Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o ...
2017-08-04, 14:42 Autor: Marek Świercz

Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wystartował bez przeszkód

Adrian Czubak o tym, że kolejny nabór wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wystartował bez przeszkód
- Nie ma zgrzytów, wszystko przebiega bardzo płynnie - tak o pierwszych dniach naborów wniosków o świadczenia z programu Rodzina 500 plus mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak.
Jak mówi nasz gość, na Opolszczyźnie beneficjentami tego najgłośniejszego rządowego programu jest w tej chwili 83,5 tysiąca dzieci. Nie wiadomo, jaka jest liczba rodzin, które mają prawo do tego świadczenia, ale z niego nie korzystają. Nasz gość tłumaczy, że możliwe są sytuacje, że ktoś nie chce tych pieniędzy, bo jego dzieci korzystają na przykład ze świadczeń socjalnych wypłacanych za granicą. W przypadku tak mobilnego społeczeństwa jak mieszkańcy Opolszczyzny to całkiem prawdopodobne.

Wojewoda przypomniał także, że w życie weszły nowe przepisy, które mają uszczelnić system i ukrócić możliwe patologie.

- Nie było ich dużo, ale trzeba było je wyeliminować - mówi.

Nie było też patologii, jeśli chodzi o niewłaściwe korzystanie ze świadczenia 500 plus, którymi to patologiami straszyli opinię publiczną przeciwnicy pomysłu rządu PiS. Jeśli się zdarzają i urzędnicy dowiedzą się, że pieniądze są wydawane bez troski o poprawę bytu dziecka, gotówka jest zamieniana na świadczenie towarowe.

- Ale to jest absolutny margines, może 0,2 proc. - zapewnia Czubak.

Zobacz także

2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:10 Mieczysław Wojtaszek o programach z plusem, które nie załamały polskiej gospodarki Około 50 tys. opolskich rodzin skorzystało do końca lutego tego roku z pieniędzy 500 plus. Jak wylicza Mieczysław Wojtaszek, dyr. Wydziału Polityki Społecznej ... » więcej 2018-03-12, godz. 17:00 Antoni Duda i Leszek Korzeniowski o kwestii "odchudzania" rządu Do kwestii "odchudzania" rządu odnieśli się goście Parlamentarnego Poniedziałku w "Loży Radiowej" poseł PiS Antoni Duda oraz poseł PO Leszek Korzeniowski. "To ... » więcej 2018-03-12, godz. 16:00 Wojewoda Adrian Czubak o liście Zbigniewa Bereszyńskiego na temat współpracy Ryszarda Kowalczyka z SB W poniedziałkowej Loży Radiowej wojewoda Adrian Czubak odniósł się do zarzutów znanego opolskiego historyka, który twierdzi, iż ma dowody na współpracę Ryszar ... » więcej 2018-03-12, godz. 15:00 Małgorzata Stelnicka o tym, jak odnajduje się w roli wiceprezydent miasta Opola - Nie jestem politykiem, prezydent Wiśniewski postawił raczej na moje kompetencje i wiedzę - mówiła w "Loży Radiowej" Małgorzata Stelnicka - nowa wiceprezyden ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »