Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Rol o tym, dlaczego opóźnia się zakończen ...
2017-01-12, 12:58 Autor: Marek Świercz

Marcin Rol o tym, dlaczego opóźnia się zakończenie remontu Okrąglaka i o tym, że nowe władze Opola naprawdę dbają o sport

Marcin Rol o przebudowie Okrąglaka
- To prawda, że mamy lekkie opóźnienie w oddaniu do użytku Okrąglaka, ale to naturalne, bo zakres prac jest większy niż zakładał pierwotny projekt - mówił w Loży Radiowej wiceprezydent Opola Marcin Rol, odpowiedzialny w ratuszu za sport.
Jak mówi nasz gość, nowe władze miasta uznały, że pierwotny projekt nie był dobrze przemyślany, bo choć zakładał odświeżenie obiektu, nie wnosił niczego nowego.

- Dlatego stwierdziliśmy, że warto do 30 mln dołożyć jeszcze 5,5 mln, żeby wzbogacić Okrąglak o zaplecze multimedialne, zadbać o jego większą atrakcyjność i funkcjonalność - tłumaczy.

Zdaniem Rola, odnowiony Okrąglak nie będzie konkurencją dla Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, bo duże imprezy biznesowe nadal będą się odbywać w CWK. Nasz gość potwierdził także, że są pieniądze na oświetlenie stadionu Odry, bo miasto bardzo liczy na to, że klub awansuje do pierwszej ligi.

Pytaliśmy Rola o politykę włodarzy Opola wobec sportu. W kampanii wyborczej Arkadiusz Wiśniewski zapowiadał, że Opole musi bardziej zadbać o sportowe kluby. Zdaniem Rola, ostatnie sukcesy opolskich sportowców mówią same za siebie.

- Powody do zadowolenia może mieć właściwie kibic każdej dyscypliny - mówi wiceprezydent. - A jaki jest w tym udział miasta? Naprawdę duży, zmieniliśmy zasady wspierania sportu, skoro inwestujemy publiczne pieniądze, mamy prawo i obowiązek żądać sukcesów - przekonuje.

Zobacz także

2019-04-23, godz. 15:01 Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie - Staramy się analizować i rozpropagowywać informacje związane z dyplomacją i sprawami międzynarodowymi – powiedział w Loży Radiowej dr Stanisław Niewiński z ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:41 Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców - Gdy zastanawiałem się nad objęciem tej funkcji, myślałem, że moje główne zadania skupią się na wspieraniu tych grup, które żyją na Opolszczyźnie od dawna: M ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »