Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolit ...
2017-09-06, 07:54 Autor: Agnieszka Stefaniak

Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolitycznych projektach społecznych dla Opola

Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolitycznych projektach społecznych dla Opola
Radni Opola na ostatniej sesji przyjęli dwa projekty społeczne zgłoszone przez działaczy młodzieżówek prawicowych. Z pomysłem na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusami dla zasłużonych krwiodawców wystąpili działacze Młodej Prawicy. Młodzi Konserwatyści z kolei przygotowali projekt zezwalający na hodowlę pszczół w mieście.
- Na całym świecie to nie jest żadne novum. W Paryżu tradycja hodowli pszczół w mieście sięga 1876 roku. Pasieki są w Londynie, są w Berlinie. Teraz mogą być też w Opolu. Na określonych oczywiście zasadach. Są już pierwsi chętni do organizacji miejskich pasiek - dodaje Krukowski.

Pomysł na uchwałę dot. bezpłatnych przejazdów transportem miejskim w Opolu powstał z kolei w gronie działaczy Młodej Prawicy.

- Jesteśmy krwiodawcami i zaczęliśmy drążyć temat. Kiedyś stowarzyszenie Horyzonty zgłaszało ten temat, ale nie udało się go wprowadzić. Teraz koniunktura się odwróciła. I najważniejsze, że bezpartyjni krwiodawcy mogą z tej ulgi korzystać - wyjaśnia Arkadiusz Jasiński.

W Opolu takich osób według danych RCKiK jest 100.

Pytani o zbiórkę podpisów pod projektami młodzi działacze mówią, że nie było problemów. - Podczas zbierania podpisów pod projektem zawsze informujemy, jaką jesteśmy organizacją. Te projekty nie wiązały się z emocjami politycznymi. Są apolityczne, społeczne, dlatego pewnikiem spotkały się z poparciem mieszkańców - wyjaśniają.Zobacz także

2017-09-20, godz. 12:46 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu na kanapie, zwolennikach dobrej zmiany w ratuszu i Opolu stolicy sportu na najwyższym ... - Jest jeszcze czas - tak na pytanie o rozmowy z TVP na temat przyszłorocznego festiwalu w Opolu odpowiedział prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Jak stwie ... » więcej 2017-09-19, godz. 19:14 Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego informował, że na bieżąco dokonywane jest wyrównywanie wynagrodzeń tych pracowników szpitala, k ... » więcej 2017-09-19, godz. 07:11 Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o tym, że opozycja szuka obywatelskiego kandydata na prezydenta Opola - Nie zmieniłem zdania, nie zamierzam kandydować na prezydenta Opola, potrzebujemy obywatelskiego ponadpartyjnego kandydata – mówił w Loży Radiowej poseł Plat ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:54 Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików - Chcemy przypomnieć dzieje opolskich ewangelików, okazja jest 500-lecie ogłoszenia tez Marcina Lutra - mówili w Loży Radiowej ks. Wojciech Pracki, proboszcz ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:42 Halina Żyła o tym, że kiedyś Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (w tej kolejności) był bardziej ludzki i bardziej opol ... - Z festiwalem opolskim wiąże mnie wiele pięknych wspomnień, jeszcze z ostatnich lat podstawówki i szkoły średniej. Młodym ludziom trudno było dostać bilet, a ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:47 Jerzy Lehmann i Krzysztof Krupa o tym, że filateliści zbierają nie tylko znaczki [FILM] - To nie jest tanie hobby, ale w poszukiwaniu cennych wolumenów ważniejsza od pieniędzy jest wiedza - mówili w Loży Radiowej Krzysztof Krupa i Jerzy Lehmann, ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:31 Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda - Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - ... » więcej 2017-09-14, godz. 11:18 Jerzy Materna o tym, że Polski nie stać na rezygnację z poprawy żeglowności Odry i innych polskich rzek - Jestem zbudowany dzisiejszym spotkanie, ponad 20 różnych podmiotów - samorządowcy, przedsiębiorcy, stowarzyszenia - spotkało się na zaproszenie wojewody, że ... » więcej 2017-09-13, godz. 09:39 Maciej Jastrzębski o tym, że Rosjan naprawdę da się lubić, gorzej z Rosją - Rosję jako Rosję i samych Rosjan da się lubić, zwłaszcza w tych egzotycznych częściach kraju, gdzieś na Kamczatce, gdzie sympatycznym ludziom towarzyszy urz ... » więcej 2017-09-13, godz. 10:02 Michał Pytlik i Kamila Jarońska o prawicowych radnych pozbawionych wrażliwości społecznej i o tym, że nie mamy jeszcze ... - Nasz projekt kontraktu społecznego został odrzucony po prostu dlatego, że był wyraźnie lewicowy, a opolska Rada Miasta jest zdominowana przez prawicę - tak ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »