Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w spr ...
2017-08-04, 14:29 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą

Arkadiusz Wiśniewski o tym, dlaczego umowa w sprawie dofinansowania modernizacji Opola Wschód i Oleskiej zostanie wysłana do Opola pocztą
- Też byłem zdziwiony, bo najpierw dostaliśmy zaproszenie do Warszawy na uroczyste podpisanie umowy, tymczasem w tym tygodniu poinformowano nas, że sprawa zostanie załatwiona w innym trybie - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, komentując fakt, że umowa w sprawie dofinansowania przebudowy ulicy Oleskiej kwotą 113 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie podpisana w trybie korespondencyjnym.
Wiśniewski zapewnia przy tym, że większość umów podpisywana jest właśnie w takim trybie, choć te kwotowo największe i politycznie nośne zazwyczaj są parafowane w blasku fleszy i w obecności prominentnych polityków, którzy zwykli przedstawiać się jako ci, którzy "lobbowali" na rzecz danej inwestycji. Spytaliśmy, czy odejście od tego zwyczaju w tym przypadku oznacza ochłodzenie relacji opolskiego ratusza z rządem, na przykład z powodu pamiętnego sporu o opolski festiwal. Nasz gość woli tu jednak mówić o pewnym "komunikacyjnym nieporozumieniu".

- Ja pracuję na rzecz miasta i mieszkańców i dlatego muszę utrzymywać dobre stosunki ze wszystkimi, niezależnie od ich politycznej przynależności. Miasto współpracuje i z marszałkiem, i z rządem, to naturalne - przekonywał nasz gość.

Wiśniewski przypomniał, że pieniądze na przebudowę tego bardzo ważnego komunikacyjnie miejsca zostały Opolu przyznane jeszcze za czasów poprzedniego rządu, w roku 2015, miasto musiało jednak przygotować dokumentację i dlatego umowa podpisywana jest dopiero teraz. Prezydent mówi, że ta inwestycja - obejmująca między innymi estakadę i pierwszy w Opolu 300-metrowy tunel podziemny - powinna zlikwidować korki na Oleskiej i znacząco poprawić komunikacyjne warunki w tej części miasta.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o żądaniach płacowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i pokontrolnym raporcie Regionalnej Izby Obrachunkowej, która miała zastrzeżenia do wysokości premii i dotacji dla klubów sportowych.

Zobacz także

2017-10-19, godz. 07:16 Elżbieta Molak o trudnych losach zamku w Kopicach i niskim budżecie na remont zabytków w regionie - Sytuacja jest patowa. Ten unikatowy, ogromnej wartości zabytek, pałac wpisany na listę zabytków, objęty ochroną konserwatorską, przez dziesiątki lat ulega d ... » więcej 2017-10-18, godz. 14:19 Roman Kolek o przyszłości Aleksandrówki i sanatorium w Suchym Borze - Naszym zamiarem nie jest sprzedaż za wszelką cenę - tak o wystawieniu dawnego sanatorium Aleksandrówka w Jarnołtówku na sprzedaż mówi Roman Kolek, wicemarsz ... » więcej 2017-10-17, godz. 14:00 Lesław Tomczak o szkoleniu nauczycielek nauczania początkowego, czyli robotach w szkołach opolskiego NUTSU-3 - Ci młodzi ludzie trafia na rynek pracy za 18 lat, w epoce, gdzie bez znajomości podstaw robotyki i programowania trudno będzie sobie poradzić. Dlatego te el ... » więcej 2017-10-17, godz. 13:10 Andrzej Maciejewski o tym, jak powinien wyglądać zdrowy polski samorząd i kto powinien decydować o jego zadłużaniu - Najwyższy czas dokończyć reformę samorządową. Gminy, podstawa systemu, są wpisane do konstytucji, trzeba to samo zrobić z powiatami i regionami wprowadzonym ... » więcej 2017-10-16, godz. 14:33 Katarzyna Czochara o tym, że dziwi ją decyzja prokuratury w sprawie hydrantu w Szybowicach i o tym, że sprawy Aleksand ... - Apeluję do pana marszałka Buły i pana marszałka Kolka: podejmijcie wreszcie męską decyzję w sprawie remontu Aleksandrówki! - mówiła w Loży Radiowej Katarzyn ... » więcej 2017-10-13, godz. 14:45 Marcin Rol i Tomasz Wróbel o planach i nadziejach jakie opolski ratusz wiąże z „Okraglakiem” W piątkowej Loży Radiowej wiceprezydent Opola Marcin Rol oraz Tomasz Wróbel, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej Opole (dawniej popularny „Okrąglak”) opowiada ... » więcej 2017-10-12, godz. 23:05 Jarosław Wach o tym, że hospicjum nie należy się bać, bo „Hospicjum to też życie” - W sobotę, 14 października o godz. 16:00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Opolu będziemy inaugurowali kampanię „Hospicjum to też życie”. Rozpoc ... » więcej 2017-10-11, godz. 21:27 Sebastian Koćwin o tym, że ukraiński pracownik jest potrzebny na opolskim rynku pracy - Nigdy do tej pory nie przyjeżdżało tak dużo Ukraińców. Coraz bardziej jest to kwestia społeczna. Musieliśmy się zastanowić nad tym, w jaki sposób możemy im ... » więcej 2017-10-10, godz. 22:35 Ks. Arnold Drechsler o stacjach opieki Caritas, czyli jak Opolszczyzna dała przykład całej Polsce - 10 października, 25 lat temu, powstała pierwsza stacja w Polsce, w Dobrzeniu Wielkim. Można powiedzieć, że ten projekt opolski spełnił funkcję projektu pilo ... » więcej 2017-10-10, godz. 13:10 Bartosz Kuświk o ścieżce naprawy dla Instytutu Śląskiego, otwarciu na opolan i wyróżnionych przez IPN Krzyżami Wolnośc ... Dr Bartosz Kuświk od 1 października objął stanowisko dyrektora Instytutu Śląskiego w Opolu, jednocześnie wciąż jest naczelnikiem delegatury IPN w Opolu. Przed ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »