni" turyści z Niemiec, coraz liczniejsi Czesi a także Rosjanie, którzy zmienili trasę niektórych wycieczek po Europie, by móc odwiedzić nekropolię w Łambinowicach.

- Bardzo zależy nam także na rozwoju turystyki weekendowej. To oferta skierowana do mieszkańców Opolszczyzny, coraz bogatsza między innymi dzięki prężnie się rozwijającym gospodarstwom agroturystycznym - dodaje nasz gość.

Zobacz także

2018-04-24, godz. 15:39 Aleksandra Albera o Ochotniczych Hufcach Pracy, które kształcą, wychowują i doradzają - Ochotnicze Hufce Pracy wspierają młodzież. Działają zarówno hufce stacjonarne, jak i dochodzące, w których młodzież uczy się, zdobywa nowe kwalifikacje zawo ... » więcej 2018-04-24, godz. 14:45 Krzysztof Gaworski o pikach benzenu, za którymi może stać pogoda i smogu, który powoli zasypia W ostatni poniedziałek w Kędzierzynie-Koźlu znów odnotowano wzrost poziomu benzenu w powietrzu. Najwyższe poziomy zanotowano między godziną 3 a 5 rano - prawi ... » więcej 2018-04-23, godz. 14:32 Jerzy Czerwiński o celebrowanych zeznaniach Tuska i o zdziwieniu wobec pomnikowej czci dla dawnego hegemona - Jako ówczesny szef rządu, na pewno Donald Tusk ma coś do powiedzenia na temat organizacji wizyt smoleńskich, więc powinien się tą wiedzą podzielić. W tego t ... » więcej 2018-04-23, godz. 14:12 Janusz Sanocki o zeznaniach Donalda Tuska i "piątce Morawieckiego" Gościem Parlamentarnego Poniedziałku w Loży Radiowej, tym razem nietypowo, bo nie w studiu Radia Opole, a telefonicznie był poseł niezrzeszony Janusz Sanocki. ... » więcej 2018-04-20, godz. 14:08 Łukasz Sasuła o tym, dlaczego gry komputerowe wciągają starych i młodych - Grałem w kilka tysięcy gier komputerowych - przyznał w Loży Radiowej Łukasz Sasuła, doktorant zajmujący się naukowo tematyką narracyjności gier. Ocenił równ ... » więcej 2018-04-19, godz. 16:33 Bernard Gaida o nauczanie języka niemieckiego, prawach mniejszości i nadchodzących wyborach - Jesteśmy w sporze z resortem edukacji. W 2009 roku ministerstwo stwierdziło, że język nauczany jako język mniejszości może być traktowany także jako język o ... » więcej 2018-04-19, godz. 10:59 Katarzyna Czochara o przyszłości Aleksandrówki, udanej "piątce Morawieckiego" i konkursie patriotycznym dla młodych op ... - Jeśli nyskie starostwo będzie prowadziło w Aleksandrówce działalność medyczną, może liczyć na moja pomoc w pozyskaniu pieniędzy na konieczny remont ośrodka ... » więcej 2018-04-18, godz. 14:58 Barbara Zając o tym, dlaczego Pokój chce być uzdrowiskiem, nie chce za to Puszczy Śląskiej - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tworzeniu na terenie naszej gminy parku narodowego Puszcza Śląska. Radni podjęli już uchwałę w tej sprawie - mówiła w Loży R ... » więcej 2018-04-18, godz. 13:00 Andrzej Buła o Opolszczyźnie AD 2030, publicznej Aleksandrówce, niepotrzebnej puszczy i partyjnym kandydacie na prezyd ... - Jeśli chodzi o przyszłość regionu, jestem optymistą - mówił w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, pytamy o refleksje po konferencji poświęconej perspektyw ... » więcej 2018-04-17, godz. 14:54 Aleksandra Zwarycz o tym, dlaczego i w jakim zakresie włodarze Opola dzielą się władzą z mieszkańcami - Jak duże kwoty opolski samorząd przeznacza na zadania, które zleca organizacjom pozarządowym? Myślę, ze jest to około 15 mln zł rocznie, ale to jednak nie j ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »