Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w spr ...
2017-08-04, 14:29 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą
- Też byłem zdziwiony, bo najpierw dostaliśmy zaproszenie do Warszawy na uroczyste podpisanie umowy, tymczasem w tym tygodniu poinformowano nas, że sprawa zostanie załatwiona w innym trybie - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, komentując fakt, że umowa w sprawie dofinansowania przebudowy ulicy Oleskiej kwotą 113 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie podpisana w trybie korespondencyjnym.
Wiśniewski zapewnia przy tym, że większość umów podpisywana jest właśnie w takim trybie, choć te kwotowo największe i politycznie nośne zazwyczaj są parafowane w blasku fleszy i w obecności prominentnych polityków, którzy zwykli przedstawiać się jako ci, którzy "lobbowali" na rzecz danej inwestycji. Spytaliśmy, czy odejście od tego zwyczaju w tym przypadku oznacza ochłodzenie relacji opolskiego ratusza z rządem, na przykład z powodu pamiętnego sporu o opolski festiwal. Nasz gość woli tu jednak mówić o pewnym "komunikacyjnym nieporozumieniu".

- Ja pracuję na rzecz miasta i mieszkańców i dlatego muszę utrzymywać dobre stosunki ze wszystkimi, niezależnie od ich politycznej przynależności. Miasto współpracuje i z marszałkiem, i z rządem, to naturalne - przekonywał nasz gość.

Wiśniewski przypomniał, że pieniądze na przebudowę tego bardzo ważnego komunikacyjnie miejsca zostały Opolu przyznane jeszcze za czasów poprzedniego rządu, w roku 2015, miasto musiało jednak przygotować dokumentację i dlatego umowa podpisywana jest dopiero teraz. Prezydent mówi, że ta inwestycja - obejmująca między innymi estakadę i pierwszy w Opolu 300-metrowy tunel podziemny - powinna zlikwidować korki na Oleskiej i znacząco poprawić komunikacyjne warunki w tej części miasta.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o żądaniach płacowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i pokontrolnym raporcie Regionalnej Izby Obrachunkowej, która miała zastrzeżenia do wysokości premii i dotacji dla klubów sportowych.

Zobacz także

2017-12-14, godz. 14:23 Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta - Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrz ... » więcej 2017-12-14, godz. 12:22 Rafał Tkacz o tym, jak nam Hare-Niemeyer, Sainte-Lague i d'Hondt układali scenę polityczną - Pamiętam takie kampanie promocyjne, które pokazywały, że można na kartce do głosowania postawić "ptaszka", czyli nieintencjonalnie uczyły, jak oddać głos ni ... » więcej 2017-12-14, godz. 09:52 Stanisław Rakoczy o tym, że projekt nowej ordynacji jest zbójecki i procedowany w skandaliczny sposób - Ponieważ marszałek Kuchciński nie zgodził się na publiczne wysłuchanie, postanowiliśmy wystąpić do wszystkich marszałków, by zorganizować takie wysłuchanie ... » więcej 2017-12-14, godz. 09:40 Edmund Nowak o tym, jak wyglądało życie w powojennym dwudziestoleciu w podoleskich Biskupicach - O osobach obcych pisze się łatwiej niż o sąsiadach, ale z myślą o takiej pracy nosiłem się od dawna, chciałem, żeby pozostało po mnie coś materialnego, taka ... » więcej 2017-12-12, godz. 16:35 Monika Bartel o niskiej skolaryzacji w regionie i absolwentach opolskich uczelni w ujęciu statystycznym Opolski urząd statystyczny przeanalizował dane dotyczące studentów, absolwentów opolskich uczelni. Zadaniem zestawienia, będącego elementem raportu o aktywnoś ... » więcej 2017-12-12, godz. 14:14 Grzegorz Sawicki o tym, że Pomologia dostała już unijne pieniądze, teraz swoją robotę muszą wykonać prószkowscy radni - Wczoraj (poniedziałek 11 grudnia) zarząd województwa zatwierdził listę rankingową, czyli przyznał nam pieniądze na Pomologię, bo nasz projekt był jedynym zg ... » więcej 2017-12-11, godz. 12:04 Tomasz Kostuś o jednoczeniu opozycji, powrocie do PRL i "przejściowym premierze" Morawieckim - Jestem zdecydowanym zwolennikiem wspólnej listy opozycji w wyborach samorządowych. Taka lista to warunek sine qua non sukcesu. I odwrotnie, jeśli się nie zj ... » więcej 2017-12-11, godz. 13:28 Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych - Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Rad ... » więcej 2017-12-08, godz. 14:05 Marek Kawa o tym, czy światu grozi III wojna światowa i jaką rolę odgrywa w tym Ameryka z Donaldem Trumpem na czele Czy grozi nam trzecia wojna światowa? Na to pytanie w „Loży Radiowej” odpowiadał dr Marek Kawa, amerykanista. Gość programu analizował powody, dla których pre ... » więcej 2017-12-07, godz. 14:08 Andrzej Buła o tym, że szykuje mocną ekipę na wybory a klakierów nie toleruje, więc rywal mu nie przeszkadza - Nie planuję żadnych czystek - stwierdził w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, wybrany w sobotę na przewodniczącego opolskich struktur Platformy Obywatels ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »