Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Szymon Ogłaza o tym, dlaczego Opolszczyzna postawiła…
2017-08-22, 08:20 Autor: Marek Świercz

Szymon Ogłaza o tym, dlaczego Opolszczyzna postawiła na kolejowe przejazdy pasażerskie

Szymon Ogłaza o realizacji idei zrównoważonego transportu
- Z punktu widzenia naszych pasażerskich przewozów kolejowych rok 2016 był feralny - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Szymon Ogłaza. - W grudniu 2015 roku miała miejsce kolizja z udziałem szynobusu. Okazało się, że w grę wchodzi wada konstrukcyjna i trzeba było wszystkie szynobusy przekazać wykonawcy, żeby poddał je remontowi - tłumaczył nasz gość.
Przypomnijmy: w 2104 roku opolski sejmik zdecydował, że transport zbiorowy na Opolszczyźnie będzie oparty na przewozach kolejowych. Ogłaza twierdzi, że była to dobra decyzja.

- Mamy dobrą sieć połączeń, mamy też solidny tabor, ostatnio kupiliśmy pięć pociągów marki Impuls, a w planach mamy dokupienie dwóch kolejnych. Udało się dzięki wynegocjowaniu niskiej ceny, po prostu zdecydowaliśmy się na kupienie pociągów jako pierwsi - tłumaczy. - Także spółka POLREGIO, które realizuje połączenia pasażerskie na nasze zlecenie, obiecała, że w przyszłym roku dołoży dwa zmodernizowane pociągi.

Ogłaza przyznaje przy tym, że konieczne są remonty linii kolejowych. Tu sztandarowym zadaniem jest trasa Opole - Nysa, gdzie w tej chwili przejazd trwa ponad półtorej godziny. W roku 2019, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, z Nysy do Opola będziemy jechać krócej niż godzinę.

Nasz gość zachęca przy tym do korzystania z tzw. biletu wspólnego. W Opolu posiadacze biletów miesięcznych MZK mogą korzystać z pociągów POLREGIO i w ciągu kilku minut dostać się pociągiem z centrum miasta na Zaodrze. Jeśli takich biletów nie mają, mogą kupić specjalny bilet w cenie 2 zł (dodajmy, że najtańszy bilet POLREGIO kosztuje 4,5 zł).

Zobacz także

2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-02-12, godz. 15:38 Paweł Nakonieczny o planach budowy obwodnic w kraju i na Opolszczyźnie - Jest to cały cykl, który ma na celu skomunikowanie kraju i jego zrównoważony rozwój - tak o realizowanych oraz zapowiedzianych inwestycjach w infrastrukturę… » więcej 2020-02-11, godz. 14:13 Janusz Ustrzycki o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w Internecie - Wyłudzenia danych, takich jak fotografia dowodu, może spowodować, że ktoś podszyje się pod nas, chcąc wziąć np. kredyt - mówił w Loży Radiowej podinsp. Janusz… » więcej 2020-02-11, godz. 13:20 Łukasz Lange o konieczności powiększenia i zmodernizowania Polderu Żelazna 25 lutego mają zostać otwarte oferty firm na przeprowadzenie prac przy rozbudowie i modernizacji polderu Żelazna, kluczowego dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego… » więcej 2020-02-10, godz. 14:19 Rajmund Miller o zmianach w Platformie Obywatelskiej, wielkiej polityce oraz narodowym planie walki z rakiem - Jest dużo energii, zapału w partii. Tworzymy nowe koła, jest dużo ludzi, którzy chcą działać w Platformie Obywatelskiej. Uważam zmiany za korzystne. Pierwszy… » więcej 2020-02-10, godz. 14:08 Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski o konwencji partii i planach reform - Po to była konwencja Solidarnej Polski, żeby pokazać, że mimo frontalnego ataku dokończenie reformy sądownictwa w Polsce musi być przeprowadzona do końca - mówiła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »