Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o ...
2017-08-04, 14:42 Autor: Marek Świercz

Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wystartował bez przeszkód

Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wystartował bez przeszkód
- Nie ma zgrzytów, wszystko przebiega bardzo płynnie - tak o pierwszych dniach naborów wniosków o świadczenia z programu Rodzina 500 plus mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak.
Jak mówi nasz gość, na Opolszczyźnie beneficjentami tego najgłośniejszego rządowego programu jest w tej chwili 83,5 tysiąca dzieci. Nie wiadomo, jaka jest liczba rodzin, które mają prawo do tego świadczenia, ale z niego nie korzystają. Nasz gość tłumaczy, że możliwe są sytuacje, że ktoś nie chce tych pieniędzy, bo jego dzieci korzystają na przykład ze świadczeń socjalnych wypłacanych za granicą. W przypadku tak mobilnego społeczeństwa jak mieszkańcy Opolszczyzny to całkiem prawdopodobne.

Wojewoda przypomniał także, że w życie weszły nowe przepisy, które mają uszczelnić system i ukrócić możliwe patologie.

- Nie było ich dużo, ale trzeba było je wyeliminować - mówi.

Nie było też patologii, jeśli chodzi o niewłaściwe korzystanie ze świadczenia 500 plus, którymi to patologiami straszyli opinię publiczną przeciwnicy pomysłu rządu PiS. Jeśli się zdarzają i urzędnicy dowiedzą się, że pieniądze są wydawane bez troski o poprawę bytu dziecka, gotówka jest zamieniana na świadczenie towarowe.

- Ale to jest absolutny margines, może 0,2 proc. - zapewnia Czubak.

Zobacz także

2017-08-16, godz. 15:42 Grzegorz Sawicki o harmonogramie odbudowy Pomologii i turnieju Opolska Karolinka - W grudniu mamy otrzymać 30 milionów zł dofinansowania na utworzenie Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomologia - powiedział w Loży Radiowej Grz ... » więcej 2017-08-16, godz. 14:23 Ewa Janiuk o opiece nad przyszłymi mamami i ich dziećmi - tymi, które dopiero przyjdą na świat ale i starszym rodzeńst ... "Rodzimy w opolskim" to program realizowany na terenie całego województwa, którym objęci są rodzice oczekujący na swoje dziecko, a także same dzieci, te które ... » więcej 2017-08-12, godz. 18:16 Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opolskiej i atmosferze drogi do Częstochowy Strumień nyski opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę wyrusza już w niedzielę, opolski, głubczycki i raciborski w poniedziałek , a kluczborski we wtorek. Tak prz ... » więcej 2017-08-11, godz. 12:42 Abp Alfons Nossol o swojej kapłańskiej i biskupiej posłudze, aktywnej emeryturze i zasmucającej kondycji współczesnego ... - Mnie najbardziej smuci to, że jeszcze nigdy nie było tyle nienawiści w mediach. To jest smętne. Scalająca się Europa powinna być przykładem dla reszty świat ... » więcej 2017-08-10, godz. 14:14 Dariusz Rop o obozowej akcji letniej, wolontariuszach w mundurach i staraniach Gdańska o Światowe Jamboree - Światowe Jamboree to takie połączenie Światowych Dni Młodzieży i Przystanku Woodstock, naprawdę znakomita promocja dla kraju, który je organizuje. Przyjeżdż ... » więcej 2017-08-09, godz. 16:11 Wioletta Frankiewicz i Andrzej Buchowski o tym, że polska wieś to nie tylko disco polo i o aspiracjach Tarnowca w gmin ... W najbliższą sobotę (12.08) we wsi Tarnowiec, w gminie Lubsza, koło Brzegu, szykuje się gratka dla miłośników alternatywnych dźwięków. II Festiwal Muzyki Alte ... » więcej 2017-08-09, godz. 14:23 Zuzanna Donath-Kasiura o problemach Pro Futury, wyborach do Bundestagu i ustawie dekomunizacyjnej - Musimy zmierzyć się z problemem finansowania działalności Pro Futury. W MSWiA zmienili się urzędnicy, którzy odpowiadali za kontakty z mniejszościami, ich n ... » więcej 2017-08-09, godz. 10:20 Piotr Bibułowicz o tym, z jakimi nieoczekiwanymi utrudnieniami mają do czynienia strażacy - Za stan hydrantów odpowiedzialny jest właściciel sieci przeciwpożarowej - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Bibułowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży P ... » więcej 2017-08-08, godz. 14:54 Zdzisław Gmyrek o Dniu Pszczół, tegorocznych miodowych żniwach i ulach na dachach miejskich budynków 8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół. Okazja by porozmawiać o sytuacji w pasiekach, kondycji pszczół i pszczelarzy. Zdzisław Gmyrek, prezes Wojewódzkiego Związk ... » więcej 2017-08-07, godz. 18:17 Anatol Bukała o pielgrzymce do Santiago de Compostela i oznakowaniu na Nyskiej Drodze św. Jakuba Anatol Bukała, mieszkaniec Głuchołaz, naczelnik wydziału kultury, sportu i turystyki w nyskim magistracie te wakacje spędził na pielgrzymce. Wspólnie z żoną p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »