Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w spr ...
2017-08-04, 14:29 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą
- Też byłem zdziwiony, bo najpierw dostaliśmy zaproszenie do Warszawy na uroczyste podpisanie umowy, tymczasem w tym tygodniu poinformowano nas, że sprawa zostanie załatwiona w innym trybie - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, komentując fakt, że umowa w sprawie dofinansowania przebudowy ulicy Oleskiej kwotą 113 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie podpisana w trybie korespondencyjnym.
Wiśniewski zapewnia przy tym, że większość umów podpisywana jest właśnie w takim trybie, choć te kwotowo największe i politycznie nośne zazwyczaj są parafowane w blasku fleszy i w obecności prominentnych polityków, którzy zwykli przedstawiać się jako ci, którzy "lobbowali" na rzecz danej inwestycji. Spytaliśmy, czy odejście od tego zwyczaju w tym przypadku oznacza ochłodzenie relacji opolskiego ratusza z rządem, na przykład z powodu pamiętnego sporu o opolski festiwal. Nasz gość woli tu jednak mówić o pewnym "komunikacyjnym nieporozumieniu".

- Ja pracuję na rzecz miasta i mieszkańców i dlatego muszę utrzymywać dobre stosunki ze wszystkimi, niezależnie od ich politycznej przynależności. Miasto współpracuje i z marszałkiem, i z rządem, to naturalne - przekonywał nasz gość.

Wiśniewski przypomniał, że pieniądze na przebudowę tego bardzo ważnego komunikacyjnie miejsca zostały Opolu przyznane jeszcze za czasów poprzedniego rządu, w roku 2015, miasto musiało jednak przygotować dokumentację i dlatego umowa podpisywana jest dopiero teraz. Prezydent mówi, że ta inwestycja - obejmująca między innymi estakadę i pierwszy w Opolu 300-metrowy tunel podziemny - powinna zlikwidować korki na Oleskiej i znacząco poprawić komunikacyjne warunki w tej części miasta.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o żądaniach płacowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i pokontrolnym raporcie Regionalnej Izby Obrachunkowej, która miała zastrzeżenia do wysokości premii i dotacji dla klubów sportowych.

Zobacz także

2017-08-17, godz. 15:18 Roman Sambor o kolejkach po pstrągi w Moszczance i ruchu turystów w Górach Opawskich - Szkoda, że takich najazdów jest tylko parę w ciągu roku - tak wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor podsumował ostatni długi weekend w Górach Opawskich, podc ... » więcej 2017-08-16, godz. 15:42 Grzegorz Sawicki o harmonogramie odbudowy Pomologii i turnieju Opolska Karolinka - W grudniu mamy otrzymać 30 milionów zł dofinansowania na utworzenie Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomologia - powiedział w Loży Radiowej Grz ... » więcej 2017-08-16, godz. 14:23 Ewa Janiuk o opiece nad przyszłymi mamami i ich dziećmi - tymi, które dopiero przyjdą na świat ale i starszym rodzeńst ... "Rodzimy w opolskim" to program realizowany na terenie całego województwa, którym objęci są rodzice oczekujący na swoje dziecko, a także same dzieci, te które ... » więcej 2017-08-12, godz. 18:16 Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opolskiej i atmosferze drogi do Częstochowy Strumień nyski opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę wyrusza już w niedzielę, opolski, głubczycki i raciborski w poniedziałek , a kluczborski we wtorek. Tak prz ... » więcej 2017-08-11, godz. 12:42 Abp Alfons Nossol o swojej kapłańskiej i biskupiej posłudze, aktywnej emeryturze i zasmucającej kondycji współczesnego ... - Mnie najbardziej smuci to, że jeszcze nigdy nie było tyle nienawiści w mediach. To jest smętne. Scalająca się Europa powinna być przykładem dla reszty świat ... » więcej 2017-08-10, godz. 14:14 Dariusz Rop o obozowej akcji letniej, wolontariuszach w mundurach i staraniach Gdańska o Światowe Jamboree - Światowe Jamboree to takie połączenie Światowych Dni Młodzieży i Przystanku Woodstock, naprawdę znakomita promocja dla kraju, który je organizuje. Przyjeżdż ... » więcej 2017-08-09, godz. 16:11 Wioletta Frankiewicz i Andrzej Buchowski o tym, że polska wieś to nie tylko disco polo i o aspiracjach Tarnowca w gmin ... W najbliższą sobotę (12.08) we wsi Tarnowiec, w gminie Lubsza, koło Brzegu, szykuje się gratka dla miłośników alternatywnych dźwięków. II Festiwal Muzyki Alte ... » więcej 2017-08-09, godz. 14:23 Zuzanna Donath-Kasiura o problemach Pro Futury, wyborach do Bundestagu i ustawie dekomunizacyjnej - Musimy zmierzyć się z problemem finansowania działalności Pro Futury. W MSWiA zmienili się urzędnicy, którzy odpowiadali za kontakty z mniejszościami, ich n ... » więcej 2017-08-09, godz. 10:20 Piotr Bibułowicz o tym, z jakimi nieoczekiwanymi utrudnieniami mają do czynienia strażacy - Za stan hydrantów odpowiedzialny jest właściciel sieci przeciwpożarowej - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Bibułowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży P ... » więcej 2017-08-08, godz. 14:54 Zdzisław Gmyrek o Dniu Pszczół, tegorocznych miodowych żniwach i ulach na dachach miejskich budynków 8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół. Okazja by porozmawiać o sytuacji w pasiekach, kondycji pszczół i pszczelarzy. Zdzisław Gmyrek, prezes Wojewódzkiego Związk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »