Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Koćwin o dialogu, którego nigdy za dużo…
2017-02-01, 14:23 Autor: Marek Świercz

Sebastian Koćwin o dialogu, którego nigdy za dużo, Dużym Opolu, gimnazjach i związkowcach w hipermarketach

Sebastian Koćwin o likwidacji gimnazjów
- W połowie marca chcemy zorganizować posiedzenie poświęcone reformie oświaty. Może uda się zaprosić do Opola prezesa ZNP Sławomira Broniarza i minister edukacji Annę Zalewską - mówił w Loży Radiowej Sebastian Koćwin, przewodniczący opolskich struktur OPZZ, a od niedawna przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. - To będzie dobry moment, bo samorządy będą akurat podejmowały decyzje o sieci szkół - dodaje.
Zdaniem naszego gościa, reforma nie została dostatecznie przekonsultowana, dlatego popiera pomysł ZNP, by zorganizować referendum w sprawie przyszłości gimnazjów.

- Moim zdaniem uda się zebrać potrzebne 500 tysięcy podpisów - twierdzi.

Naszego gościa pytaliśmy o Duże Opole (był zawiedziony, że na posiedzenie WRDS nie przyszedł osobiście prezydent Arkadiusz Wiśniewski, a jedynie dwie urzędniczki z ratusza) a także o zakaz handlu w niedzielę, o którą walczą związkowcy z Solidarności.

- Naszym zdaniem pracowników należałoby zostawić wolną rękę, ale za pracę w niedzielę powinni dostawać 2,5-krotną stawkę - stwierdził Koćwin, dodając, że pozycja związków w hipermarketach jest bardzo słaba, bo zrzeszają może 2 procent pracowników. - Pracodawcy są do związków nastawieni bardzo negatywnie, ludzie boją się do nich wstępować - mówi.

Zobacz także

2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej 2020-05-26, godz. 13:58 Martyna Nakonieczny o odwołaniu wicemarszałka województwa, brakiem nadzoru samorządu nad instytucjami kultury - Za polityczne rozgrywki i niezdecydowanie samorządowców z Polskiego Stronnictwa Ludowego zapłacimy my wszyscy – powiedziała Martyna Nakonieczny, przewodnicząca… » więcej 2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »