Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu ...
2017-09-11, 14:38 Autor: Marek Świercz

Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu i pomyśle na Centrum Wystawienniczo-Kongresowe [FILM]

Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu i pomyśle na Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
- Czy prezydent często pyta o radę? Jesteśmy w stałym kontakcie. A czy ceni sobie moje rady? O to musicie zapytać pana prezydenta - mówił w Loży Radiowej Sebastian Paroń, doradca prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, uważany przez niektórych za wpływową szarą eminencję, która miała między innymi wpływ na decyzję o zerwaniu umowy z TVP w czerwcu tego roku. - To spekulacje - komentuje krótko Paroń.
Jak przystało na osobistego doradcę szefa, nasz gość o swoich obowiązkach mówił ogólnikami, nie wychodząc praktycznie poza stwierdzenia, że dyskutuje z prezydentem i o sprawach bieżących, i o strategicznych wizjach rozwoju miasta. O sobie też opowiada niechętnie: mówi, że zna prezydenta Wiśniewskiego od 15 lat a praca w urzędzie jest jego pierwszym stanowiskiem w administracji publicznej, wcześniej działał bowiem w biznesie.

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu, od chwili odejścia Beaty Polaczek, Paroń kieruje pracami Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, występując jako zastępca dyrektora. Jak zapewnia, nie jest zainteresowany stanowiskiem dyrektora CWK, bo ten ma zostać wyłoniony w konkursie.

- Dziś upływa termin składania ofert, do końca tygodnia powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora placówki - mówi.

Zapytany o wizję rozwoju CWK, Paroń zwraca uwagę na to, że choćby z uwagi na położenie w zachodniej, mniej zaludnionej części Opola, placówka ta nie bardzo nadaje się do organizowania dużych imprez masowych (bo te lepiej się udają na rynku czy w Okrąglaku), dlatego powinina się skupić na dobrze sprofilowanych imprezach biznesowych albo - jak niedawny festiwal tatuażu - imprezach niszowych, mogących liczyć na bardzo konkretną publiczność.

Zobacz także

2017-09-20, godz. 12:46 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu na kanapie, zwolennikach dobrej zmiany w ratuszu i Opolu stolicy sportu na najwyższym ... - Jest jeszcze czas - tak na pytanie o rozmowy z TVP na temat przyszłorocznego festiwalu w Opolu odpowiedział prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Jak stwie ... » więcej 2017-09-19, godz. 19:14 Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego informował, że na bieżąco dokonywane jest wyrównywanie wynagrodzeń tych pracowników szpitala, k ... » więcej 2017-09-19, godz. 07:11 Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o tym, że opozycja szuka obywatelskiego kandydata na prezydenta Opola - Nie zmieniłem zdania, nie zamierzam kandydować na prezydenta Opola, potrzebujemy obywatelskiego ponadpartyjnego kandydata – mówił w Loży Radiowej poseł Plat ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:54 Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików - Chcemy przypomnieć dzieje opolskich ewangelików, okazja jest 500-lecie ogłoszenia tez Marcina Lutra - mówili w Loży Radiowej ks. Wojciech Pracki, proboszcz ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:42 Halina Żyła o tym, że kiedyś Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (w tej kolejności) był bardziej ludzki i bardziej opol ... - Z festiwalem opolskim wiąże mnie wiele pięknych wspomnień, jeszcze z ostatnich lat podstawówki i szkoły średniej. Młodym ludziom trudno było dostać bilet, a ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:47 Jerzy Lehmann i Krzysztof Krupa o tym, że filateliści zbierają nie tylko znaczki [FILM] - To nie jest tanie hobby, ale w poszukiwaniu cennych wolumenów ważniejsza od pieniędzy jest wiedza - mówili w Loży Radiowej Krzysztof Krupa i Jerzy Lehmann, ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:31 Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda - Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - ... » więcej 2017-09-14, godz. 11:18 Jerzy Materna o tym, że Polski nie stać na rezygnację z poprawy żeglowności Odry i innych polskich rzek - Jestem zbudowany dzisiejszym spotkanie, ponad 20 różnych podmiotów - samorządowcy, przedsiębiorcy, stowarzyszenia - spotkało się na zaproszenie wojewody, że ... » więcej 2017-09-13, godz. 09:39 Maciej Jastrzębski o tym, że Rosjan naprawdę da się lubić, gorzej z Rosją - Rosję jako Rosję i samych Rosjan da się lubić, zwłaszcza w tych egzotycznych częściach kraju, gdzieś na Kamczatce, gdzie sympatycznym ludziom towarzyszy urz ... » więcej 2017-09-13, godz. 10:02 Michał Pytlik i Kamila Jarońska o prawicowych radnych pozbawionych wrażliwości społecznej i o tym, że nie mamy jeszcze ... - Nasz projekt kontraktu społecznego został odrzucony po prostu dlatego, że był wyraźnie lewicowy, a opolska Rada Miasta jest zdominowana przez prawicę - tak ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »