Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie…
2017-09-14, 14:31 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda

Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda
- Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - stwierdziła w Loży Radiowej Katarzyna Kownacka, opolska dziennikarka, obecnie specjalista od kontaktu z mediami w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.
Zdaniem naszego gościa, uzyskane wtedy dane mówią same za siebie. Spontanicznie kojarzy Opole z festiwalem 67 procent Polaków, 57 procent kojarzy Opole przede wszystkim z festiwalem a 44 procent - wyłącznie z festiwalem.

- Myślę, że trzy czwarte miast zazdrości nam tej imprezy, której marka była wypracowywana latami - twierdzi Kownacka.

Naszego gościa poprosiliśmy jednak nie tylko o ocenę marketingowej siły KFPP, ale także o odrobinę wspomnień na temat festiwali, które oglądała jako widz albo obsługiwała jako dziennikarka opolskich i polskich mediów. Jak się okazuje, w rodzinnym domu Kasi Kownackiej oglądanie festiwalu było tradycją i ona sama robiła to mniej więcej od szóstego roku życia. Potem zawodowo była na kilkunastu festiwalach.

- Jest pewna moda na krytykowanie opolskiego festiwalu, której ja jednak nie hołduję, bo uważam go za imprezę ważną, która bywa czasem lepsza, czasem gorsza, ale jest warta uwagi - mówiła Kownacka. - Osobiście bardzo sobie cenię zwłaszcza koncerty związane z twórczością konkretnego artysty, niesamowite wrażenie zrobił na mniej koncert poświęcony Ewie Demarczyk.

A koncerty nieudane? I tych rzecz jasna nie brakowało.

- Pamiętam występ pewnej aktorki, która próbowała na scenie wejść w rolę znakomitej artystki, obdarzonej znakomitymi warunkami głosowymi i doskonałym warsztatem. Mogła sobie ten występ darować - mówi nasz gość.

Zobacz także

2021-12-28, godz. 08:44 Szymon Ogłaza o brakujących pieniądzach we wkładach własnych do inwestycji drogowych i kolejowych - Zrobiliśmy więcej niż mieliśmy zaplanowane - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon oGlaza, członek zarządu województwa, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-27, godz. 13:25 Katarzyna Czochara o wecie prezydenta do ustawy medialnej, obwodnicach i nowej "S" z Prądów do Blachowni, tarczy antyinflacyjnej… - Na pewno będziemy się nad tą ustawą pochylać. To ważna ustawa, ona reguluje zapisy prawa unijnego. Myślę, że dalsze prace spowodują, że jednak ta… » więcej 2021-12-27, godz. 08:46 Sławomir Kłosowski o tym, że sytuacja epidemiologiczna w Opolu jest najgorsza w Polsce, ale też o tym, że "widać… - Zadziwiająca jest sytuacja Opola w prognozach matematyków. Widać mocno utrzymujący się wariant Delta. Opole nabija nam wysoką średnią krajową i wysoką… » więcej 2021-12-23, godz. 14:49 Dr Ewa Kosowska-Korniak o zasadach dobrej rozmowy przy wigilijnym stole O tym jak rozmawiać przy wigilijnym stole, jakie tematy poruszać, a czego lepiej unikać i o tym jak ważne jest słuchanie - gościem Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-24, godz. 08:53 Ks. Waldemar Klinger w wigilijny poranek o tym, że Jezus ma sporą konkurencję i próbach laicyzacji Świąt - Pan Jezus ma ostrą konkurencję - powiedział w Porannej Loży Radiowej ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry z którym rozmawialiśmy w wigilijny… » więcej 2021-12-23, godz. 17:45 Popołudniowa Loża Radiowa "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o ekonomicznych prognozach na 2022 rok Gośćmi Loży byli dr Jerzy Szteliga (OPZZ), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo Handlowa) i dr… » więcej 2021-12-23, godz. 14:08 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. dr hab. Witoldem Kaweckim Dzień przed Wigilią w Południowej Loży nie mogło zabraknąć wątku religijnego. Skąd próby laicyzacji Świąt Bożego Narodzenia i czy są skuteczne? O… » więcej 2021-12-23, godz. 08:56 Wojciech Komarzyński o grudniowych naborach w ARiMR i podsumowaniu działalności w 2021 - Dzięki wsparciu, Koła Gospodyń Wiejskich doskonale się rozwijają i kultywują tradycje śląska opolskiego - mówił w Porannejosy Radiowej Wojciech Komarzynski… » więcej 2021-12-22, godz. 18:28 Dr Ewelina Klimczak z CMJW o tym jak spędzano Boże Narodzenie w obozach jenieckich » więcej 2021-12-22, godz. 13:46 Martyna Nakonieczny z klubu PiS komentuje budżet województwa na 2022 rok » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »