Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debat ...
2016-09-26, 13:02 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną
- Tak zwana sprawa Misiewiczów jest poważna i stanowi pierwszą wyraźną rysę na wizerunku Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator Platformy Obywatelskiej. - Dlatego nie dziwi silna reakcja i wysłanie CBA do spółek skarbu państwa. Tylko szybka, szczera i dogłębna reakcja mogłaby odwrócić trend dziś niekorzystny dla PiS - dodał.
Nasz gość stwierdził też, że w sprawie aborcji PO od początku stoi na stanowisku, że należy bronić kompromisu wypracowanego w 1993 roku. Wach zauważył też, że w tej sprawie PiS złamał obietnicę, że Sejm nigdy nie wyrzuci do kosza obywatelskiego projektu ustawy.


Nasz gość stwierdził także, że nowy program PO, który ma zostać zaprezentowany 2 października, będzie w niektórych punktach bardziej radykalny niż rozwiązania wdrażane dziś przez PiS.

- Na pewno nie można wycofać się z programu 500 plus, choć jest bardzo kosztowny - stwierdził. - Należałoby jednak pomyśleć o wsparciu pierwszego potomka. Jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, myślimy na przykład o powołaniu sędziów śledczych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o Dużym Opolu oraz o odejściu z PO Stefana Niesiołowskiego.

- Był moim przyjacielem i będzie mi go brakować, choć wiem, że ostatnio był dla na pewnym obciążeniem - stwierdził prof. Wach.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »