Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolit ...
2017-09-06, 07:54 Autor: Agnieszka Stefaniak

Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolitycznych projektach społecznych dla Opola

Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolitycznych projektach społecznych dla Opola
Radni Opola na ostatniej sesji przyjęli dwa projekty społeczne zgłoszone przez działaczy młodzieżówek prawicowych. Z pomysłem na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusami dla zasłużonych krwiodawców wystąpili działacze Młodej Prawicy. Młodzi Konserwatyści z kolei przygotowali projekt zezwalający na hodowlę pszczół w mieście.
- Na całym świecie to nie jest żadne novum. W Paryżu tradycja hodowli pszczół w mieście sięga 1876 roku. Pasieki są w Londynie, są w Berlinie. Teraz mogą być też w Opolu. Na określonych oczywiście zasadach. Są już pierwsi chętni do organizacji miejskich pasiek - dodaje Krukowski.

Pomysł na uchwałę dot. bezpłatnych przejazdów transportem miejskim w Opolu powstał z kolei w gronie działaczy Młodej Prawicy.

- Jesteśmy krwiodawcami i zaczęliśmy drążyć temat. Kiedyś stowarzyszenie Horyzonty zgłaszało ten temat, ale nie udało się go wprowadzić. Teraz koniunktura się odwróciła. I najważniejsze, że bezpartyjni krwiodawcy mogą z tej ulgi korzystać - wyjaśnia Arkadiusz Jasiński.

W Opolu takich osób według danych RCKiK jest 100.

Pytani o zbiórkę podpisów pod projektami młodzi działacze mówią, że nie było problemów. - Podczas zbierania podpisów pod projektem zawsze informujemy, jaką jesteśmy organizacją. Te projekty nie wiązały się z emocjami politycznymi. Są apolityczne, społeczne, dlatego pewnikiem spotkały się z poparciem mieszkańców - wyjaśniają.Zobacz także

2018-02-20, godz. 15:34 Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej Nowoczesnej i planach jednoczącej się opozycji - Chcemy zapytać Opolan, co sądzą o sytuacji w służbie zdrowia i namówić ich do wsparcia naszej kampanii pisania wniosków do ministra zdrowia o zmianę zasad f ... » więcej 2018-02-20, godz. 15:33 Adrian Czubak o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego, trasie E 30 oraz benzenie w Kędzierzynie-Koźlu - Audyt otwarcia pokazał, że na decyzję nadal czeka dokładnie 13 tysięcy 866 spraw, niektóre zaległości sięgały roku 2007. Nam udało się w ciągu dwóch miesięc ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:16 Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna Idziorek o tym, dlaczego nie należy się obawiać nowego zakładu karn ... - Uważam, że poseł Paweł Grabowski rozpoczął akcję referendalną niezgodnie z przepisami, ale jeśli dopełni formalności i złoży prawidłowy wniosek, pomogę mu z ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:15 Katarzyna Czochara o tym, dlaczego opolski PiS popiera nowy zakład karny na Opolszczyźnie, jednak niekoniecznie w Brze ... - Uważamy tę inwestycję za bardzo potrzebną i jesteśmy wdzięczni wiceministrowi Jakiemu, że pamięta o Opolszczyźnie i chce ją zlokalizować n naszym terenie, a ... » więcej 2018-02-16, godz. 16:48 Arkadiusz Karbowiak o oskarżeniu przez portal NaTemat, nowej książce Piotra Zychowicza oraz stanie prac nad budową Muz ... Pochodzący z Opola Arkadiusz Karbowiak, były wiceprezydent miasta, a obecnie dyrektor warszawskiej spółki budującej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Poli ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:21 Iwona Święch-Olender i Piotr Regeńczuk o tym, czego oczekuje zagraniczny inwestor - Zainteresowanie potencjalnego inwestora działkami na terenie naszego województwa to dopiero początek długiej drogi - mówili w Loży Radiowej Iwona Święch-Ole ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:20 Ks. Joachim Kobienia o tym, jak powinniśmy przeżywać Wielki Post - Wielkopostna trójca to post, jałmużna i modlitwa - mówił w Loży Radiowej ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy opolskiej kurii diecezjalnej. - Stara tradyc ... » więcej 2018-02-14, godz. 14:23 Tadeusz Kauch o rewitalizacji rynku w Ujeździe i o dziele swojego życia Ujazd przygotowuje się do rewitalizacji rynku. Są już pieniądze, ale jest też problem. Dotychczasowy dzierżawca gminnego terenu położonego w centrum miasta, w ... » więcej 2018-02-14, godz. 13:33 Krzysztof Drynda o prorodzinnej i antysmogowej komunikacji w Opolu Darmowa komunikacja miejska dla kierowców, ale i pasażerów prywatnych aut - taką propozycję ma klub opolskich radnych Razem dla Opola. Dziś w Opolu obowiązuje ... » więcej 2018-02-13, godz. 17:40 Leszek Stański o tym, że rywale Sabiny Nowosielskiej jeszcze się nie ujawnili W drugiej części Loży Radiowej jej gospodarze, Ewa Skrabacz i Tomasz Gdula, rozmawiali z redaktorem naczelnym tygodnika „7 DNI” Leszkiem Stańskim. Stwierdził ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »