Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w spr ...
2017-08-04, 14:29 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą
- Też byłem zdziwiony, bo najpierw dostaliśmy zaproszenie do Warszawy na uroczyste podpisanie umowy, tymczasem w tym tygodniu poinformowano nas, że sprawa zostanie załatwiona w innym trybie - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, komentując fakt, że umowa w sprawie dofinansowania przebudowy ulicy Oleskiej kwotą 113 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie podpisana w trybie korespondencyjnym.
Wiśniewski zapewnia przy tym, że większość umów podpisywana jest właśnie w takim trybie, choć te kwotowo największe i politycznie nośne zazwyczaj są parafowane w blasku fleszy i w obecności prominentnych polityków, którzy zwykli przedstawiać się jako ci, którzy "lobbowali" na rzecz danej inwestycji. Spytaliśmy, czy odejście od tego zwyczaju w tym przypadku oznacza ochłodzenie relacji opolskiego ratusza z rządem, na przykład z powodu pamiętnego sporu o opolski festiwal. Nasz gość woli tu jednak mówić o pewnym "komunikacyjnym nieporozumieniu".

- Ja pracuję na rzecz miasta i mieszkańców i dlatego muszę utrzymywać dobre stosunki ze wszystkimi, niezależnie od ich politycznej przynależności. Miasto współpracuje i z marszałkiem, i z rządem, to naturalne - przekonywał nasz gość.

Wiśniewski przypomniał, że pieniądze na przebudowę tego bardzo ważnego komunikacyjnie miejsca zostały Opolu przyznane jeszcze za czasów poprzedniego rządu, w roku 2015, miasto musiało jednak przygotować dokumentację i dlatego umowa podpisywana jest dopiero teraz. Prezydent mówi, że ta inwestycja - obejmująca między innymi estakadę i pierwszy w Opolu 300-metrowy tunel podziemny - powinna zlikwidować korki na Oleskiej i znacząco poprawić komunikacyjne warunki w tej części miasta.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o żądaniach płacowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i pokontrolnym raporcie Regionalnej Izby Obrachunkowej, która miała zastrzeżenia do wysokości premii i dotacji dla klubów sportowych.

Zobacz także

2018-03-23, godz. 13:33 Krzysztof Salatycki o opolskiej odsłonie InnoShare MeetUP's - To nic innego jak spotkanie dla tych, którzy interesują się startupami, branżą technologiczną - tak na pytanie o nazwę imprezy w Opolu odpowiedział Krzyszto ... » więcej 2018-03-23, godz. 14:17 Piotr Mielec o tym, że zostawia Sojusz Lewicy Demokratycznej zdominowany w regionie przez działaczy na emeryturze - Jestem związany z SLD całe swoje dorosłe życie, przeżyłem z tą partią różne zawirowania, tak poważne jak afera ratuszowa. I byłem jej wierny. Ale takiego le ... » więcej 2018-03-22, godz. 14:16 Violetta Porowska o ruszającym programie bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci -Fenomelnalna sprawa! - tak o programie, bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci z roczników 2013-2016, który właśnie ruszył, mówi ... » więcej 2018-03-22, godz. 11:27 Przemysław Daca o tym, że woda w każdej postaci powinna mieć jednego gospodarza i wreszcie tak jest - Bardzo dobrze, że w jednym miejscu skupiono wszystkie zadania, którymi do tej pory zajmowały się różne instytucje. Ten podział nie był zdrowy, co pokazywały ... » więcej 2018-03-21, godz. 15:18 Konrad Gęsiarz o kłopotach w obsadach dyżurów w szpitalu w Namysłowie - Nocna i świąteczna opieka medyczna w powiecie jest zabezpieczona - zapewniał w Loży Radiowej wicestarosta namysłowski Konrad Gęsiarz. Samorządowiec przyznał ... » więcej 2018-03-21, godz. 14:21 Łukasz Sowada, Zbigniew Kubalańca i Marek Kawa o sile intencji i biznesie w opolskim ratuszu Nie milkną echa listu intencyjnego, który podpisały z prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem władze Opola, a który to list dotyczy określonych transakcj ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »