Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o ...
2017-08-04, 14:42 Autor: Marek Świercz

Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wystartował bez przeszkód

Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wystartował bez przeszkód
- Nie ma zgrzytów, wszystko przebiega bardzo płynnie - tak o pierwszych dniach naborów wniosków o świadczenia z programu Rodzina 500 plus mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak.
Jak mówi nasz gość, na Opolszczyźnie beneficjentami tego najgłośniejszego rządowego programu jest w tej chwili 83,5 tysiąca dzieci. Nie wiadomo, jaka jest liczba rodzin, które mają prawo do tego świadczenia, ale z niego nie korzystają. Nasz gość tłumaczy, że możliwe są sytuacje, że ktoś nie chce tych pieniędzy, bo jego dzieci korzystają na przykład ze świadczeń socjalnych wypłacanych za granicą. W przypadku tak mobilnego społeczeństwa jak mieszkańcy Opolszczyzny to całkiem prawdopodobne.

Wojewoda przypomniał także, że w życie weszły nowe przepisy, które mają uszczelnić system i ukrócić możliwe patologie.

- Nie było ich dużo, ale trzeba było je wyeliminować - mówi.

Nie było też patologii, jeśli chodzi o niewłaściwe korzystanie ze świadczenia 500 plus, którymi to patologiami straszyli opinię publiczną przeciwnicy pomysłu rządu PiS. Jeśli się zdarzają i urzędnicy dowiedzą się, że pieniądze są wydawane bez troski o poprawę bytu dziecka, gotówka jest zamieniana na świadczenie towarowe.

- Ale to jest absolutny margines, może 0,2 proc. - zapewnia Czubak.

Zobacz także

2018-01-18, godz. 14:43 Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysł ... - Moim zdaniem, wystąpienie posła Ryszarda Wilczyńskiego w Sejmie wpisuje się w strategię opozycji, która próbuje wmówić opinii publicznej, że w kraju dzieją ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:48 Loża Radiowa na sesji Rady Powiatu Kluczborskiego. Dlaczego trzeba było zamknąć internę Powiatowego Centrum Zdrowia? C ... Co zrobić, by ponownie uruchomić oddział wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczestnicy sesji Rady ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:51 Jakub Roszuk o pomorze ryb, trudnych rozmowach z RZGW i walce z kłusownikami - Tu już nie chodzi o straty gospodarcze, ale po prostu o ochronę środowiska. Niestety, nikt nie chce się na serio nad tym problemem pochylić - mówił w Loży R ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:33 Piotr Woźniak o tym, że prawdziwą opozycją jest dziś opozycja pozaparlamentarna, bo ta w Sejmie zawiodła - Trzeba to powiedzieć mocno: choć opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej podpisał się pod Deklaracją Opolską, to dalszą współpracę z Platformą Obywatelską i No ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:29 Maciej Stefański o przeprawie, o którą Brzeg walczył od ćwierć wieku, a także o kontrowersyjnym więzieniu za pół milia ... - To było kilkadziesiąt wyjazdów do ministerstw, wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą i wojewodą Adrianem Czubakiem. W końcu udało się nam przekonać decyden ... » więcej 2018-01-15, godz. 15:24 Ryszard Wilczyński o kompromisie aborcyjnym, projekcie "Ratujmy kobiety" i zadaniach wojewodów - Projekt "Ratujmy kobiety" został wrzucony pod obrady w najgorszym możliwym momencie. W chwili, gdy trzeba zrobić wszystko, by obronić wypracowany przed laty ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:33 Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic - W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej p ... » więcej 2018-01-12, godz. 16:27 CWK powinno tętnić życiem W Loży Radiowej gościł też nowo powołany dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu Patryk Stasiak. Przedstawił swoje plany związane z funkcjonowani ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:36 Michał Siek o ciągle zmieniającym się systemie edukacji Gościem czwartkowej "Loży Radiowej" był Michał Siek, opolski kurator oświaty, który zwrócił uwagę, że siódme miejsce opolskiego "Ekonomika" w rankingu technik ... » więcej 2018-01-11, godz. 15:48 Piotr Wójcik o sukcesie opolskiego „Ekonomika” i o tym, że technikum to nie tylko szkoła zawodowa Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu zajęło 7. miejsce w prestiżowym rankingu szkół średnich miesięcznika "Perspektywy". Znalazło si ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »