Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » o. Grzegorz Kramer o Opolu, swojej nowej parafii ...
2017-07-12, 19:41 Autor: Ewa Skrabacz

o. Grzegorz Kramer o Opolu, swojej nowej parafii i o obecności w Internecie

o. Grzegorz Kramer SJ o swojej nowej parafii W Opolu
- Dwa lata temu miałem rekolekcje w duszpasterstwie Xaverianum, ale nie znam miasta kompletnie. Poza tym, że wiem, gdzie jest rynek, radio, Wieża Piastowska i amfiteatr, to niewiele wiem. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, bo Opole to miasto małe, a przez to bardzo przyjazne i ciepłe – mówił o. Grzegorz Kramer SJ, który od niedzieli będzie nowym proboszczem w jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu.
- Ja nie jestem rewolucjonistą, tym bardziej, że wchodzę w coś, co jest bardzo dobre. I to wiem nie tylko od naszych, od księży, ale wiem to od ludzi świeckich, że ten ośrodek, że ta parafia funkcjonuje bardzo dobrze. Więc bardziej na początku chciałbym nie zniszczyć tego, co już zostało zrobione. A potem w miarę możliwości, rozeznania, będziemy szukać jakichś nowych rzeczy. Ale żadna rewolucja – tak o swoich planach pracy w parafii opowiadał nasz gość.

A jak postrzega rolę proboszcza?

- Oprócz tego, że jest się duszpasterzem, czyli człowiekiem, który pracuje bezpośrednio z ludźmi, jakoś próbuje im pomagać w relacji z Panem Bogiem, to okazało się, że bycie proboszczem to jest cała administracja, która na razie jest okropnym widokiem na moim biurku. Kosmiczny świat dla mnie. Jest oczywiście jakiś lęk czy strach, ale to coś normalnego przy nowym wyzwaniu. No ale zawsze chciałem być proboszczem, to w końcu mam – mówił o. Kramer.

W prowadzeniu parafii chciałby wykorzystywać doświadczenie jezuitów:

- Jesteśmy wychowani w konkretnej duchowości, w duchowości ignacjańskiej. Chciałbym to pokazać bardziej i przełożyć na praktykę życia parafialnego – dodał nasz gość.

O. Kramer jest obecny w mediach społecznościowych, prowadzi też bloga. Czy pracując w Opolu podtrzyma swoją aktywność w sieci?

- Mam nadzieję, że znajdzie się czas, by tej aktywności nie wyłączać, bo widzę, że jest potrzebna. Bycie w tej przestrzeni, w której ludzie żyją jest ważne. Chcę docierać do wszystkich. Próbuję dzielić się tym, co jest moim osobistym doświadczeniem Pana Boga, Kościoła, szeroko rozumianej wiary. Tego ludzie szukają najczęściej, czyjegoś autentycznego świadectwa – mówił o. Grzegorz.

Oficjalne objęcie urzędu proboszcza parafii NSPJ w Opolu przez o. Grzegorza Kramera odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12:30.

Zobacz także

2017-09-20, godz. 23:48 Joanna Kardasińska o tym, jak się trafia na szczyt, o babskich duchach i innych niezwykłościach zamku w Niemodlinie - To jest niebywała wygrana. To zwycięstwo fascynatów, miłośników zamku, a także mieszkańców Niemodlina – tak o zwycięstwie Zamku Książęcego Niemodlin w prest ... » więcej 2017-09-20, godz. 12:46 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu na kanapie, zwolennikach dobrej zmiany w ratuszu i Opolu stolicy sportu na najwyższym ... - Jest jeszcze czas - tak na pytanie o rozmowy z TVP na temat przyszłorocznego festiwalu w Opolu odpowiedział prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Jak stwie ... » więcej 2017-09-19, godz. 19:14 Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego informował, że na bieżąco dokonywane jest wyrównywanie wynagrodzeń tych pracowników szpitala, k ... » więcej 2017-09-19, godz. 07:11 Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o tym, że opozycja szuka obywatelskiego kandydata na prezydenta Opola - Nie zmieniłem zdania, nie zamierzam kandydować na prezydenta Opola, potrzebujemy obywatelskiego ponadpartyjnego kandydata – mówił w Loży Radiowej poseł Plat ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:54 Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików - Chcemy przypomnieć dzieje opolskich ewangelików, okazja jest 500-lecie ogłoszenia tez Marcina Lutra - mówili w Loży Radiowej ks. Wojciech Pracki, proboszcz ... » więcej 2017-09-15, godz. 14:42 Halina Żyła o tym, że kiedyś Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (w tej kolejności) był bardziej ludzki i bardziej opol ... - Z festiwalem opolskim wiąże mnie wiele pięknych wspomnień, jeszcze z ostatnich lat podstawówki i szkoły średniej. Młodym ludziom trudno było dostać bilet, a ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:47 Jerzy Lehmann i Krzysztof Krupa o tym, że filateliści zbierają nie tylko znaczki [FILM] - To nie jest tanie hobby, ale w poszukiwaniu cennych wolumenów ważniejsza od pieniędzy jest wiedza - mówili w Loży Radiowej Krzysztof Krupa i Jerzy Lehmann, ... » więcej 2017-09-14, godz. 14:31 Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda - Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - ... » więcej 2017-09-14, godz. 11:18 Jerzy Materna o tym, że Polski nie stać na rezygnację z poprawy żeglowności Odry i innych polskich rzek - Jestem zbudowany dzisiejszym spotkanie, ponad 20 różnych podmiotów - samorządowcy, przedsiębiorcy, stowarzyszenia - spotkało się na zaproszenie wojewody, że ... » więcej 2017-09-13, godz. 09:39 Maciej Jastrzębski o tym, że Rosjan naprawdę da się lubić, gorzej z Rosją - Rosję jako Rosję i samych Rosjan da się lubić, zwłaszcza w tych egzotycznych częściach kraju, gdzieś na Kamczatce, gdzie sympatycznym ludziom towarzyszy urz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »