Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata…
2016-09-26, 13:02 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną
- Tak zwana sprawa Misiewiczów jest poważna i stanowi pierwszą wyraźną rysę na wizerunku Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator Platformy Obywatelskiej. - Dlatego nie dziwi silna reakcja i wysłanie CBA do spółek skarbu państwa. Tylko szybka, szczera i dogłębna reakcja mogłaby odwrócić trend dziś niekorzystny dla PiS - dodał.
Nasz gość stwierdził też, że w sprawie aborcji PO od początku stoi na stanowisku, że należy bronić kompromisu wypracowanego w 1993 roku. Wach zauważył też, że w tej sprawie PiS złamał obietnicę, że Sejm nigdy nie wyrzuci do kosza obywatelskiego projektu ustawy.


Nasz gość stwierdził także, że nowy program PO, który ma zostać zaprezentowany 2 października, będzie w niektórych punktach bardziej radykalny niż rozwiązania wdrażane dziś przez PiS.

- Na pewno nie można wycofać się z programu 500 plus, choć jest bardzo kosztowny - stwierdził. - Należałoby jednak pomyśleć o wsparciu pierwszego potomka. Jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, myślimy na przykład o powołaniu sędziów śledczych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o Dużym Opolu oraz o odejściu z PO Stefana Niesiołowskiego.

- Był moim przyjacielem i będzie mi go brakować, choć wiem, że ostatnio był dla na pewnym obciążeniem - stwierdził prof. Wach.

Zobacz także

2020-02-27, godz. 12:12 Prof. Jan Żaryn i Magdalena Ogórek z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL „To jest miejsce, w którym ciarki wędrują po plecach. Te ściany pamiętają cierpienie i jęki osób, które były tu więzione” – tak redaktor Magdalena Ogórek opisywała… » więcej 2020-02-26, godz. 11:24 Maciej Siek o likwidowaniu szkół w województwie, ofertach pracy dla nauczycieli i feriach zimowych - Jeszcze formalnego wniosku o opinię nie mamy, więc trudno powiedzieć jaka ona będzie, natomiast my musimy przeprowadzić cała procedurę pod względem formalnym… » więcej 2020-02-25, godz. 11:13 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.2 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" poruszali tematy dotyczące: wpływu TSUE na relacje KE z państwami członkowskimi, problemach… » więcej 2020-02-25, godz. 14:10 Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych PiS wobec likwidacji "medyczniaka" w Kędzierzynie-Koźlu i wątpliwościach… Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa, czyli opozycyjnego klubu przyszła do naszego studia prosto z sesji, na której dyskutowano m.in. o zamiarze… » więcej 2020-02-25, godz. 13:40 Wacław Bortnik o skali zagrożenia grypą ptaków oraz koronawirusem Na pytanie czy wykryte ognisko wirusa ptasiej grypy w Kędzierzynie-Koźlu jest groźne, w pierwszej kolejności nasz gość wskazał na różnicę między „ptasią grypą”… » więcej 2020-02-24, godz. 12:39 Tomasz Halski o tym, że zawód pielęgniarki stał się atrakcyjny, o kształceniu kadr medycznych i współpracy z samorządem… Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu podpisał z władzami województwa list intencyjny. Celem nawiązanej współpracy jest zapewnienie stałego… » więcej 2020-02-24, godz. 09:58 Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce" W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania… » więcej 2020-02-21, godz. 14:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny… » więcej 2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »