Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu ...
2017-09-11, 14:38 Autor: Marek Świercz

Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu i pomyśle na Centrum Wystawienniczo-Kongresowe [FILM]

Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu i pomyśle na Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
- Czy prezydent często pyta o radę? Jesteśmy w stałym kontakcie. A czy ceni sobie moje rady? O to musicie zapytać pana prezydenta - mówił w Loży Radiowej Sebastian Paroń, doradca prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, uważany przez niektórych za wpływową szarą eminencję, która miała między innymi wpływ na decyzję o zerwaniu umowy z TVP w czerwcu tego roku. - To spekulacje - komentuje krótko Paroń.
Jak przystało na osobistego doradcę szefa, nasz gość o swoich obowiązkach mówił ogólnikami, nie wychodząc praktycznie poza stwierdzenia, że dyskutuje z prezydentem i o sprawach bieżących, i o strategicznych wizjach rozwoju miasta. O sobie też opowiada niechętnie: mówi, że zna prezydenta Wiśniewskiego od 15 lat a praca w urzędzie jest jego pierwszym stanowiskiem w administracji publicznej, wcześniej działał bowiem w biznesie.

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu, od chwili odejścia Beaty Polaczek, Paroń kieruje pracami Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, występując jako zastępca dyrektora. Jak zapewnia, nie jest zainteresowany stanowiskiem dyrektora CWK, bo ten ma zostać wyłoniony w konkursie.

- Dziś upływa termin składania ofert, do końca tygodnia powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora placówki - mówi.

Zapytany o wizję rozwoju CWK, Paroń zwraca uwagę na to, że choćby z uwagi na położenie w zachodniej, mniej zaludnionej części Opola, placówka ta nie bardzo nadaje się do organizowania dużych imprez masowych (bo te lepiej się udają na rynku czy w Okrąglaku), dlatego powinina się skupić na dobrze sprofilowanych imprezach biznesowych albo - jak niedawny festiwal tatuażu - imprezach niszowych, mogących liczyć na bardzo konkretną publiczność.

Zobacz także

2018-02-20, godz. 15:34 Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej Nowoczesnej i planach jednoczącej się opozycji - Chcemy zapytać Opolan, co sądzą o sytuacji w służbie zdrowia i namówić ich do wsparcia naszej kampanii pisania wniosków do ministra zdrowia o zmianę zasad f ... » więcej 2018-02-20, godz. 15:33 Adrian Czubak o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego, trasie E 30 oraz benzenie w Kędzierzynie-Koźlu - Audyt otwarcia pokazał, że na decyzję nadal czeka dokładnie 13 tysięcy 866 spraw, niektóre zaległości sięgały roku 2007. Nam udało się w ciągu dwóch miesięc ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:16 Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna Idziorek o tym, dlaczego nie należy się obawiać nowego zakładu karn ... - Uważam, że poseł Paweł Grabowski rozpoczął akcję referendalną niezgodnie z przepisami, ale jeśli dopełni formalności i złoży prawidłowy wniosek, pomogę mu z ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:15 Katarzyna Czochara o tym, dlaczego opolski PiS popiera nowy zakład karny na Opolszczyźnie, jednak niekoniecznie w Brze ... - Uważamy tę inwestycję za bardzo potrzebną i jesteśmy wdzięczni wiceministrowi Jakiemu, że pamięta o Opolszczyźnie i chce ją zlokalizować n naszym terenie, a ... » więcej 2018-02-16, godz. 16:48 Arkadiusz Karbowiak o oskarżeniu przez portal NaTemat, nowej książce Piotra Zychowicza oraz stanie prac nad budową Muz ... Pochodzący z Opola Arkadiusz Karbowiak, były wiceprezydent miasta, a obecnie dyrektor warszawskiej spółki budującej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Poli ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:21 Iwona Święch-Olender i Piotr Regeńczuk o tym, czego oczekuje zagraniczny inwestor - Zainteresowanie potencjalnego inwestora działkami na terenie naszego województwa to dopiero początek długiej drogi - mówili w Loży Radiowej Iwona Święch-Ole ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:20 Ks. Joachim Kobienia o tym, jak powinniśmy przeżywać Wielki Post - Wielkopostna trójca to post, jałmużna i modlitwa - mówił w Loży Radiowej ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy opolskiej kurii diecezjalnej. - Stara tradyc ... » więcej 2018-02-14, godz. 14:23 Tadeusz Kauch o rewitalizacji rynku w Ujeździe i o dziele swojego życia Ujazd przygotowuje się do rewitalizacji rynku. Są już pieniądze, ale jest też problem. Dotychczasowy dzierżawca gminnego terenu położonego w centrum miasta, w ... » więcej 2018-02-14, godz. 13:33 Krzysztof Drynda o prorodzinnej i antysmogowej komunikacji w Opolu Darmowa komunikacja miejska dla kierowców, ale i pasażerów prywatnych aut - taką propozycję ma klub opolskich radnych Razem dla Opola. Dziś w Opolu obowiązuje ... » więcej 2018-02-13, godz. 17:40 Leszek Stański o tym, że rywale Sabiny Nowosielskiej jeszcze się nie ujawnili W drugiej części Loży Radiowej jej gospodarze, Ewa Skrabacz i Tomasz Gdula, rozmawiali z redaktorem naczelnym tygodnika „7 DNI” Leszkiem Stańskim. Stwierdził ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »